Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 182 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7412
دیروز  ------------------دیروز ------------------24844
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 67826

مواد افيوني تهدیدی جدی برای جامعه و موجب رکود اجتماعی در زمینه‌های مختلف است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: ویرانگری‌های حاصل از سوء مصرف مواد مخدر زمینه‌ساز سقوط بسیاری از ارزش‌ها و هنجارهای فرهنگی و اخلاقی می‌شود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي با بيان اين مطلب در همايش پيشگيري اوليه از اعتياد كه به مناسب سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر توسط سازمان اجتماع‌محور (CBO) در محله لب‌آب شيراز برگزار شد، بيان داشت: عقاید و باورهاي ديني به عنوان حائلی هستند که از طریق دادن امید، قدرت و معنابخشی به زندگی، استرس زندگی را کم می‌کند و کیفیت زندگی را بهبود می‌بخشد و حتی مانع گرایش افراد به اعتیاد می‌شود.


وي در ادامه، گفت: عقاید و باورهای مذهبی و معنوی مي‌تواند به عنوان یک عامل بازدارنده در برابر سوء مصرف مواد مخدر قرار گيرد.


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر فارس، به تشريح مضرات مواد مخدر و تاثيرات منفي ناشي از آن در جامعه پرداخت و اظهار داشت: اعتیاد به عنوان یک بیماری اجتماعی دارای عوارض جسمی و روانی ویژه‌ای است و از مهم‌ترین مشکلات اجتماعی، اقتصادی و بهداشتی جوامع امروزی محسوب می‌شود که عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای جامعه و موجب رکود اجتماعی در زمینه‌های مختلف است.


ابراهيمي در ادامه سخنان خود به نقش خانواده در پيشگيري از اعتياد اشاره نمود و گفت: ویرانگری‌های حاصل از سوء مصرف مواد مخدر زمینه‌ساز سقوط بسیاری از ارزش‌ها و هنجارهای فرهنگی و اخلاقی می‌شود و سلامت جامعه بخصوص کانون گرم خانواده را به مخاطره می‌اندازد لذا بايد پدر و مادرها متوجه اهمیت نقش خودشان در پیشگیری از اعتیاد فرزندانشان باشند و پیشگیری از اعتياد باید از خانه آغاز شود.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس در پايان سخنان ضمن تاكيد بر فراگرفتن مهارت‌هاي فرزندپروري، بيان داشت: پدر و مادر مهم‌‌ترین الگو در زندگی فرزندانشان هستند و بایستی شیوه‌های فرزند پروری را بدانند و از طریق این مهارت‌ها رابطه بین خود و فرزندان را تقویت نموده كه اين مسئله كمك شاياني در جهت پيشگيري از بروز آسيب‌هاي اجتماعي بويژه مُعضل مواد مخدر خواهد داشت.

رونمایی از تابلو تمثال "شهید کشتکار" در شهرستان مرودشت
به مناسبت گرامیداشت هفته مبارزه با مواد مخدر و ياد و خاطره شهید ستواندوم علی‌اکبر کشتکار، تابلو تمثال آن شهید والامقام در بلوار ورودی شهرستان مرودشت نصب و از آن رونمایی شد.  


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، سرهنگ اسماعيل زراعتيان فرمانده انتظامی و رييس كميته مقابله با عرضه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان مرودشت در حاشیه مراسم رونمایی از تابلو شهید معظم که با حضور خانواده شهید و جمعی از مسولان انتظامی شهرستان برگزار شد، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا را وظیفه‌ی همه مردم دانست و گفت: یاد و خاطره شهدا به ما انرژی، روحیه و توان مضاعف در خدمت رسانی به مردم و جامعه را می‌دهد.


وی همچنین سرکشی، دلجویی و رسیدگی به مشکلات خانواده‌های معظم شهدا را نیز وظیفه‌ی همه‌ی مسئولان برشمرد.


شهيد "ستواندوم علي‌اكبر كشتكار" سرپرست پليس مبارزه با مواد مخدر فرماندهي انتظامي شهرستان لامرد بود كه در سال 1395 در راه مبارزه با مواد مخدر به دست سوداگردان مرگ به درجه رفيع شهادت نائل آمد. روحش شاد و يادش گرامي باد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.06

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است