Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 150 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1972
دیروز  ------------------دیروز ------------------15077
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 1972

غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان مانعي در برابر گسترش آسیب‌های اجتماعی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: مطالعه کتاب و غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان از راه‌های موثر در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، جليل حسني با بيان اين مطلب در همايش پيشگيري از اعتياد و آسيب‌هاي اجتماعي كه به مناسبت سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در شهرستان لارستان برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه آسیب‌های اجتماعی بويژه مواد مخدر به عنوان یک مُعضل در جامعه مطرح است و اگر بناست که آسیب‌های اجتماعی و ناهنجاری‌ها در جامعه کاهش یابد؛ مستلزم این است که ادارات ذیربط از خود خلاقیت نشان دهند و برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی، قرآني، مذهبی و غیره را در جامعه و در شهر و روستا اجرایی کنند.


وي افزود: نشاط بخشی به جامعه با اجرای برنامه‌های مختلف و متنوع درحوزه جوانان لازم و ضروری است.


فرماندار و رييس شوراي هماهنگي نبارزه با مواد مخدر شهرستان لارستان بر غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان تاکید نمود و گفت: می‌بایست دستگاه‌های اجرایی شهرستان برنامه‌های شاد و مفرحی را در ایام فصل تابستان برای مردم بخصوص نوجوانان و جوانان شهری و روستایی تدوین و اجرایی نمایند.  


وی با اشاره به شروع تعطیلات تابستانی تصریح کرد: مسئله غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان وظیفه همه مسئولان و دستگاه‌های شهرستان است و باید در این زمینه از تمام امکانات موجود بهره ببرند.


معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان اظهار داشت: باید طوری برنامه‌ریزی شود تا با توانایی‌ها و پتانسیل‌هایی که در شهرستان وجود دارد همه نیازها برای غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان دیده شود.


حسنی خواستار برنامه‌ریزی منسجم برای پُرکردن اوقات فراغت در مکان‌های فرهنگی شد و عنوان کرد: با غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان می‌توانیم از ورود آسیب‌های اجتماعی بويژه معضل مواد مخدر به این قشر جلوگیری کرد.


معاون استاندار فارس با تاکید بر اینکه با ترویج فرهنگ مطالعه و افزایش سطح اطلاعات عمومی و آگاهی آحاد جامعه، می‌توان مقابله با ناهنجاری‌های اجتماعی را بیشتر کرد، افزود: اولین مکانی که می‌تواند آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد، کتابخانه‌هاست؛ یعنی اینکه اگر سطح مطالعه افراد در جامعه گسترش یابد؛ قطعا آسیب‌های اجتماعی کمتری خواهیم داشت، لذا در این خصوص کتابخانه‌های عمومی شهرستان فعال‌تر از گذشته عمل نمایند و برنامه‌های مدونی با همکاری کلیه ارگان‌ها داشته باشد.


جليل حسنی در ادامه خاطر نشان کرد: برنامه‌هایی که توسط ادارات در سطح شهرستان اجرا می‌شود نباید در تعارض با دیگر باشد، بلکه بایستی همه با هماهنگی و اتحاد و همدلی با یکدیگر برنامه‌ها را به اجرا در آورند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: یکی از الزامات اصلی وضعیت فعلی، ایجاد نشاط اجتماعی در جامعه است و نباید نشاط اجتماعی در جامعه فراموش شود، لذا ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، دانشگاه‌ها، شهرداری‌ها، بهزیستی، کمیته امداد حضرت امام (ره)، پایگاه‌های مقاومت بسيج و غیره این مهم را جدی بگیرند و به بخش جوانان توجه بیشتری داشته باشد و هدف‌گذاری‌های مناسب و برنامه‌های راهبردی برای افزایش نشاط در بین جوانان انجام دهند، تا نوجوانان و جوانان ما دغدغه عدم برنامه در سطح شهرستان نداشته باشند و در کمال آرامش در برنامه‌ها شرکت نمایند.


نماینده عالی دولت در لارستان تعداد سازمان‌های مردم ‌نهاد در سطح شهرستان را خوب ارزیابی کرد و با اشاره به اینکه سمن‌ها در غنی‌سازی اوقات فراغت نقش موثری می‌توانند داشته باشند، بیان کرد: ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد فرصت بسیار مناسبی برای غنی‌سازی اوقات فراغت و کمک به دستگاه‌های اجرایی شهرستان در این زمینه است.


فرماندار ویژه لارستان در پایان سخنانش یادآور شد: در کنار ادارات شهرستان، ارگان‌های مذهبی نیز همچون سازمان تبلیغات اسلامي، حوزه علمیه، اوقاف و امور خیریه و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نیز برنامه‌های خود را ارايه دهند و برنامه‌ها با هماهنگی، توافق و حمایت همه جانبه همه دستگاه‌های ذیربط طراحی و اجرا کنند.


تعهد به نه گفتن به مواد مخدر
كارگاه آشنايي با مضرات مواد مخدر با حضور سرهنگ اسداله انصاری جانشین فرماندهی نیروی انتظامی لارستان و ستوان دوم مهدی خشنود کارشناس مبارزه با مواد مخدر در راستای آگاهی بخشی به دانشجویان دانشگاه جامع علمي كاربردي لارستان در محل سالن آن دانشگاه برگزار شد.


در این مراسم صفا فرجام سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی، دانشگاه را به عنوان کانون سرمایه‌گذاری پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی معرفی کرد و اظهار داشت: به منظور گسترش نهضت فرهنگی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همکاری و تعامل با دلاور مردان عرصه امنیت و انضباط رادر دستور کار خود قرار داده‌ایم.


سرهنگ انصاری جانشین فرماندهی نیروی انتظامی لارستان مواد مخدر را خطری بزرگ و تهدیدی جدی برای سلامت جامعه علی‌الخصوص جوانان دانسته و آگاهی بخشی و حرکت روشن گرانه در جهت معرفی ابعاد مختلف این مُعضل اجتماعی را حائز اهمیت عنوان نمود و به ایراد سخنرانی در خصوص مضرات مواد مخدر اعم از حشیش، قلیان، سیگار، شیشه، هروئین، کراک و... پرداخت.  


نمايش انیمیشن‌های مبارزه با مواد مخدر، نمایشگاه پوستر مضرات مواد مخدر، نمایشگاه مواد مخدر سنتی و صنعتی نیز از دیگر برنامه‌های دانشگاه در این خصوص بود.


در حاشیه مراسم نیز بروشورهایی با محتوای آموزش آسیب‌های اکستاسی، نورجیزک، ماری جوآنا یا بنگ با همکاری معاونت بهداشتی –واحد سلامت روانی و اجتماعی و اعتیاد دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی لارستان در بین دانشجویان توزیع شد.


گفتنی است در پایان این مراسم، دانشجویان میثاق نامه‌ای را که تعهدی به نه گفتن به مواد مخدر بود را قرائت و امضا نمودند و هم پیمان شدند همچون سربازان یک جبهه واحد با همدلی و همراهی تمام همت خود را برای افزایش سطح آگاهی و سلامت روحی، جسمی و اجتماعی جامعه و کاهش آسیب‌های ناشی از اعتیاد برای قشر دانشجو در راستای تحکیم بنیان خانواده به کار بندد.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.19

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است