Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 140 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 13927
دیروز  ------------------دیروز ------------------16229
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 46415

آمادگی ایران برای مقابله با ترانزیت مواد مخدر از مرزهای شرقی به سمت اروپا

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


مدیرکل کنسولی وزارت خارجه در نشست مشترک کنسولی با هلند با اشاره به عزم جمهوری اسلامی برای مبارزه با مواد مخدر، آمادگی کشورمان برای جلوگیری از سرازیر شدن مواد مخدر از مرزهای شرقی ایران به سمت اروپا را اعلام کرد.


به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، چهارمین نشست مشترک کنسولی جمهوری اسلامی ایران و هلند به ریاست «علی چگنی» مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان و «جی وی بیوجن» مدیرکل کنسولی و سیاست‌های روادیدی وزارت امور خارجه هلند در شهر لاهه برگزار شد.
در این نشست که با حضور «علیرضا جهانگیری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در هلند و «یاپ ورنر» سفیر جدید هلند در کشورمان برگزار شد، طرفین ضمن ابراز رضایت از پیشرفت‌های حاصله در روابط دوجانبه  به خصوص در زمینه‌های کنسولی ،بر لزوم تقویت و تداوم توافقات نشست‌های قبلی کنسولی و ارتقای همکاری‌های کنسولی فیمابین و تسهیل و گسترش  ارتباطات مردمی بین دو کشور با نگاه به آینده تاکید کردند.

در این نشست طرفین در خصوص افزایش همکاری‌های کنسولی و مهاجرتی دوجانبه، همکاری‌های قضایی، تسهیلات روادیدی برای تجار، سرمایه گذاران و نخبگان، مبارزه با قاچاق مواد مخدر و اطلاع رسانی در مورد وضعیت اتباع دو کشور در کشور مقابل مذاکره و به توافق رسیدند.
علی چگنی در این نشست با اشاره به حضور جمع شایان توجهی از دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های هلند بر ضرورت ارائه تسهیلات ویژه برای تبادلات دانشگاهی بین دو کشور نظیر تبادل بورس ،استاد و دانشجو تاکید کرد.
مدیرکل کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به عزم جمهوری اسلامی ایران برای مبارزه با مواد مخدر که علاوه بر تقدیم هزاران شهید و مجروح ، هزینه‌های مادی و معنوی زیادی را در این مبارزه متحمل شده است، برای جلوگیری از سرازیر شدن مواد مخدر از مرزهای شرقی ایران به سمت اروپا اعلام آمادگی کرد.

وی تاکید کرد: ضرورت دارد هلند و اروپا نیز در این مبارزه بیشتر مشارکت کنند.

چگنی افزود : وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران آماده فراهم ساختن زمینه همکاری طرف‌های اروپایی و نهادهای ذیربط داخلی در حوزه‌های کنترل و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و جرائم سازمان یافته است.


در چارچوب این نشست مقرر شد، توافقات صورت گرفته به صورت مرتب از سوی طرفین مورد پیگیری قرار گرفته و دور بعدی مذاکرات جهت نهایی کردن برخی از اسناد مورد توافق در تهران برگزار شود.


منبع: فارس 97.05.19

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است