Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 135 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8623
دیروز  ------------------دیروز ------------------24844
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 69037

مقابله با آسیب‌های مواد مخدر نیازمند رویکرد اجتماعی است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

شفرماندار و رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان ارسنجان گفت: مواد مخدر است یکی از تهدیدات اصلی در جامعه بشری محسوب می‌شود.


به گزارش روابط عمومي دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس، محمدباقر كاظمي با بيان اين مطلب در جلسه ديدار با مديران و رؤساي ادارات دولتي كه به مناسبت گراميداشت سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در سالن جلسات فرمانداري تشكيل شد، اظهار داشت: یکی از مهمترین و جدی‌ترین آسیب‌های اجتماعی در گستره سیاسی و جغرافیایی دنیا بحث مواد مخدر و گرایش مردم و به ویژه جوان به سمت مواد مخدر است که یکی از تهدیدات اصلی در جامعه بشری محسوب می‌شود.


وي افزود: برای مقابله با آسیب‌های مواد مخدر، باید با یک رویکرد اجتماعی به این امر نگاه کنیم و با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی سطح تقاضا را در جامعه پائین بیاوریم تا به تبع آن سطح عرضه مواد مخدر نیز کاهش پیدا کند.


در ادامه فرمانده انتظامی و رييس كميته مقابله با عرضه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان ارسنجان بیان داشت: گسترش آگاهی در مبارزه با مصرف مواد مخدر نیازمند همکاری و مساعدت تمامی مردم و مسئولین در تمامی حوزه‌ها می‌باشد و مبارزه با مصرف مواد مخدر زمینه‌ساز پرورش استعدادها و توانمندی‌های فرزندان برومند ایران اسلامی در راه توسعه و آبادانی کشور است.


سرهنگ فداکار با اشاره به اینکه امروز اعتیاد علت است نه معلول، گفت: بسیاری از مشکلات ایجاد شده در جامعه مربوط به اعتیاد می‌باشد و خیلی‌ها اعتیاد را معلول می‌دانند در حالی که امروز اعتیاد علت است و بیشتر به معلول توجه می‌شود و خواستار توجه به علت ایجاد معتاد شد.
وی با بیان اینکه دغدغه بسیاری از مردم، مسئولین و نیروی انتظامی مقابله با اعتیاد گفت: تنها کاری که می‌شود انجام داد بحث پیشگیری، آموزش و آگاه‌سازی از طریق وسایل آموزش و آگاه‌سازی از طریق وسایل ارتباط جمعی است.


فرماندار ویژه لارستان با خانواده معظم شهیدان نیرومند و طلایی دیدار کرد
معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان در ديدار با خانواده شهیدان "ماشاءالله طلائی" و "یونس نیرومند" دو تن از شهداء گرانقدر عرصه مبارزه با مواد مخدر لارستان، گفت: شهیدان و ایثارگران مظهر صلابت این مرز و بوم هستند.


جلیل حسنی معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان به اتفاق علی پیروز بخشدار مرکزی و محمدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با خانواده معظم شهیدان یونس نیرومند و ماشاالله طلایی دیدار کرد.


فرماندار و رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان لارستان در اين ديدار بيان داشت: شهیدان مایه افتخار و عزت این مرز و بوم هستند و دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران یک وظیفه است.


وي افزود: شهیدان و ایثارگران مظهر صلابت این مرز و بوم هستند.


فرماندار ویژه لارستان در این دیدارهای صمیمانه از خانواده شهدا به عنوان سرمایه‌ی ارزشمندی یاد کرد و با ستودن روحیه بالای مادران شهید افزود: خانواده‌های شهدا بخصوص مادرانشان اسوه صبر و مقاومت‌اند.


حسنی تکریم خانواده‌های معظم شهدا را وظیفه‌ای مهم برشمرد و خاطر نشان کرد: وظیفه همه ماست که همواره راه و سیرت والای شهیدان را ادامه داده و با تجلیل از خانواده معظم این عزیزان، یاد شهدا را زنده نگه داریم.


رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر لارستان اظهار داشت: خدمت‌رساني به خانواده‌هاي معظم شهدا و ایثارگران بايد توأم با حفظ عزت و احترام باشد تا شأن و منزلت اين عزيزان حفظ شود.


وي با اشاره به اينکه خانواده‌هاي شهدا و ايثارگران توقع خاصي ندارند، گفت: تنها خواسته آن‌ها اين است که مورد توجه قرار گيرند و مسئولان و مردم به يادشان باشند، زيرا اين خانواده‌ها، بهترین عزيزان خود را تقديم این نظام و انقلاب کرده‌اند.


در ادامه مادران شهیدان نیرومند و طلایی نیز ضمن تقدیر و تشکر از حضور مسئولین، به بیان خاطراتی از فرزند شهیدشان پرداختند.


شهیدان "یونس نیرومند" و "ماشاالله طلایی" در سن 19 سالگی در تاریخ 9 بهمن 1365 در زاهدان در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند.


منبع: روابط عمومي دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس97.04.06

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است