Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 243 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 5008
دیروز  ------------------دیروز ------------------16062
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 53558

توقف شبکه‌های قاچاق موادمخدر نیازمند همکاری‌های بین‌المللی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی دبیر کل سازمان ملل متحد در پیامی چالش‌های مواد مخدر را از پیچیده‌ترین معضلاتی دانست که با آن روبرو هستیم و گفت‌: راه‌ حل‌های ساده‌ای در این راه وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، آنتونیو گوترش در پیامی به مناسبت روز جهانی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق غیر قانونی مواد مخدر اظهار کرد: چالش‌های مواد مخدر از پیچیده‌ترین معضلاتی هستند که با آنها روبرو هستیم چرا که تاثیرات گسترده‌ای بر سلامت و رفاه، خانواده و جوامع، امنیت و توسعه پایدار می‌گذارد.

دبیرکل سازمان ملل متحد تصریح کرد: همانطور که به اتفاق آرا در سند برآیند اجلاس ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 2016 تاکید شد پرداختن به آن چالش‌ها نیازمند توجه جامع از بسیاری جوانب است.

گوترش تصریح کرد: توقف شبکه‌های جرم سازمان یافته و قاچاق‌چیان مواد مخدر نیازمند همکاری‌های بین‌المللی و پاسخ‌های موثر انتظامی با رعایت کامل حقوق بشر و طبق استانداردهای جهانی است با این حال باید رویکردهای علمی به پیشگیری، درمان و حمایت داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سند برآیند اجلاس ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد برگام‌های ملموس و مشخص برای اقدامی متوازن تاکید می‌کند که ریشه در اصل مسئولیت مشترک دارد، گفت: این سند همچنین به نحوی قابل انعطاف است که کشورها می‌توانند سیاست‌های ملی مواد مخدر خود را طبق نیازها و اولویت‌ها پیاده کنند؛ همانطور که من در زمانی که نخست وزیر پرتغال بودم انجام دادم.

گوترش تصریح کرد: ‌در راستای سه کنوانسیون بین‌المللی مواد مخدر پاسخ‌های غیر کیفری را در صورت در اختیار داشتن مواد مخدر برای مصارف شخصی پیشنهاد و در عین حال منابع را برای پیشگیری، درمان و بازگشت به اجتماع و مبارزه با جرائم مرتبط با قاچاق مواد مخدر تقویت کردم.

دبیرکل سازمان ملل متحد با بیان اینکه راه حل ساده‌ای در این راه وجود ندارد، افزود:‌ اما بر اساس تجربه خود اعتقاد راسخ دارم که ما می‌توانیم مسیر بهتری را برای مبارزه با مشکل جهانی مواد مخدر در پیش گیریم.

وی ادامه داد: بر اساس چارچوب‌های بین‌المللی توافق شده و با استفاده از توافق اتخاذ شده در اجلاس ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان راهنمای‌مان از کشورها می‌خواهم خدمات پیشگیری، درمان، بازتوانی و بازگشت به جامعه را ارتقا بخشند. از دسترسی به داروهای تحت کنترل اطمینان حاصل کنند و در عین حال از انحراف و سوء مصرف جلوگیری کنند. جایگزین‌ها برای کشت غیرقانونی مواد مخدر را ارتقاء بخشند و قاچاق و جرم سازمان‌یافته را متوقف کنند همه این اقدامات نیازمند مساعدت عالی و گسترده و تلاش برای دستیابی به آرمان‌های توسعه پایدار است.

وی در پایان تاکید کرد: دست در دست می‌توانیم اطمینان حاصل کنیم که همه افراد با سلامت کرامت و صلح همراه با امنیت و سعادت زندگی کنند.

منبع : خبرگزاری آنا97.04.12

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است