Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 191 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4868
دیروز  ------------------دیروز ------------------16062
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 53418

تعداد معتادان ثابت و تظاهر به اعتیاد افزایش یافته است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 به گفته سخنگوی ستاد مبارزه با موادمخدر، رقم خام معتادان حاضر در کشور در سال‌های گذشته ثابت بوده است، در حالی که تظاهر به اعتیاد در جامعه ایران افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا، دکتر پرویز افشار با اشاره به بحران‌های جدید اجتماعی در دنیا، گفت: آسیب‌های اجتماعی مختلف مانند اعتیاد امروزه در سراسر جهان از یک معضل اجتماعی به بحران یا سونامی آسیب اجتماعی مبدل شده اند.

وی با اشاره به آمارهای سازمان ملل در حوزه اعتیاد، اظهار کرد: ۱۵ سال پیش در سراسر دنیا حدود ۲۰۰ میلیون نفر درگیر آسیب‌های ناشی از سوء مصرف مواد مخدر بوده اند، در حالی که بعد از گذشت ۱۵ سال این رقم به ۲۶۰ میلیون نفر ارتقاء یافته است.

سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به افزایش چشم گیر شیوع مواد مخدر در پانزده سال اخیر، عنوان کرد: خوشبختانه رقم خام معتادان حاضر در کشور در سال‌های گذشته ثابت بوده است، در حالی که تظاهر به اعتیاد در جامعه ایران افزایش داشته است.

وی با بیان این که سن شروع مصرف مواد مخدر در سال های اخیر کاهش یافته است، اظهار کرد: اعتیاد در کشور ایران امروزه جمعیت کثیری از بانوان را نیز درگیر کرده است.

 افشار که در برنامه‌ای رادیویی صحبت می‌کرد اضافه کرد: در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از معتادان کشور را بانوان تشکیل می دهند، در حالی که ۱۵  سال پیش فقط ۵ درصد از معتادان کشور به جمعیت بانوان اختصاص داشت.

وی با اشاره به این که زنگ خطر اعتیاد در جامعه ایران به صدا درآمده است، خاطر نشان کرد: شنیدن زنگ خطر اعتیاد بدین معنی است که تمام اقشار و رسانه های مختلف باید در جهت کاهش آسیب و مقابله با اعتیاد خود را تجهیز کرده و وارد میدان شوند.

معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه اضافه کرد: دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در حال حاضر با کمک ۳۰ دستگاه مختلف در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و انتظامی اهداف مختلفی را پیش می‌برد.


منبع: ایسنا 97.04.13

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است