Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 124 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8242
دیروز  ------------------دیروز ------------------24844
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 68656

آموزش جایگاه ویژه‌ای در آگاه‌سازي و كاهش استفاده از مواد مخدر در جامعه دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی فرمانده انتظامي و رييس كميته مقابله با عرضه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: اگر این آموزش‌ها هدفمند و با برنامه‌ريزي‌هاي لازم همراه باشد، مي‌توانيم در رفتار، سبك زندگي و سبك فکری مخاطبان تأثيرات لازم را به وضوح ببينيم.


 به گزارش روابط عمومي دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس، سرتيپ دوم ستاد سردار احمدعلي گودرزي ضمن گراميداشت سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر بيان داشت: اعتیاد يك نوع بيماري است كه عوامل زيادي در آن دخیل است و سرمایه‌گذاری در حوزه پیشگیری و رسیدن به نتایج اقدامات آن، به زمان زيادي نیاز دارد.


وي افزود: یكی از مصیبت ‌بارترین چالش‌های انسان معاصر، گرفتاری در بين مُعضلات اجتماعی به‌ ویژه مواد مخدر است كه اثرات مخرب زيادي را در پي داشته است.  


فرمانده انتظامي استان فارس گفت: سالانه تجارت و توليد مواد مخدر باعث مي‌شود تا سرمايه گذاري‌هاي فراواني در راستاي پيشگيري، درمان و مبارزه با اين پديده شوم صورت پذيرد و در واقع بخش عمده‌اي از اعتبارات كشورها در اين خصوص هزينه گردد.


سردار گودرزي اظهار داشت: از سوی دیگر اعتیاد به مواد مخدر باعث تحلیل و كاهش بازده نیروی انسانی فعال شده و بدین صورت جریان ركود اقتصادی كشور تداوم می‌یابد.


رييس كميته مقابله با عرضه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس افزود: بايد گفت كه اعتیاد به مواد مخدر یکى از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارض ناشى از آن تهدیدى جدى براى جامعه بشرى محسوب مي‌شود و موجب رکود اجتماعى در زمینه ‏هاى مختلف مى‌‌گردد.


وي گفت: در كشور ما، مواد مخدر خطر بزرگی است كه آحاد جامعه به ويژه جوانان اين مرز و بوم را تهديد مي‌كند و باید در جهت كنترل و توقف این روند اقدام‌هاي اساسي صورت پذيرد.


اين مقام مسئول در استان فارس بيان داشت: يكي از مهمترین عوامل عدم موفقیت در مبارزه با مواد مخدر، بهره نگرفتن مناسب از امكانات فرهنگی كشور نظیر عدم آموزش صحیح نسل جوان و مهمتر از همه نبود برنامه‌های مناسب برای پر كردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان است.


سردار گودرزي افزود: طبق بررسي‌هاي انجام شده گسترش اعتياد در جامعه دقیقاً در ارتباط تنگاتنگی با وضعیت و شرایط اجتماعی صورت می‌پذیرد.


وي به مهمترين علل و عوامل گرايش به مواد مخدر اشاره نمود و گفت: نرسیدن به اهداف مورد نظر در زندگی اجتماعی، شكست در زندگی خصوصی، حتی از دست دادن یكی از نزدیكان مورد علاقه می‌تواند به روی آوردن فرد به مواد مخدر منجر شود و يا در جریان مهاجرت بسیاری از افراد حمایت خانواده و آشنایان را از دست می‌دهند كه اين موضوع در گرايش افراد به مواد مخدر مؤثر است.


فرمانده انتظامي فارس افزود: وجود امكانات فرهنگی و تفریحی برای ارضای نیازهای روحی و جسمی فرد به ویژه جوانان در جامعه ضروری است.


رييس كميته مقابله با عرضه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران در عرصه مبارزه با مواد مخدر تعداد زيادي شهيد و جانباز در اين راه تقديم كرده است و اين مبارزه بدون وقفه و با جديت ادامه خواهد داشت؛ اما مي‌طلبد كليه سازمان‌ها و نهادهاي مربوطه نيز در اين مسير اقدامات و برنامه‌ريزي‌هاي لازم را داشته باشند و با افزايش تعامل و همكاري خود با ناجا، در مسير ريشه كن كردن اين مُعضل اجتماعي همراه و همگام باشند.


وي بيان داشت: در نهايت مي‌توان گفت كه اعتیاد به مواد مخدر مُعضلي هولناك و تاكتيك و فتنه استكبار جهاني است كه علت اساسی مشكلات بسیاری چون فحشاء، سرقت، طلاق، قتل و جنایت است و از اين رو ضروري است كه با یك عزم ملی نسبت به كاهش اين پديده شوم اقدام گردد.


كشف بيش از 3 كيلو هروئين در ني‌ريز
سرهنگ خالد يوسفي فرمانده انتظامي و رييس كميته مقابله با عرضه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر ني‌ريز گفت: مأموران انتظامي مستقر در ایستگاه بازرسی قلاتويه شهرستان ني‌ريز هنگام کنترل خودروی‌های عبوری، به يك دستگاه پژو 405 مظنون و آن را متوقف كردند.


وي افزود: در بازرسي از اين خودرو 3 كيلو و 400 گرم هروئين که به صورت ماهرانه‌اي در داشبورد خودرو جاسازي شده بود، كشف و راننده نيز دستگير شد.


سرهنگ يوسفي تأكيد كرد: پليس در راستاي برخورد با قاچاقچيان مواد مخدر و مبارزه بي‌امان با اين پديده شوم از هيچ تلاش و كوششي دريغ نخواهد كرد.


منبع: روابط عمومي دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس97.04.06

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است