Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 133 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1339
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 20278

اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر كمك مردم و دلسوزان را مي‌طلبد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: مسئولين، نخبگان و اصحاب انديشه، مراكز علمي و دانشگاه، سازمان‌هاي مردم نهاد و ساير آحاد جامعه با دغدغه مستمر و مشاركت مؤثر و حداكثري در جهاد مقدس امر مبارزه به خصوص پيشگيري اوليه از اعتياد ايفاي نقش کنند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي در سخنراني پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه شهر شيراز ضمن گراميداشت ايام سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر، بيان داشت: مواد مخدر و روان‌گردان‌ها از جمله‌ي شوك‌هاي برشمرده و به عنوان زلزله خاموش و يكي از ابزارهاي جنگ‌نرم، سبب گرديده كه در زمره يكي از مهمترين بحران‌هاي عرصه جهاني قرار گيرد.


وي افزود: پديده شوم مواد مخدر و روانگردان‌ها يكي از مهمترين و جدي‌ترين آسيب‌هاي اجتماعي است و به علت سود سرشار مورد توجه قدرت‌هاي بزرگ و استعماري دنيا قرار دارد.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس هدف پديده شوم مواد مخدر را ضربه زدن و نابود كردن نسل نوجوان و جوان عنوان كرد و گفت: كاهش سن و رشد شيوع مصرف مواد در نوجوانان و جوانان جوامع، افزايش ورود زنان، افراد شاغل و تحصيل كرده به چرخه اعتياد، از ديگر مُعضلات، در رشد اين بحران اجتماعي مي‌باشد.


ابراهيمي گفت: افزايش توليد مواد صناعي و شيميايي و تغيير الگوی مصرف، نوع مواد و توليد مواد جديد روان‌گردان‌، شرايط مصرف مواد و تمايل به مصرف هم‌زمان و تركيبي گونه‌هاي مختلف مواد، افزايش ميزان مرگ و مير ناشي از مصرف بيش از حد و ناخالصي مواد، سبب پيچيدگي اين عرصه در ابعاد مختلف شده است.


وي همچنين به خسارت‌ها و پيامدهاي ناشي از مصرف مواد مخدر و روانگردان‌ها در ابعاد بهداشتي، اجتماعي، اقتصادي، فرهنگي، امنيتي و سياسي اشاره نمود و گفت: توسعه‌ي بيماري‌هاي جسماني و رواني، بروز شيوع بيماري‌هاي عفوني ايدز، مرگ و مير ناشي از مصرف بيش از اندازه و جرايم و بزهكاري‌ها نظير همسر آزاري، طلاق، كودك آزاري، قتل عمد، نزاع و خشونت، جرايم منكراتي، جرايم مالي، اخراج موقت و دايم و بيكاري و محروميت از شغل و بروز خسارت و تحميل ميلياردها تومان هزينه بر بودجه ساليانه عمومي كشور براي مهار و كنترل اعتياد و شكل‌گيري باورهاي غلط نظير مصرف مواد براي رهايي از استرس، اضطراب، كسب نشاط و لذت كاذب، ابراز وجود، تكميل اوقات فراغت، رفع اختلالات جنسي، بي‌خيالي، افزايش كارايي و رفع خستگي، افزايش توان  يادگيري، شب بيداري، تجارب عرفاني، رفع بيماري‌هاي جسمي و تهديد جدي عليه حاكميت ملي و افزايش جرايم سازمان يافته و ايجاد اپوزيسيون از سوی مخالفین عليه حاكميت جمهوری اسلامی از عمده مُعضلات و آسيب‌هاي ناشي از پديده شوم مواد مخدر است.


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در ادامه سخنان خود بيان داشت: دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب تاکنون برای مقابله با پیشرفت‌های ملت ایران دست به حربه‌های مختلف زده‌اند که از مهمترین آنها رواج اعتیاد و مواد مخدر بوده تا از این طریق قشر جوان و اثربخش جامعه را منفعل کنند.


ابراهيمي اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران به عنوان پرچمدار عرصه مبارزه با مواد مخدر در دنيا به حساب مي‌آيد كه بر عليه اين تهديد مبارزه مي‌كند.


وي افزود: تقديم بيش از 4000 شهيد و 12 هزار جانباز به انقلاب گواه بر اين مدعاست.


دبير شورا در ادامه نقش مردم را در امر اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر مهم برشمرد و گفت: اقدامات مقابله‌اي و مبارزه جدي با مُعضل مواد مخدر و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي در دستور كار تمامي دستگاه‌هاي ذيربط است و قطعاٌ در اين راه بايد مردم عزيز، مسئولين را ياري دهند.


محمدرضا ابراهيمي اظهار داشت: آنچه مهم است كارهاي فرهنگي و پيشگيري از اعتياد است كه در اين باره بحمداله با آموزش، اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي گروه‌هاي هدف، فرهنگ‌سازي مناسب در جهت كاهش تقاضا و آسيب‌هاي اجتماعي صورت پذيرفته كه قطعاٌ اين خود يك گام مثبت در جهت مقابله با پديده شوم مواد مخدر خواهد بود.


ابراهيمي افزود: يكي از سياست‌هاي ستاد مبارزه با مواد مخدر در جهت مقابله جدي و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي و مُعضل مواد مخدر، اجتماعی كردن امر مبارزه با مواد مخدر است كه در اين راه كمك مردم و دلسوزان را مي‌طلبد.


وي همچنين گفت: انتظار مي‌رود كليه مسئولين، نخبگان و اصحاب انديشه، مراكز علمي و دانشگاه، سازمان‌هاي مردم نهاد و ساير آحاد جامعه با دغدغه مستمر و مشاركت مؤثر و حداكثري در جهاد مقدس امر مبارزه به خصوص پيشگيري اوليه از اعتياد ايفاي نقش نمايند.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر در پايان سخنان بر تحقق فرامين رهبر معظم انقلاب اسلامي (مدظله‌العالي) مبني بر كاهش 25 درصدي اعتياد در طول برنامه ششم توسعه كشور در فاصله زماني سال 1396 تا سال 1400 تاكيد نمود و گفت: همه بايد با يكديگر با تمام توان زمينه تحقق فرامين مقام معظم رهبري را فراهم تا بدين ترتيب شاهد كنترل اعتياد به عنوان بزرگترين منكر هزاره سوم در جامعه اسلامي‌مان باشيم.

معتادان با اراده می‌توانند بهبودی خود را بازیابند
وی همچنین از بخش‌هاي مختلف مرکز ماده 16 از جمله واحد درمانی و کاهش آسیب، مشاوره و مددکاری و کارگاه اشتغال بهبودیافتگان با بيماران در حال بهبودي در مركز گفتگو كرد و گفت: شکست معتادان در زندگی شکست پایداری نیست و اگر آنان اراده کنند می‌توانند بهبودی خود را بازیابند و افراد مفید و اثرگذاری در جامعه باشند.


دبیر شورا خطاب به بیماران مرکز گفت: ما دوست داریم شما از حضور و نقش موثر خود پس از درمان و بهبودي در جامعه لذت ببرید و حضورتان در کنار دیگران آرامش بخش باشد.


مركز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده 16 از ابتداي فروردين ماه سال 1392 در شيراز راه‌اندازي و نسبت به درمان معتادان حاد و پُرخطر كارتن خواب اقدام مي‌نمايد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.11

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است