Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 453 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14507
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 33446

جامعه از سنین نوجوانی نسبت به آثار و صدمات جبران ناپذیر مواد مخدر صنعتی آگاه شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: باید رویکرد آموزشی برای مبارزه با مواد مخدر که جزء سیاست‌های اصلی دولت تدبیر و امید است در دستور کار قرار گیرد تا جامعه از سنین نوجوانی نسبت به آثار و صدمات جبران ناپذیر مواد مخدر صنعتی آگاه شود.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی در همایش پيشگيري از اعتياد كه با حضور سازمان‌هاي مردم نهاد به مناسبت سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در شهرستان مرودشت برگزار شد، بيان داشت: مواد مخدر همواره بنیان و اساس خانواده را که اصلی‌ترین و بنیادی‌ترین نماد یک جامعه است مورد هدف قرار داده است.


وی گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند در عرصه مبارزه با مواد مخدر کار کند و باید در این زمینه حساسیت لازم ایجاد شود و با عزم ملی جامعه را از این عارضه نجات داد.


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر فارس ادامه داد: مواد مخدر صنعتی آثار زیان بارتری نسبت به مواد مخدر سنتی دارد و باید جامعه از سنین نوجوانی نسبت به آثار و صدمات جبران ناپذیر مواد مخدر صنعتی آگاه شود.


ابراهيمي بیان داشت: باید رویکرد آموزشی برای مبارزه با مواد مخدر که جزء سیاست‌های اصلی دولت تدبیر و امید است در دستور کار قرار گیرد تا جامعه از سنین نوجوانی نسبت به آثار و صدمات جبران ناپذیر مواد مخدر صنعتی آگاه شود.


وي همچنين افزود: متاسفانه مدل مصرف مواد مخدر در جامعه تغییر پیدا کرده و مصرف مواد از سنتی به صنعتی که اثرات و صدمات زیان بارتری دارد، عامل اصلی ارتکاب بسیاری از جرایم در جامعه است.  


ابراهيمي، گفت: نقش والدين در حوزه اعتیاد قابل انکار نیست و لازم است که تمام مسئولين برای جلوگیری از این امر پای کار بیایند چرا که اساس و بنیان تمام امور بر خانواده سالم تکیه دارد.


برگزاری نمایشگاه و کارگاه آموزشی طراحی و نقاشی در لامرد
انجمن هنرهای تجسمی به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر نمایشگاه و کارگاه آموزش طراحی برای سنین کودکان و نوجوانان برگزار کرد و صادقی ريیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد هدف از برگزاری این نمایشگاه و کارگاه را آشنا نمودن هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان با مسئله اعتیاد و ترویج فرهنگ سلامت، خانواده و اجتماع دانست و گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لامرد با همکاری انجمن هنرهای تجسمی در حوزه گرافیک، طراحی و نقاشی با حضور هنرمندان در رده‌های مختلف سنی موفق به برگزاری جلسه تئوری آسیب‌های اجتماعی با حضور اساتید و هنرمندان رشته‌های گرافیک، طراحی و نقاشی گردید و با استفاده از پتانسیل دانشگاه‌ها و رشته‌هایی چون گرافیک و طراحی و نقاشی با موضوع اعتیاد در قالب ژوژمان بصورت نمایشگاه فصلی با حضور خانواده‌های آسیب دیده و خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی برگزار نموده است.


صادقی از اجرای برنامه‌هایی چون نمایش فیلم، پخش کلیپ، نمایش، عکس، طراحی و نقاشی و گرافیک، نمایش خیابانی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی در هفته مبارزه با مواد مخدر در شهرستان لامرد خبر داد.


نمایشگاه عکس به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در رستم

رحمان محقق مسئول اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رستم از برپایی نمایشگاه عکس تحت عنوان«مواد خانمان‌سوز» در شهرستان رستم خبر داد و گفت: با توجه به اینکه در هفته مبارزه با مواد مخدر قرار داریم به همین مناسبت و در راستای امر مهم فرهنگ‌سازی و نفی مواد خانمان‌سوز ما این نمایشگاه را در محل مسجد جامع شهر مصیری برگزار کردیم.


وی افزود: این نمایشگاه به مدت هفت روز با هدف فرهنگ‌سازی، پیشگیری و شناخت هر چه بیشتر مردم از ابتلا به مواد مخدر بالاخص در میان جوانان دایر گردیده درمعرض دید عموم مردم قرار دارد.

برپايي نمایشگاه عکس مبارزه با مواد مخدر در شهرستان ممسنی

نمایشگاه عکس مبارزه با مواد مخدر توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی برپا شد و ريیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی، گفت: نمایشگاه عکس مواد مخدر به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در شهر نورآباد در سالن امیرکبیر و نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به مدت یک هفته در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.


