Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 172 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 187
دیروز  ------------------دیروز ------------------11692
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 187

سرخوردگی اجتماعی از مهمترین عوامل گرایش جوانان به مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


فرماندار شهرستان باخرز گفت: مهمترین عامل گرایش جوانان به مواد مخدر فقر و بیکاری، سرخوردگی اجتماعی و جدایی والدین است.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان باخرز به ریاست جواد حسن زاده فرماندار و با حضور اشرفی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی و اعضای جلسه در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.


حسن زاده فرماندار شهرستان باخرز در این جلسه گفت: تفکرات و باورهای غلط در مورد مصرف مواد مخدر، مسائل اقتصادی و سایر مشکلات باعث شده تا اعتیاد به آسیب بزرگ کشور تبدیل شود.


وی افزود: این موضوع مهم است که رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) مهم ترین و اولویت دارترین مسئله اجتماعی کشور را اعتیاد اعلام کردند زیرا سایر آسیب‌ها از جمله طلاق، خود کشی، نزاع و درگیری در یک خانواده ناشی از آسیب اعتیاد است.


رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان باخرز بیان داشت: یکی از اهداف قاچاقچیان در ترویج مواد مخدر نابودی مدرسه، خانواده، محیط کارگری و صنعتی است.


حسن زاده در ادامه؛ مهمترین عامل گرایش جوانان به مواد مخدر را فقر و بیکاری، سرخوردگی اجتماعی و جدایی والدین دانست و تاکید کرد: جوانان سرمایه های ملی هستند که باید در مسیر توسعه کشور از آنان استفاده شود.


وی اظهار داشت: دشمنان به صورت مستمر و پیوسته با ایجاد برنامه های مبتذل فرهنگی و همچنین تولید انواع مواد مخدر جدید به دنبال تخریب و انحراف جوانان کشور هستند .کشور اگر نیروی انسانی متخصص، متعهد و مجرب نداشته باشد هر میزان هم منابع، سرمایه و ثروت داشته باشد نخواهد توانست در مسیر توسعه حرکت کند.


فرماندار باخزر معتادان را افرادی گرفتار و بیمار درد اعتیاد دانست و افزود: نگاه عمومی جامعه به فرد معتاد باید از حالت فعلی به حالت بیمار تغییر کند تا این افراد بتوانند به راحتی به جامعه، کار و کانون گرم خانواده خود بازگردند.

 

حسن زاده موضوع اشتغال معتادان پس از درمان را یکی از معضلات فعلی جامعه برشمرد و خاطر نشان کرد: ایجاد اردوگاه هایی مانند اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی می تواند تاثیر بسزایی در بازگشت معتادان به جامعه و داشتن شغل آبرومند این قشر آسیب پذیر داشته باشد.


وی با بیان اینکه مهارت آموزی بهبود یافتگان اعتیاد یکی از دغدغه های اصلی شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان است، اضافه کرد: آموزش مشاغل کاربردی و روزمره که نیاز زیادی به سرمایه و ابزار تولید ندارند باید اولویت آموزش بهبود یافتگان اعتیاد باشد.


در ادامه جلسه، اشرفی سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان باخرز را یکی از برترین شهرستان استان در حوزه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اعلام کردند و با اهدای لوح تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته اعضا تشکر کرد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی97.04.20

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است