Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 193 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 9314
دیروز  ------------------دیروز ------------------24671
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 52923

باورهای مذهبی و معنوی مانع گرایش افراد به اعتیاد می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: باورهای مذهبی و معنوی به‌عنوان عوامل حمایتی از طریق دادن امید، قدرت و معنیبخشی به زندگی، فشار روانی زندگی را کم می‌کند و کیفیت زندگی را به‌ ویژه در افراد معتاد بهبود میبخشد و حتی مانع گرایش به اعتیاد می‌شود.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي در ديدار با مسئولين ستاد اقامه نماز استان فارس بيان داشت: اعتیاد به مواد مخدر علاوه بر زیان‌های جدی و خطرناک جسمی و روحی، عوارض و مشکلات فراوان اجتماعی و اقتصادی از قبیل افزایش جرایم مرتبط با مواد مخدر مانند جنایت و سرقت، فقر و تکدی‌گری و هدر رفتن سرمایه‌های کلان مادی کشورها و سقوط بسیاری از ارزش‌ها و هنجارهای فرهنگی و اخلاقی را نیز به ‌دنبال دارد.


وي افزود: عقاید و باورهای مذهبی و معنوی به‌عنوان عوامل حمایتی یا حائلی هستند که از طریق دادن امید، قدرت و معنیبخشی به زندگی، فشار روانی زندگی را کم می‌کند و کیفیت زندگی را به‌ ویژه در افراد معتاد بهبود میبخشد و حتی مانع گرایش به اعتیاد می‌شود.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس به نقش مذهب و نهادهاي مذهبي در پيشگيري از سوء مصرف مواد مخدر اشاره نمود و گفت: مذهب و نهادهای مذهبی می‌توانند مصرف مواد و بهبودی از آن را از طریق برقراری یک نظم اخلاقی تحت تأثیر قرار دهند.


ابراهيمي بيان داشت: نهادهای مذهبی، راهنماییها یا قواعد خاص اخلاقی به‌منظور کنترل خویشتن مانند امتناع از مصرف الکل و دیگر مواد را در اختیار فرد قرار میدهد و به تسهیل تجربه معنوی کمک می‌کنند.


اين مقام مسئول در استان فارس گفت: تجربه معنوی میتواند تعهدات اخلاقی را تحکیم بخشد که این نیز به‌نوبه خود مانع از مصرف الکل و دیگر مواد مخدر می‌شود.


وي گفت: با توجه به نقش محافظ دینداری در مقابل گرایش به مصرف مواد به والدین و مراکز آموزشی پیشنهاد میشود که با روشهای مورد قبول نوجوانان و جوانان به تقویت باورهای دینی در افراد در معرض خطر سوء مصرف مواد پرداخته شود، تا احتمال گرایش آنها به مصرف مواد کمتر شود.


ابراهيمي بيان داشت: همچنین متخصصان ترک اعتیاد میتوانند در کنار روشهای معمول ترک، به تقویت باورهای مذهبی و ایجاد نظام معنادهی به زندگی در مراجعان خود، به کاهش وابستگی به مواد در آنها کمک کنند.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس در پايان سخنان خود بر اجراي مفاد تفاهم‌نامه منعقده في‌مابين ستاد مبارزه با مواد مخدر و ستاد اقامه نماز تاكيد نمود و گفت: اميد است با برگزاري دوره‌هاي آموزشي پيشگيري از اعتياد، توليد كليپ با موضوع نقش نماز در پيشگيري از اعتياد، برگزاري جشنواره‌ها به ويژه در بين نوجوانان و جوانان و... بتوانيم گامي مثبت در جهت كاهش آسيب‌هاي اجتماعي برداريم.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.06.21

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است