Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 226 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18050
دیروز  ------------------دیروز ------------------19524
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

ظرفيت علمي و تخصصي دانشگاه‌ها ابزاري مناسب در درمان معتادان است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: در مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها باید از ظرفيت‌ دانشگاه‌ها و مراكز علمي – پژوهشي بهره بُرد.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی در جلسه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان سپيدان، مواد مخدر را سر منشاء تمامی جرائم دانست و افزود: این یک تهدید بزرگ برای جامعه ما محسوب می‌شود و وظیفه ما در برابر این تهدید ایجاد حساسیت در بین مردم و مسئولین است.


وی عملکرد دستگاه‌های قضایی، امنیتی و نظامی را در حوزه مقابله با مواد مخدر مثبت ارزیابی کرد و افزود: همیشه در اجلاس‌های بین‌المللی كشور جمهوري اسلامي ایران به عنوان پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر معرفی می‌شود.


دبير شورا استفاده از ظرفيت‌هاي علمي و تخصصي دانشگاه‌ها را در امر مبارزه با مواد مخدر مهم برشمرد و گفت: ظرفيت علمي و تخصصي دانشگاه‌ها ابزاري مناسب در پيشگيري و درمان معتادان است.


ابراهيمي به اولويت‌هاي جديد ابلاغي دفتر تحقيقات و آموزش ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور اشاره کرد و بيان داشت: پنجاه اولويت جديد جهت انجام طرح‌هاي پژوهشي ابلاغ شده است كه علاقمندان مي‌توانند با انتخاب و انجام طرح‌ها، ما را در توسعه مطالعات و پژوهش‌هاي بنيادي، كاربردي و توسعه‌اي در امر مبارزه با مواد مخدر و روانگردان‌ها و پيشگيري و درمان معتادان ياري رسانند.


در ابتداي اين جلسه جمال جوادی‌جهرمی فرماندار و رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان سپیدان به عزم جدی مسئولان جمهوری اسلامی در جهت مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به اینکه کشور ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار گرفته و سالیانه جمعی از تولیدات کشور افغانستان در بحث مواد مخدر از مسیر ایران وارد اروپا و آسیا می‌شود همه مسئولان کشور عزم و ارده خود را در راستای مبارزه با مواد مخدر و در جهت مقابله با این پدیده خانمانسوز قرار داده‌اند و مبین این ادعا تقدیم بیش از 4000 شهيد و 12 هزار جانباز است.


وي در ادامه، اعتیاد را به عنوان برجسته‌ترین شاخصه آسیب‌های اجتماعی در کشور معرفی کرد و بيان داشت: امروز از بین پنج شاخصی که به عنوان آسیب‌های اجتماعی در کشور مطرح است، اعتیاد در صدر جدول و مهمترین شاخص آسیب اجتماعی تلقی و معرفی شده است و به همین دلیل این موضوع همواره مد نظر مسئولان بوده است.


ريیس شورای شهرستان سپیدان بر ضرورت تشکیل سازمان‌های مردم نهاد در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در شهرستان تاکید کرد و اذعان داشت: به طور یقین دولت ساز و کارهای خود را در قالب تدوین قوانین بازدارنده اتخاذ کرده است اما هیچ ساز وکاری بهتر از بهره‌گیری از ظرفیت مردمی و تشکل‌های مردم نهاد در جهت مبارزه با این پدیده شوم وجود ندارد و لازمه‌ي فراهم کردن این سازوکار فعال شدن سازمان های مردم نهاد در شهرستان سپیدان است لذا ما باید حداقل ۲۰ سازمان مردم نهاد در این شهرستان داشته باشیم که آسیب‌های اجتماعی در شهرستان را رصد کنند.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.05.24

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است