Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 203 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2491
دیروز  ------------------دیروز ------------------14177
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 57848

برای مقابله با اعتیاد باید شرایط اقتصادی مطلوب فراهم شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


نماینده مردم درود و ازنا از توابع استان لرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: براي مقابله با اعتیاد بايد شرایط اقتصادی مطلوبی برای مردم جامعه فراهم شود تا آنان فرصت و مجالی برای مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی نداشته باشند.


مجید کیان پور در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: مسایل اقتصادی از مهمترین مواردی است كه اگر مطلوب نباشد آسیب‌های اجتماعی فراوانی از جمله اعتیاد به مواد مخدر، جرم، طلاق، سرقت و غیره را منجر می‌شود.


 وی با بیان اینکه بیش از 30 سال است که مبارزه با مواد مخدر با شدت زیادی در حال انجام است، اظهار کرد: برای اجتماعی شدن مقابله با اعتیاد باید حضور همه دستگاه‌ها و نهادها پررنگ تر از گذشته باشد و وظایف خود را به درستی انجام دهند.


عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر افراد جامعه از شغل مناسب برخوردار باشند و بتوانند اوقات فراغت خود را با دلخوشی بگذرانند، فکرشان به سمت مصرف مواد مخدر نمی‌رود.


کیان پور با اشاره به اینکه نیازمند یک برنامه ریزی مشخص برای اشتغال هستیم، تصریح کرد: در برنامه توسعه ششم، شرایط اقتصادی جامعه مورد تاکید قرار گرفته و همه نهادها باید وظایف خود را در این باره به درستی انجام دهند.


به گفته وی، مجلس شورای اسلامی نقش قانونگذاری و نظارت را دارد و در رابطه با اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر از دست اندکاران امر مبارزه با مواد مخدر حمایت و موانع و خلاهای موجود را برطرف می‌کند.


نماینده مردم ازنا و درود از توابع استان لرستان در مجلس شورای اسلامی، از اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی به عنوان معضلی نام برد که فقط مشکل ایران نیست و همه کشورها با آن درگیر هستند.


کیان پور افزود: ما باید در کشورمان متناسب با شرایط زیستی و فرهنگی، بتوانیم بسترها و امکانات را برای تحقق رویکرد اجتماعی مقابله با اعتیاد فراهم کنیم و یکی از این بسترها اشتغالزایی است.


وی خاطرنشان کرد: اشتغال در راس همه امور قرار دارد و اگر افراد جامعه دارای سرگرمی و درآمدی درست و معقولی باشند هم از سلامت روان برخوردار می‌شوند و هم مواد مخدر صنعتی و شیمیایی مصرف نخواهند کرد.


کیان پور در پایان تاکید کرد: همه ما در برابر اتفاقات و آسیب های ناشی از اعتیاد مسوول هستیم و باید دست به دست هم دهیم و یا همیاری یکدیگر این معضل را به حالت کنترل درآوریم.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر97.06.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است