Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 296 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18682
دیروز  ------------------دیروز ------------------15077
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 18682

مبتلایان به مصرف مواد مخدر پیش از اعزام به حج نسبت به درمان خود اقدام کنند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: اگر فردي به هر نحو مبتلا به سوء مصرف مواد مخدر یا روانگردان‌ها است، پیش از اعزام به حج نسبت به درمان و بازپروري روحی و جسمی مبادرت ورزد.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي ضمن گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدر در مراسم همایش بزرگ زائرین حج تمتع در محل سالن ورزشگاه شهید آيت الله دستغیب شیراز كه با حضور تعدادی از مسئولین استانی و تمامی زائرین کاروان‌های حج شیراز برگزار شد، بيان داشت: به منظور حفظ شان و صيانت از حجاج عزيز كه عازم سرزمين وحي شدند و جلوگيري از خروج مواد مخدر توسط تعداد معدودي از زائران معتاد و مسن و نهايتاً حفاظت از جايگاه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران، ستاد مبارزه با مواد مخدر از سال 87 اقدام به برگزاري جلسات متعدد نمود تا از حمل مواد مخدر به عربستان و دستگيري زائران كشورمان جلوگيري كند.


وي افزود: مردم بايد با هر دیدگاه و اندیشه‌ای نسبت به اعتیاد دید منفی داشته و آن را بايد به عنوان یک پدیده‌ی خانمان‌سوز تلقي نمايند.


دبير شورا در ادامه به تشريح طرح صیانت از حجاج و عمره‌گزاران در حوزه مبارزه با مواد مخدر پرداخت و گفت: اگر چه باز خورد اولیه این طرح، به صفر رساندن آمار  دستگیري زائرین در عربستان بوده و با عنایت حضرت حق و همکاري نهادهاي ذيربط حاصل گردیده، لکن دورنما و آینده پژوهی ترسیم شده براي طرح مقابله با حمل مواد مخدر از سوي زائرین، فرهنگ‌سازي در ترك مواد مخدر و تشویق در مراجعه به مراکز بازپروري و تحت درمان قرار گرفتن، با هدف بازیابی سلامت جسمی و روحی و انجام سفر عمره و حج عاري از مواد مخدر می‌باشد.


ابراهيمي بر لزوم اطلاع‌رساني و آموزش زائرين با هدف پيشگيري از طريق دستگاه‌هاي مجري تاكيد نمود و اظهار داشت: به دنبال هماهنگي و تعامل موثر و سازنده ايجاد شده بين شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان، مديريت حج و زيارت، نيروي انتظامي و دستگاه قضايي طي چند سال اخير با آموزش‌ها، نظارت و كنترل‌هاي صورت گرفته از خروج افرادي كه حامل مواد مخدر بوده‌اند جلوگيري شده است به گونه‌اي كه بحمداله با تلاش و همت كليه دست‌اندركاران در عمليات حج تمتع حتي يك نفر توسط پليس عربستان دستگير نشد و اين در سايه تلاش، همت مضاعف، همدلي، همكاري و هم‌افزايي اقدامات همه دستگاه‌ها و سازمان‌هاي مسئول در اين حوزه به دست آمده است.  


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در ادامه سخنان خود گفت: از طرفي فلسفه انجام مناسك حج و عمره انسان‌سازي و ايجاد تحول در رفتارها و رويش مجدد حاجي است و اميد مي‌رود اين فرصت براي افراد معدودي كه به مواد مخدر آلوده هستند موثر واقع شود و فرد معتادي كه قصد انجام مناسك حج را دارد به بركت اين نعمت الهي به سمت درمان و ترك اعتياد گرايش يابد كه اين امر به همت گروه پزشكي حج امكان پذير است.


وي همچنين بر دقت نظر پلیس فرودگاه در کشف و شناسایی زائرین معتاد اشاره کرد و بیان داشت: دستگاه‌های مقابله‌ای خصوصاٌ پلیس تلاش‌های بسیار ارزنده‌ای در مقابله جدی با مواد مخدر و خروج آن توسط زائرین داشته که این روند همچنان به قوت خود در دستور کار است.


دبیر شورا در پایان ضمن قدردانی از همکاری و تعامل خوب و مناسب دستگاه‌های مقابله‌ای و مدیریت حج و زیارت استان در راستای مبارزه با مواد مخدر، خطاب به زائرین گفت: اگر فردي به هر نحو مبتلا به سوء مصرف مواد مخدر یا روانگردان‌ها است، پیش از اعزام نسبت به درمان و بازپروري روحی و جسمی مبادرت ورزیده تا ضمن آماده شدن براي ورود به سرزمین وحی، با بازسازي جسمی و روحی در جهت پاکسازي صفات اماره از خود حرکت نماید.


توجه خانواده‌ها به فرزندان در جلوگیری پایدار از روی آوری جوانان به مواد مخدر موثر است
دكتر حجت‌الاسلام و المسلمين دكتر محمد رمضاني امام جمعه موقت شهر لار در قسمتي از خطبه‌هاي نماز جمعه شهر شهرستان گفت: مواد مخدر به عنوان ابزاری سیاسی برای براندازی و اقتصادی برای نیل به ثروت‌های نامشروع است.


وی افزود: رشد تقاضای مواد مخدر علی‌رغم مبارزه قاطع با این پدیده که نشان از عزم نظام استکبار  جهت متلاشی کردن جامعه پویای ایرانی است چرا که امروزه مواد مخدر به عنوان ابزاری سیاسی برای براندازی و اقتصادی برای نیل به ثروت‌های نامشروع است.


امام جمعه شهرستان لار افزود: توجه خانواده‌ها به فرزندان و ارتباط صمیمانه با آنها به نوبه خود کمک شایانی در جهت جلوگیری پایدار از روی آوری نوجوانان و جوانان به مواد مخدر دارد.


وی به نقش موثر سازمان‌هاي مردم نهاد در امر مبارزه با مواد مخدر تاكيد کرد و گفت: در کنار مقابله سخت و پشیمان کننده با سوداگران مواد مخدر اعم از خرده فروش و عمده فروش و قاچاقچی، می‌بایست فرآیند شکل‌گیری و تقویت سازمان‌های مردم نهاد در این زمینه را به شکل عالمانه پیگیری نمود.


دكتر رمضاني همچنين به آمار بالای کشفیات در شهرستان طی چند سال گذشته اشاره نمود و بيان داشت: مي‌بايست توان سخت افزاری و نرم افزاری فرماندهی انتظامی شهرستان در خصوص مبارزه با مواد مخدر بيش از پيش تقویت گردد.


وي افزود: بايد توجه کلیت جامعه به موضوع اعتیاد و مواد مخدر و آسيب‌هاي ناشي از آن معطوف و  مقابله با این پدیده شوم به عنوان یک دغدغه اجتماعی تلقي شود.


خطيب نماز جمعه شهر لار به اهميت نقش خانواده در پيشگيري از اعتياد فرزندان اشاره نمود و گفت: حساسیت، مراقبت و نظارت خانواده ها بر رفتار فرزندان بسیار مهم و اثرگذار است.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.11

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است