Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 187 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 13478
دیروز  ------------------دیروز ------------------16229
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 45966

روزانه بیش از 115 آمریکایی به دلیل سوءمصرف مواد مخدر می‌میرند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


رسانه‌های آمریکایی از مرگ روزانه ده‌ها شهروند این کشور به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر و عدم دسترسی به درمان مناسب در این زمینه خبر دادند.


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک وبگاه دولتی آمریکایی از مرگ روزانه ده‌ها شهروند این کشور به دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر خبر داد.

 آنطور که وبگاه «موسسه ملی مبارزه با  مواد مخدر آمریکا » اعلام کرده، روزانه بیش از 115 نفر در این کشور جان خود را پس از مصرف بیش از حد مواد مخدر از دست می‌دهند.

بر اساس این گزارش، سوء استفاده و اعتیاد به مخدرهایی چون داروهای ضد درد، هروئین و موادی چون «فنتانیل»  یک بحران جدی ملی است که بر سلامت عمومی ،رفاه اجتماعی و اقتصادی تاثیر می‌گذارد.

مراکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا نیز تخمین می‌زنند که  بار اقتصادی سوء مصرف مواد مخدر برابر با  78.5 میلیارد دلار در سال است که هزینه‌مراقبت‌های بهداشتی، بهره‌وری از دست رفته، درمان اعتیاد و امور وابسته به عدالت کیفری را شامل می‌شود.

این در حالی است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا  اخیرا در طرحی جدید برای مقابله با بحران مصرف مواد مخدر در این کشور از افزایش اعدام، صدور کمتر نسخه‌های پزشکی و درمان بیشتر خبر داد که موافقان و مخالفانی را به همراه داشت.

رئیس جمهور آمریکا در سال 2017 نیز در سخنرانی با اعلام  وضعیت فوق العاده، از ارائه کمک‌های بیشتر دولتی برای مبارزه با بحران مواد مخدر خبر داده بود.

وی در جریان سخنرانی خود در سال 2017 گفت: «به همه نهاد‌های اجرایی دستور استفاده از هرگونه اختیارات اضطراری مناسب برای مبارزه با بحران‌های مرتبط با مواد مخدر را صادر می‌کنم.»

گفته می‌شود که با وجود ادعای آمریکا درباره وجود مراکز مناسب برای ترک اعتیاد، مشکل بزرگ در این کشور و در این زمینه، عدم دسترسی به درمان مناسب این معضل است.

 گزارش‌های منتشر شده در سال 2016  نیز نشان داد که تنها 10% آمریکایی‌های مبتلا به سوء مصرف مواد مخدر تحت درمان‌های ویژه قرار می‌گیرند.

آنطور که رسانه‌های آمریکایی گزارش کرده‌اند، ترامپ هفت میلیارد دلار بودجه اضافی را برای اجرای طرح جدید مقابله با بحران ملی سوء مصرف مواد مخدر خواستار است.


منبع: فارس 97.05.21

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است