Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 132 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8299
دیروز  ------------------دیروز ------------------24844
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 68713

مبارزه با مواد مخدر زمینه‌ساز پرورش استعدادها و توانمندی‌های فرزندان است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: با مساعدت تمامی مردم و مسئولین مي‌توانيم مبارزه هدفمند در برابر پديده شوم مواد مخدر داشته باشيم.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي در جمع مديران و رؤساي دستگاه‌هاي عضو شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان ارسنجان با تاکید بر افزایش توانمندی‌های جوانان گفت: گسترش آگاهی در مبارزه با مصرف مواد مخدر نیازمند همکاری و مساعدت تمامی مردم و مسئولین در تمامی حوزه‌ها می‌باشد.


وي افزود: مبارزه با مصرف مواد مخدر زمینه‌ساز پرورش استعدادها و توانمندی‌های فرزندان برومند ایران اسلامی در راه توسعه و آبادانی کشور است.


دبیر شورا با اشاره به اینکه امروز اعتیاد علت است نه معلول، گفت: بسیاری از مشکلات ایجاد شده در جامعه مربوط به اعتیاد می‌باشد و خیلی‌ها اعتیاد را معلول می‌دانند در حالی که امروز اعتیاد علت است و بیشتر به معلول توجه می‌شود و خواستار توجه به علت ایجاد معتاد شد.


ابراهيمي اظهار داشت: با مساعدت تمامی مردم و مسئولین مي‌توانيم مبارزه هدفمند در برابر پديده شوم مواد مخدر داشته باشيم.


در ابتدای اين جلسه محمد باقر كاظمي فرماندار و رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان ارسنجان اظهار داشت: یکی از مهمترین و جدی‌ترین آسیب‌های اجتماعی در گستره سیاسی و جغرافیایی دنیا بحث مواد مخدر و گرایش مردم و بویژه جوان به سمت مواد مخدر است که یکی از تهدیدات اصلی در جامعه بشری محسوب می‌شود.


وي در ادامه افزود: برای مقابله با آسیب‌های مواد مخدر، باید با یک رویکرد اجتماعی به این امر نگاه کنیم و با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی سطح تقاضا را در جامعه پايین بیاوریم تا به تبع آن سطح عرضه مواد مخدر نیز کاهش پیدا کند.


فرمانده انتظامی و رييس كميته مقابله با عرضه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان ارسنجان در ادامه با بیان اینکه دغدغه بسیاری از مردم، مسئولین و نیروی انتظامی مقابله با اعتیاد گفت: تنها کاری که می‌شود انجام داد بحث پیشگیری، آموزش و آگاه‌سازی از طریق وسایل ارتباط جمعی است.


سرهنگ فداکار مراحل اعتیاد را آشنایی، شک و تردید و اعتیاد واقعی عنوان و انواع مواد مخدر را سستی‌زا، توهم‌زا و توان‌افزا بیان کرد و به آثار سوء مواد مخدر، اثرات مواد مخدر بر مغز، رفتار و بدن و توصیه‌های پیشگیرانه به جوانان و نوجوانان پرداخت و در پایان با اشاره به اینکه بیشترین تأثیر مخرب اعتیاد بر ارکان خانواده وارد می‌آید و مؤثرترین عامل پیشگیری از اعتیاد نیز نهاد خانواده است، توصیه‌هایی پیشگیرانه به والدین ارايه داد.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.05.09

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است