Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 166 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1530
دیروز  ------------------دیروز ------------------14611
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 89333

هزار میلیارد تومان برای مبارزه با مواد مخدر پیش بینی شده است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون اداری، مالی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت : امسال هزار میلیارد تومان در منابع دستگاه ها برای مبارزه با مواد مخدر و 600 میلیارد تومان برای بحث های روانپزشکی در این زمینه پیش بینی شده است.

به گزارش ایرنا ، سید نجیب حسینی شامگاه یکشنبه در نشست تکریم و معارفه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با اشاره به اینکه امروز با منابع مالی پیش بینی شده هیچ بهانه ای برای کار نکردن در این حوزه وجود ندارد، افزود: ظرفیت هایی در مسیر مبارزه با مواد مخدر وجود دارد که ندانسته یا ناخواسته از آنها استفاده نکرده ایم.


حسینی با اشاره به اینکه موضوع مواد مخدر معضلی جهانی و از مسائل مهم کشور است، گفت: به دلیل تنوع مواد مخدر روز به روز شاهد گسترش این پدیده هستیم و اگر چه پیشرفت های خوبی در مبارزه با آن داشته ایم اما با انتظارات به حق مردم فاصله داریم.


وی با بیان اینکه 42 درصد از مددجویان زندان ها در کشور و 65 درصد مددجویان زندان های استان کرمان به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر وارد زندان شده اند، گفت: موضوعی در کشور مهمتر از مبارزه با قاچاق مواد مخدر نداریم.


معاون اداری، مالی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ضمن تاکید بر دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مبارزه با مواد مخدر، اظهارداشت: نخستین دغدغه خانواده ها موضوع مبارزه با این پدیده مخرب اجتماعی و اشتغال نیز در رتبه بعدی قرار دارد.


حسینی با تاکید بر اینکه مبارزه با مواد مخدر با نگاه اداری موفق نخواهد بود بلکه باید با نگاه اعتقادی دنبال شود گفت : مقابله یکی از راههای مهم مبارزه با مواد مخدر است و پیشگیری، درمان، استفاده از سازمان های مردم نهاد و ظرفیت های بالقوه مردمی از دیگر وجوه این مبارزه را تشکیل می دهد.


وی با اشاره به اینکه با روش های مقابله ای صرف نمی توان در مبارزه با مواد مخدر موفق بود، گفت: در زمان حاضر موضوع مواد مخدر با گروه های تکفیری و تروریستی نیز گره خورده است.


معاون اداری، مالی و امور مجلس ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور بر استفاده از ظرفیت های موجود تاکید کرد و گفت: رویکرد کاهش تقاضا را در پیش گرفته ایم و در این زمینه باید از ظرفیت های مردمی استفاده کنیم.


حسینی بر واگذاری کارها به سازمان های مردم نهاد تاکید کرد و ادامه داد: برای شفاف سازی در حوزه اموال، مبالغ حاصل از فروش تمام اموال فروخته شده به حساب خزانه وارد می شود و بر اساس تفاهم نامه ها، اختصاص می یابد.


وی با اشاره به اینکه اصلاح دستورالعمل حق الکشف یکی از درخواست های جدی ما است، گفت: سال گذشته 1.5 میلیارد تومان برای تجهیز مرکز سگ های مواد یاب استان کرمان هزینه کرده ایم زیرا یکی از نیازهای این استان بوده است.


حسینی بر جمع آوری تمامی معتادان متجاهر تاکید کرد و گفت: در حوزه بانوان معتاد متجاهر حساسیت ویژه ای وجود دارد و تعهد می کنیم منابع مالی نگهداری معتادان متجاهر در مراکز ماده 16 را پرداخت کنیم.


در این نشست محمدرضا انارکی محمدی به عنوان دبیر جدید شورای هماهنگی مواد مخدر استان کرمان معرفی و از خدمات سردار حسین چناریان دبیر پیشین تقدیر شد .

منبع: ایرنا 97.05.08

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است