Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 181 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 5453
دیروز  ------------------دیروز ------------------16062
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 54003

بخشی از تقاضای بازار ارز برای تجارت مواد مخدر است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 وزیر کشور با بیان اینکه ادعای تجاوز به ۴٠ نفر کذب است، گفت: این مساله در نماز جمعه به گونه‌ای مطرح شد که خلاف واقع بود و خود این فرد نیز صحبتش را اصلاح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست خبری با اشاره به چالشهای اخیر در بازار ارز افزود: بخشی از تقاضا در بازار ارز به تجارت مواد مخدر مربوط است.  وقتی مواد مخدر وارد کشور می‌شود از ارز استفاده می‌شود و سپس تبدیل به ریال می‌شود. این ریال مجدد تبدیل به ارز برای وارد کردن کالا خواهد شد که این امر بر روند نوسانات بازار ارز موثر است. یکی از دلایل تعیین نرخ ارز از طریق بانک مرکزی و مراکز آن نیز به همین دلیل بوده است تا به تقاضاهای کاذب به طور مناسب پاسخ داده شود.

وی با بیان اینکه به دلیل سیاست‌های کنترلی دقیق ایران و عراق، قاچاق کالا تا ٨٠ درصد کنترل شده است، ادامه داد: البته این امر روی وضعیت معیشتی مردم تاثیراتی داشته اما با دستورالعملی که در دولت تصویب شده، ساماندهی خواهد شد.

وزیر کشور درباره حادثه ایرانشهر و تجاوز به دختران نیز گفت: این مساله در نماز جمعه به گونه‌ای مطرح شد که خلاف واقع بود و خود این فرد نیز صحبتش را اصلاح کرد. ادعای تجاوز به ۴٠ نفر کذب است. در کوتاه‌ترین زمان مجرمان حادثه بازداشت شدند. فردی که شکایت کرده بود ابتدا یک نفر بود اما ٣ نفر دیگر اضافه شدند.

وی ادامه داد: دادستانی هم اعلام کرد کسانی که شکایتی دارند اقدام قانونی کنند. افراد شاکی بیشتر از ۴ نفر نیستند و قرار است خارج از نوبت به آنها رسیدگی شود. بعداز توضیح ما که تعداد افراد شاکی بیشتر از ۴ نفر نیست، درصورتی که این تعداد افزایش یابند اعلام خواهیم کرد. نسبت به این مسائل حساس هستم و عواطفم نیز جریحه‌دار شده است.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز گزارش دیگری از استانی به ما رسید که از استاندار خواستیم اشد مجازات انجام شود ادامه داد: در مورد برخوردهای سریع با شورای امنیت و دادستان صحبت کردیم تابه پرونده‌ها سریع رسیدگی شود ولی با توجه به اینکه در فرایند رسیدگی هرکسی حق دارد در چند نوبت از خودش دفاع کند که همین روند رسیدگی را طولانی می‌کند. از این روند رضایت ندارم و خود آقای آملی نیز امیدوار است این روند کوتاه شود چراکه بعد از وقوع این حوادث عواطف مردم جریحه دار می‌شود اما وقتی بعد از یکسال نتیجه پرونده اعلام می‌شود، مردم فراموش کرده اند و دیگر اثر بخشی لازم و بازدارندگی را لازم را ندارد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به خروج از برجام و همکاری با اروپا در مورد مبارزه با مواد مخدر و همچنین موضوع پناهندگان گفت: همکاری ایران با اروپا در مورد مبارزه با موادمخدر و پناهندگان یک جانبه است و فقط ما تلاش و کار می کنیم و آنها تلاش موثری انجام نمی‌دهند. این مساله در اجلاس‌های مختلف هم گفته شده است.

رحمانی فضلی ضمن اشاره به اینکه ایران بیش از ٣٧٠٠ شهید در این حوزه داشته است و امسال هزار درگیری اتفاق افتاده است گفت: ١٢٠٠ تن ماده مخدر کشف کرده‌ایم که قرار بوده از مرزهای ایران به اروپا برود.

وزیر کشور افزود: در بحث مهاجران نیز ٣ میلیون مهاجر در ایران هستند و ایران به آنها نگاه انسانی دارد و جلوی آن ایستاده است. اگر این نگاه نباشد کافیست ٢۴ ساعت وزیر کشور غفلت کند تا هزاران پناهنده و چند تن ماده مخدر از مرزها عبور کند. اروپاییان در زمان تحریم حتی سگ‌های موادیاب یا دستگاه ایکس ری به ما نمی‌دادند اما تنها ٣ درصد پناهجویان در اردوگاه هستند و ٩٧ درصد آنها با مردم زندگی می کنند.

وزیر کشور گفت: در درگیری اخیر با قاچاقچیان در شرق کشور ٣٠ گلوله آر پی جی ٧ شلیک کردند. آنها حتی ماشین دید در شب دارند. چه کسی به آنها کمک می کند؟ سه سال پیش گفتیم قاچاقچیان با تروریست‌ها ارتباط دارند؛ باید تلاش کنیم به این موضوعات به زور بین‌المللی رسیدگی شود. نهادهای بین المللی ایران را تشویق می‌کنند و گواهی می‌دهند اما اینها مشکل ما را حل نمی کند.


منبع: مهر 97.04.10

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است