Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 315 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 5147
دیروز  ------------------دیروز ------------------19235
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 84796

آشنایی والدین 70 هزار دانش آموز با روش‎های پیشگیری از اعتیاد در فارس

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: آموزش شیوه‌های فرزندپروری، مهارت‌های زندگی و روش‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد برای بیش از 70 هزار نفر از والدین دانش آموزان در این استان انجام شده است.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، احمدعلی قهرمانی ضمن گراميداشت ايام سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه مدرسه به دلیل کارکردهای مهم آموزشی، تربیتی، نقش مهمی در برنامه‌های پیشگیرانه دارد، اقدامات انجام شده در این زمینه را تشریح کرد.


برگزاری بیش از 204 کارگاه برای 8160 فرهنگی با موضوعات عوامل محافظ و خطر، روش‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد و ارتباط موثر با دانش آموزان، اجرای طرح مدارس عاری از خطر در 672  آموزشگاه دوره متوسطه دوم، اجرای طرح آموزش مهارت‌های مقابله با اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی در 684 آموزشگاه دوره متوسطه اول، اجرای طرح مدارس مراقب به شیوه اجتماع محور در 1552 آموزشگاه سه دوره تحصیلی، از فعالیت‌هایی بود که قهرمانی به عنوان فعالیت‌های اداره پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش فارس به آنها اشاره کرد.


قهرمانی همچنین از اجرای طرح مهارت‌های مراقبت از خود در پایه ششم ابتدایی در 2900 آموزشگاه دوره ابتدایی‌،  کارگاه آموزشی مداخله در فوریت‌های اجتماعی و نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد نیز یاد کرد که امسال اجرایی شده است.


او گفت: در نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد که به مناسبت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، تلاش کردیم با توجه به قابلیت ماندگاری هنر در ذهن فراگیران، مسائلی را در قالب تولیدات هنری به دانش آموزان و بازدیدکنندگان آموزش دهیم.


معاون تربیت بدنی و سلامت  آموزش و پرورش فارس گفت: همراهی مدرسه در برنامه‌های پیشگیری با نهادهای مسئول، موجب می‌شود تا پیام‌ها، ارزش‌ها و نگرش‌های واحد و نسبتاٌ پایداری به نوجوانان منتقل شود.


وی با اشاره به نقش مدرسه در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بيان داشت: موفق‌ترین برنامه‌های پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر در مدارس‌ برنامه‌هایی است که با استفاده از روش‌های جذاب، رویکردی جامع را دنبال کند.


قهرمانی افزود: مدرسه، به دلیل کارکرد های مهم آموزشی و تربیتی و جایگاهی که در بین نوجوانان دارد، نقش مهمی را در زمینه ارتقاء توانمندی نوجوانان و مراقبت از آن‌ها در برابر آسیب‌های اجتماعی ‌برعهده دارد.


معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس گفت: آسیب‌ها و هزینه‌های بالای فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی و فردی ناشی از استعمال دخانیات و سوء مصرف مواد مخدر، ضرورت مبارزه عالمانه و مؤثر با آن را اجتناب‌ناپذیر کرده است.


وی افزود: آگاهی بخشی به دانش آموزان، مربیان و تکیه بر آموزش‌های مدرسه‌ای، نقش مهمی در برنامه‌های پیشگیری از سوء مصرف مواد و کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد.


قهرمانی گفت: هزینه آموزش‌هایی که از طریق مدرسه انجام می‌شود، بسیار کمتر و در عین حال تاثیرات آن بسیار عمیق تر و پایدارتر است‌.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.14

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است