Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 278 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4451
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 40021

برنامه‌هاي علمي - آموزشي نقش بسزايي در پیشگیری از اعتیاد دارند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: همواره بايد برنامه‌ها و فعاليت‌هاي پيشگيري اوليه از اعتياد به عنوان اصلي‌ترين محور در عرصه مبارزه با مواد مخدر در اولويت قرار گيرد.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي با بيان اين مطلب در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان خُنج اظهار داشت: اجراي صحيح و به موقع برنامه‌‌هاي آموزشي در حوزه فرهنگي و پيشگيري با رعايت اصول علمي مي‌تواند نقش بسزايي در برابر مُعضل مواد مخدر و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي ناشي از آن در سطح جامعه داشته باشد.


وي در ادامه بر ضرورت استفاده بهينه از ظرفيت‌هاي موجود در مقابله با مُعضل مواد مخدر اشاره نمود و افزود: براي انتخاب و بكارگيري مناسب استراتژي‌ها، دانستن نيازها و مشكلات و پتانسيل‌ها و توانائي‌هاي اجتماعي ضروري است.


دبير شورا بر اجراي هدفمند برنامه‌ها و فعاليت‌هاي مبارزه با مواد مخدر بويژه برنامه‌هاي فرهنگي و پيشگيري تاكيد نمود و گفت: مبارزه همه جانبه با مواد مخدر با بكارگيري توان و ظرفيت‌ دستگاه‌هاي دولتي و با فراهم نمودن زمينه‌هاي همكاري و مشاركت عموم افراد جامعه امكان پذير خواهد بود.


ابراهيمي اظهار داشت: امروزه یکی از مهمترین و جدی‌ترین آسیب‌های اجتماعی در گستره‌ی جغرافیایی، سیاسی و اجتماعی عالم، بحث مواد مخدر و روانگردانهاست که به عنوان یکی از تهدیدات جدی جامعه بشری به حساب می‌آید.


وی افزود: تقدیم ۳۷۵۰ شهید و 12000 جانباز بیانگر این است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با جدیت تمام در حوزه‌ی مبارزه با ورود مواد مخدر در حال فعالیت است و به اذعان سازمان ملل، جمهوری اسلامی ایران پرچمدار عرصه‌ی مبارزه با مواد مخدر در دنیا معرفی شده است.


دبیر شورا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سیستم اعتیاد سیستمی بسیار پیچیده و هوشمند است که یقیناٌ مورد توجه کشورهای بزرگ استعماری قرار دارد که برای به زانو در آوردن کشورهایی که استقلال و آزادی دارند در حال برنامه‌ریزی هستند و ما این نکته را می‌دانیم که مواد مخدر توسط آنها در حال اشاعه است لذا باید با نگاهی جهادی به این حوزه ورود پیدا کنیم و با تفکر ناب بسیجی در این حوزه به مبارزه بپردازیم.


ابراهیمی در ادامه تغییر وضعیت مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی را خطرناک دانست و اظهار داشت: تمام کارشناسان، مواد مخدر صنعتی را شوک هزاره‌ی سوم معرفی می‌کنند که این تغییر وضعیت آسيب‌هاي اجتماعي همچون دزدي، قتل و... را رقم مي‌زند.


وی بیان داشت: ما در پی این هستیم که موج و انقلاب جدیدی را بر علیه اعتیاد برای پیشگیری اولیه از اعتیاد به راه بیاندازیم تا به نقطه‌ای برسیم که بتوانیم آسیب‌های اجتماعی را مهار کنیم.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.07.14

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است