Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 157 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 3680
دیروز  ------------------دیروز ------------------19175
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

مواد افیونی و آسيب‌هاي ناشي از آن، جامعه را تحت تاثیر خود قرار مي‌دهد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون استاندار و فرماندار ویژه فسا گفت: اعتیاد به عنوان يكي از آسيب‌هاي اجتماعي، تهديد بزرگي براي خانواده‌هاست.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان فسا با بيان اين مطلب در جمع خبرنگاران كه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در محل فرمانداري تشكيل شد، اظهار داشت: یکی از آسیب‌های اجتماعی که در عرصه‌های فرهنگی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی بصورت جد جامعه و خانواده‌ها را تهدید می‌کند اعتیاد است.


وي افزود: عوامل و نیروهایی که وظیفه مبارزه با مواد مخدر دارند در سطح شهرستان از توانمندی زیادی برخور دارند و آنها با کنترل نمودن اوضاع سهم عمده‌ایی در سازماندهی به امر مبارزه با مواد مخدر دارند و با کشفیات مستمر خود عرصه را بر قاچاقچیان تنگ کرده‌اند.


فرماندار و ريیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان با تاکید اینکه موضوع اعتیاد و مواد افیونی متاسفانه بخش  زیادی از مُعضلات در زمینه‌های امنیتی، اقتصادی و فرهنگی جامعه را تحت تاثیر خود قرار داده است، گفت: می‌بایست در سطح مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و حتی مساجد، نماز جمعه و بنا به فراخور جمعیت مستمع، عواقب مصرف مواد مخدر توسط مسئولان و افردی که در زمینه آموزش مبارزه با مواد مخدر فعال هستند، تشریح گردد.  


كرمي با اشاره به پیامدهای اجتماعی ناشي از اعتیاد از قبیل طلاق، بزهکاری، خودکشی و... بیان کرد: تمام این‌ها می‌تواند منشعب از مواد مخدر باشد.


وي افزود: با برنامه‌ریزی مناسب و مطلوب، برگزاری کارگاه‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد  می‌توان تا حدودی به پیشگیری با اعتیاد پرداخت.
 
ايثار و فداكاري خانواده‌ي معظم شهدا ستوندي و قابل تقدير است
معاون استاندار و فرماندار ویژه فسا گفت: جمهوري اسلامي ايران در مسير مبارزه همه جانبه با پديده شوم مواد مخدر، هزاران شهيد و مجروح تقديم نموده است كه اين سند افتخار ملت ايران است.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سليمان كرمي به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در ديدار با خانواده "شهيد محمد جوكار" كه با حضور امام جمعه، فرمانده انتظامي و جمعی از مسئولین شهرستان صورت گرفت، ضمن قدرداني از صبر و شكيبايي خانواده شهيد، اظهار داشت: صبر و استقامت شما مايه‌ي دلگرمي مسئولين در ادامه خدمت به مردم مي‌باشد و ايثار و فداكاري خانواده‌ي معظم شهدا ستوندي و قابل تقدير است.


وي در ادامه افزود: جمهوري اسلامي ايران در مسير مبارزه همه جانبه با پديده شوم مواد مخدر، كه جوانان اين مرز و بوم را مورد هدف قرار داده، هزاران شهيد و مجروح تقديم نموده است كه اين سند افتخار ملت ايران است.   


فرماندار و رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان فسا در اين ديدار تصريح كرد: خانواده شهدا با مقاومت و ايستادگي بهترين نوع ايثار را در جامعه به نمايش گذاشته‌اند.


كرمي در پايان سخنان خود ضمن تاكيد بر زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا و تجليل از خانواده‌هاي آنان، گفت: مسئولان و همه‌ي اقشار جامعه بخصوص نوجوانان و جوانان بايد هوشيار باشند تا فريب توطئه‌هاي استكبار جهاني را نخورند، چرا كه يكي از حربه‌هاي دشمنان نظام به دام انداختن جوانان بوسيله اعتياد است.


در پايان اين ديدار با اهداء لوح تقدیر و هدیه از خانواده معظم شهيد دلجویی و قدردانی گردید.


"شهید محمد جوكار" در راه مبارزه با مواد مخدر و سوداگران مرگ به درجه رفیع شهادت نائل شد.


برپایی نمایشگاه عکس و پوستر پيشگيري از اعتياد در فسا
به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، نمایشگاه عکس و پوستر با موضوع پيشگيري از اعتياد در فسا برگزار شد و كریمی مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده فرمانداری ویژه فسا در حاشيه برپايي اين نمايشگاه، ارتقای آگاهی را از عوامل تاثیرگذار بر آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد و پیشگیری اولیه از اعتیاد برشمرد و افزود: اطلاع‌رسانی در مورد مصرف مواد و مضرات آن و آگاه‌سازی در زمینه انواع مواد و روش‌های پیشگیری از آن باید از اولويت‌هاي خانواده‌ها و گروه‌های مردم نهاد انجام شود.


وی، هدف از برپایی این نمایشگاه فرهنگی را به نمایش گذاشتن آثار زیان بار استفاده از مواد مخدر و عواقب جبران ناپذیر آن برشمرد و گفت: چرا که انجام اقدامات فرهنگی باعث تشویق جوانان به سمت دوری جُستن از مواد مخدر در اجتماع می‌شود.


کریمی ادامه داد: در این نمایشگاه دو غرفه با موضوع پیشگیری از اعتیاد و معرفی انواع مواد مخدر و مضرات آن و آموزش مهارت‌های زندگی لازم برای جلوگیری از گرایش نوجوانان و جوانان به سمت مواد مخدر با همکاری نیروی انتطامی و اداره بهزیستی و جمعيت هلال احمر در معرض دید عموم قرار داده شد.


در این نمایشگاه علاوه بر توزیع پوستر، بروشور و شعار‌های پیشگیری در زمینه‌های مُعضلات و خطرات و عواقب مصرف مواد مخدر در این شهر برنامه‌های فرهنگی از جمله جشنواره بادبادک‌ها نیز با حضور خانواده‌ها برگزار شد.


شهرستان فسا در فاصله ۱۵۰ کیلومتری شیراز قرار دارد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.09

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است