Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 198 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2127
دیروز  ------------------دیروز ------------------14177
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 57484

رويكرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر از هر برنامه‌ای سودمندتر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


استاد دانشگاه پردیس تهران بر این باور است که رويكرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر صنعتی و شیمیایی از هر اقدام و برنامه‌ای برای مقابله با اعتیاد سودمند تر است.


آزاده پیروزی در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه پیشگیری، از نیازهای اولیه در تحقق رويكرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر است، افزود: آموزش و آگاه‌سازی نوجوانان، جوانان و همه اقشار جامعه در زمینه شناخت اثرات زیان‌بار داروهای روان‌گردان و همچنين آموزش و تقویت مهارت‌های زندگی، فرزندپروری، شغلی و ارتقاء رفتارهای تاب آورانه از بهترین و مهم‌ترین روش‌های پیشگیری از اعتیاد هستند.


وی اظهار کرد: مشارکت شهروندان و تقویت و گسترش مراکز اجتماعی و سازمان‌هاي مردم‌نهاد و شبکه‌های ارتباطی محله‌ای در امر پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اهمیت زیادی دارد.


این استاد دانشگاه تاکید کرد: ارتقاء شاخص‌های سلامت روان جامعه، پیشگیری از بروز تنش‌های خانوادگی و اجتماعی و مدیریت آن‌ها، پیشگیری از خشونت‌های خانوادگی مانند همسرآزاری، کودک‌آزاری و کنترل عوامل خطر مانند خودکشی و درمان برخی از مشکلات و بیماری‌های روانی مانند اختلالات افسردگی و اضطراب در مقابله با اعتیاد ضروری است.


پیروزی با تاكيد بر اينكه باید به  شناسایی کسانی که به مصرف مواد مخدر روی آورده‌اند، پرداخت، گفت: با شناسایی و تشخیص به‌موقع بیماری، باید درمان آنان انجام شود؛ زیرا علاوه بر بحث پیشگیری، کمک به افراد معتاد برای بهبودی می‌تواند از آلوده شدن سایر افراد جامعه هم جلوگیری کند.


وي در پايان به توانبخشی در حوزه اعتياد اشاره کرد و افزود: با گسترش خدمات توان‌بخشی می‌توان آسیب‌های ناشی از اعتیاد را در افراد به حداقل رساند و از شدت رنج و درد آنها کم کرد و در این زمینه روان‌درمانی و گروه‌درمانی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد، گسترش و تقویت مراکز درمان اعتیاد، مراکز گذری و تیم‌های سیاری برای کاهش آسیب اعتیاد و آموزش خانواده‌های معتادان در جهت درمان آنان بسیار سودمند است.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر97.06.13

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است