Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 155 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2752
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 21691

خانواده‌ها بر نحوه ارتباط فرزندشان با دوستان و همسالان نظارت بيشتري داشته باشند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس بر فرهنگ‌سازي عمومي بويژه در ميان نوجوانان و جوانان در راستاي پيشگيري از گرايش به مصرف مواد مخدر تاكيد کرد.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهیمی با بيان اين مطلب در نشست كارشناسان ناظر مراكز درمان و انجمن صنفي كارفرمايان سوء مصرف مواد مخدر كه به مناسبت سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در محل دانشگاه علوم پزشكي شيراز تشكل شد، اظهار داشت: حمایت همه جانبه از معتادان رها شده از دام اعتیاد یک امر ضروری است و ضعف در حمایت‌ها از این قشر آسیب پذیر، باعث کاهش پایداری پاکی‌شان می‌‌شود و روند بازگشت به جامعه را در آنان مختل می‌کند.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس میزان حساسیت و نگاه مردم به مقوله اعتیاد و معتادین جامعه را مهم دانست و بيان داشت: باید با آموزش‌ و اطلاع‌رساني صحيح در نوع نگاه مردم به موضوع اعتیاد تغییر داد تا بتوان ضمن مقابله جدي با بلاي خانمانسوز اعتياد، همزمان به نحو مطلوب و منطقی به درمان و حمايت‌هاي اجتماعي از معتادان نيز پرداخت.


وي بر فرهنگ‌سازي عمومي بويژه در ميان نوجوانان و جوانان در راستاي پيشگيري از گرايش به مصرف مواد مخدر تاكيد نمود و گفت: قاطعاٌ اگر خانواده‌ها با بهره‌گيري از فرهنگ فاخر ديني و ملي خود با فرزندان تعامل مناسبي را ايجاد نموده و برنحوه ارتباط آنان با دوستان و همسالان نظارت بيشتري داشته باشند، جامعه شاهد كاهش آسيب‌هاي اجتماعي از جمله گرايش به اعتياد مواد مخدر خواهد بود و در اين راستا هزينه‌هاي كمتري نيز تحميل خواهد شد.


محمدرضا ابراهيمي بيان داشت: تمامي دستگاه‌هاي ذيربط مي‌بايست تمام تلاش خود را در جهت فراهم نمودن بسترهای لازم بمنظور درمان و حمايت‌هاي اجتماعي از معتادان را به عمل آورده تا شاهد كاهش آسيب‌هاي اجتماعي در اين زمينه باشيم.


برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در کانون اصلاح و تربیت پسران شیراز
دبیر شورا همچنین در بازدید از قسمت‌های مختلف کانون اصلاح و تربیت پسران شیراز گفت: باید کارشناسان و متخصصان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بخصوص مُعضل مواد مخدر، وارد میدان اصلاح و تربیت شوند.


وی افزود: به منظور کاهش تکرار جرم در بین بزهکاران اطفال و نوجوان و چگونگی برخورد و مقابله آنها با آسیب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های اجتماعی بخصوص مُعضل مواد مخدر، این کارگاه آموزشی برگزار شده است.  


دبیر شورا: بروز بسیاری از جرایم از سوی نوجوانان نتیجه نا آگاهی از عواقب سوء انجام آن عمل است و طی مطالعات انجام شده، ارتکاب جرایم حاکی از ضعف بینش مددجویان نسبت به مسائل فردی و اجتماعی بوده که متأسفانه برخی از خانواده‌ها در قبال آن بی‌‌‌‌‌‌‌‌‌تفاوت هستند.  


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر فارس، بر تقویت ارتباط والدین و فرزندان تأکید کرد و افزود: اگر در خانواده ارتباطات درستی برقرار باشد یقیناً آسیب‌ها و جرایم مربوط به اطفال و نوجوانان کاهش پیدا می‌یابد.


ابراهیمی گفت: در این کارگاه ضمن آموزش پیشگیری از اعتیاد، شیوه‌های فائق شده منطقی بر مشکلات نیز آموزش داده می‌شود.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اشاره به نقش تأثیرگذار اینگونه کارگاه‌ها در مددجویان، بر حضور فعال و مستمر آنها در دوره‌های آموزشی تأکید کرد.


وی در پایان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری اینگونه کارگاه‌ها، خاطر نشان کرد: باید برای از بین بردن و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بخصوص مُعضل مواد مخدر، همه کارشناسان و متخصصان این حوزه وارد میدان اصلاح و تربیت شوند.


آموزش كاركنان در محيط كار گام بزرگي برای مقابله با اعتياد می باشد
محمدرضا ابراهيمي همچنین در جمع مديران و كاركنان شركت سهامي پتروشيمي شيراز بيان داشت: اعتياد يك پديده چند وجهي است كه بايد همه‌ي مديران و كاركنان با يك حساسيت بيشتري اين موضوع را دنبال كنند و برنامه‌ريزي دقيق و منظمي در محيط‌هاي كار در راستاي پيشگيري از اعتياد داشته باشند.


وي افزود: موفقيت برنامه‌هاي پيشگيري اوليه از اعتياد در محيط‌هاي كار به مشاركت مديران و كاركنان بستگي دارد و زندگي عاري از سوء مصرف مواد كاركنان بايد صريحاٌ در جلسات سازمان‌ها مورد بحث و گفتگو قرار گيرد.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: پيشگيري از اعتياد در محيط‌هاي كار بخشي از برنامه‌هاي فرهنگي و پيشگيري در جامعه مي‌باشد.


ابراهيمي در ادامه بيان داشت: پژوهش‌ها نشان داده استرس محيط كار از جمله عواملي است كه به عنوان يك عامل تهديد كننده سلامتي شناخته شده است لذا آگاهي از علل و عوامل ايجاد كننده استرس، علائم آن و راه‌هاي كنترل و مقابله با آن و آموزش به كليه كاركنان مي‌تواند گام بزرگي در ارتقاي سلامت روان و مقابله با اعتياد و افزايش بهره‌وري باشد.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.09

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است