ابراهیم حسینی افزود: این نمایشگاه شامل 50 قطعه عکس از پیامدهای ناگوار و شوم مواد مخدر بر روح و جسم انسان می‌باشد و با شعار «همه با هم فضایی عاری از اعتیاد» داشته باشیم برپا شده است.


وی هدف از نمایشگاه را آموزش همگانی در جهت شناخت این یدیده شوم دانست و افزود: مبارزه با این پدید حمایت و همکاری همه آحاد جامعه را می‌طلبد، لذا این اداره در راستای اهداف فرهنگی خود و رسالت خطیری که درآموزش و تبلیغ و اطلاع‌رسانی دارد در طول سال با ابزارهای فرهنگی و هنری اقدام به اجرای برنامه‌های فرهنگی و پيشگيري می‌کند.


رييس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ممسنی عنوان کرد: از این رو، در هفته مبارزه با این پدیده شوم در سال‌جاری اقدام به اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری از جمله اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عموم از طریق سایت‌های خبری و نشریات مکتوب، نصب بنر در سطح شهر، اجرای نمایش عمومي با شعر "هرگز نه"، همکاری در برگزاری همایش اعتیاد و کارگاه آموزشی مبارزه مواد مخدر با حضور هنرمندان برگزار شد.

برپايي نمايشگاه پيشگيري از اعتياد در باغ شهرداري فسا

نمایشگاه مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر در محل باغ شهرداری فسا برگزار شد و دکتر سید محمدحسین اجاقی کارشناس مسئول سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت در خصوص این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برپا شد، خدمات مشاوره روانشناسی توسط 8  نفر از کارشناسان روانشناسی معاونت بهداشتی به همراه بسته‌های آموزشی به بازدید کنندگان از باغ شهرداری ارايه گردید.


گفتني است در این نمایشگاه برای آگاهی عموم مردم، انواع مواد مخدر توسط نیروی انتظامی به نمایش در آمد و اطلاعات لازم در خصوص این مواد توسط ماموران مبارزه با مواد مخدر و کارشناسان معاونت بهداشتی به بازدید کنندگان ارايه شد.


برپایی نمایشگاه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان کوار به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر

رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: بهترین راه پیشگیری از اعتیاد، آموزش به خانواده‌ها، نوجوانان و جوانان است.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر نمایشگاهی به همین مناسبت در پارک آزادی شهر کوار به مدت یک هفته جهت بازدید عموم دایر گردیده است که در اولین روز از برپایی این نمایشگاه اشکان کاظمی سرپرست فرمانداری کوار، ابراهیمی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس و تنی چند از مسئولین دستگاه‌های اجرایی شهرستان با حضور در محل برگزاری نمایشگاه از غرفه‌های آن بازدید به عمل آوردند.


محمدرضا ابراهيمي در حاشيه اين بازديد اظهار داشت: بهترین راه پیشگیری از اعتیاد، آموزش به خانواده‌ها، نوجوانان و جوانان است كه مي‌بايست آنها را با مضرات مواد مخدر آشنا نمود.


وي افزود: اعتياد يكي از مباحث مهم جوامع امروزي است كه كشور ما به دليل وضعيت خاص جغرافيايي و همجواری با بزرگترین تولید کننده مواد مخدر دنیا موقعيت خطرناكي براي روي آوردن به اعتياد دارد.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس، بيان داشت: بر همين اساس يكي از تلاش‌هاي مسئولين مبارزه با مواد مخدر و دولت تدبير و اميد اجتماعي كردن امر مبارزه با مواد مخدر است كه اينگونه نمايشگاه‌ها تلنگري جهت هوشياري و آگاه‌سازي مردم جامعه در برابر پديده شوم مواد مخدر خواهد بود.


وی در پايان ضمن تشکر از برگزارکنندگان این نمایشگاه گفت: برپایی نمایشگاه‌های مناسب و اثرگذار پیشگیری با رعایت اصول و استانداردهای آموزشی به همراه تصاویر و طراحی مناسب گرافیکی می‌توانند در انتقال مفاهیم و پیام‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد موثر باشند که اميدواريم با اين حركت مثبت در جهت مقابله با پديده شوم اعتياد گامي مؤثر برداريم.


گفتني است این نمایشگاه مشتمل بر پنج غرفه می‌باشد که با همت شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان و همکاری ادارات بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، نیروی انتظامی،آموزش و پرورش و انجمن NA برپا شده است.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.11

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است