Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 309 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4955
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 40525

سرمنشا اکثر جرم و جنایات‌ها ناشی از مصرف مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: آنچه در راه مبارزه با مواد مخدر می‌تواند کمک بسیار موثری باشد نیروی عظیم مردمی است که باید به بهترین شکل ممکن از این ظرفیت استفاده و با این مُعضل مبارزه کرد.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي ضمن گراميداشت ايام سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در همايش پيشگيري از اعتياد شهرستان كوار بيان داشت: متاسفانه مواد مخدر به عنوان یک ابزار سیاسی – اقتصادی در معادلات بزرگ بین المللی مورد توجه کشورهای بزرگ استعماری، قاچاقچیان مواد مخدر و مافیان قرار گرفته است که بمنظور حفظ بقای خود تجارت در عرصه مواد مخدر را روز به روز گسترش می‌دهند و این مسئله باعث ایجاد بحرانی عظیم برای تمام جوامع گردیده است.


وي با ابراز نگرانی در خصوص تغییر وضعیت مصرف مواد مخدر اظهار داشت: از دیگر چالش‌های ایجاد شده برای جوامع، مصرف مواد مخدر صنعتی و یا مواد محرک صنعتی و از جمله شیشه که سردمدار مواد محرک صنعتی است و مصرف آنها باعث ایجاد اقدامات و جنایات تلخی می‌شود و همه باید با عزم جدی در این حوزه ورود پیدا کنیم.  


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارز ه با مواد مخدر فارس گفت: با مراجعه به زندان‌ها مشاهده خواهیم نمود که سرمنشا اکثر جرم و جنایات‌ها ناشی از مصرف مواد مخدر است.


ابراهيمي در ادامه با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند مُعضل اعتیاد را کاهش دهد، مقابله با پدیده شوم اعتیاد را نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و منسجم دانست و افزود: آنچه در این راه می‌تواند کمک بسیار موثری باشد نیروی عظیم مردمی است که باید به بهترین شکل ممکن از این ظرفیت استفاده و با این مُعضل مبارزه کرد.


وي خاطر نشان کرد: اعتیاد تصویر جامعه را مخدوش می‌سازد، بنابراین مبارزه با این آفت اجتماعی محدود به گروه و یا دستگاه خاصی نیست و همه آحاد جامعه از قشرهای مختلف موظفند تا در این مبارزه سهمی داشته باشند.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون، نظام جمهوری اسلامی هزینه‌های بسیاری را در راه مبارزه با مواد مخدر پرداخته است که تقدیم بیش از 4 هزار شهید و بیش از 12 هزار جانباز در این راه خود گویای این مطلب است.


ابراهيمي افزود: با توجه به این اقدامات، امروز نقش ایران در مقوله مبارزه با مواد مخدر بر هیچ کشوری پوشیده نیست و به جرات می‌توان گفت که کشور ما در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.


مناطق براي فروشندگان موادمخدر ناامن شود
صادق صادقی دادستان عمومي و انقلاب شهرستان داراب در نشست خبری از برخورد ریشه‌ای با جرائم بويژه مواد مخدر در داراب خبر داد و با اشاره به فعالیت‌های دادگستری داراب از برخورد اصولی و ریشه‌ای با جرائم بویژه خرده فروشان مواد مخدر در داراب خبر داد و گفت: از زمانی که دادستانی شهرستان داراب را پذیرفتم، سعی کردم ریشه‌ای با جرائمی که در شهرستان اتفاق می‌افتد برخورد کنم.


وي افزود: مثلاٌ برای برخورد با مواد مخدر بجای برخورد با معتادان با خرده فروشان مواد مخدر برخورد کردیم و بنده به کُل پاسگاه‌هایی که زير نظر منطقه انتظامی داراب هستند دستور داده‌ام که هر کجا خرده فروش مواد مخدر وجود دارد باید آن منطقه برای فروشندگان مواد مخدر نا امن کنند و هفته‌ای یکبار منزل طرف را بازرسی می‌کنند تا بتوانیم این خرده فروشان را جمع آوری کنیم.


توجه به غنی‌سازی اوقات فراغت در راستای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی
خلیل بزرگی معاون فرماندار اقلید در ویژه ‌برنامه هفته مبارزه با مواد مخدر که با حضور معاون پرورشی آموزش ‌و پرورش، مسئولان و کارشناسان فرمانداری، بهزیستی و... به همت آموزش ‌و پرورش و کانون فرهنگی تربیتی ولایت در دبستان امام جواد (ع) برگزار شد از اهمیت و لزوم پیشگیری از آسیب‌ها سخن گفت.


وی با اشاره به اثرات سوء استعمال مواد مخدر در زندگی اجتماعی و فردی افراد و تهدیدهای بسیار این مُعضل در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... بر لزوم ارتقای آگاهی عمومی در این راستا تأکید کرد.


بزرگی، نقش فرزندان در انتقال آموزش‌ها به خانواده را بسیار مفید و ارزنده خواند و عنوان داشت: باید کوشید تا با ایجاد بستر مناسب مانع ترویج ناهنجاری‌ها ازجمله اعتیاد در جامعه شد.


معاون فرماندار اقلید بر لزوم غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان تأکید کرد و گفت: ایجاد فرصت‌های مناسب و برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های آموزشی، فرهنگی، هنری، علمی و... در راستای تحقق این هدف، امری لازم و ضروری است.


برگزاری این ویژه ‌برنامه هم‌زمان با آغاز کلاس‌های تابستانه کانون فرهنگی تربیتی ولایت بود که با اجرای برنامه‌های متنوع از جمله نمایش، مسابقه رباتیک، برگزاری نقاشی همگانی و کلاس آموزش مهارت زندگی با موضوع مواد مخدر و نیز برپایی نمایشگاه کتاب و... همراه بود.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.11

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است