Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 393 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6357
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 41927

افراد جامعه با احساس مسئولیت بیشتری وارد عرصه مبارزه با مواد مخدر شوند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: ایجاد احساس مسئولیت بیشتر در بین خانواده‌ها تاثیر بسزايي در راه مبارزه با مواد مخدر دارد.


به گزارش روابط عمومي دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس، هادی پژوهش جهرمی با بيان اين مطلب در جمع مديران و رؤساي عضو كميته توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم نهاد كه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در محل استانداري برگزار شد، بيان داشت: در گذشته مصرف کنندگان مواد مخدر افراد خاص و بعضاٌ افراد مسن بودند و استفاده جوانان از مواد مخدر را امری قبیح و زشت می‌دانستند.


رييس كميته تخصصي توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم نهاد شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس در ادامه سخنان خود گفت: اما متاسفانه این قُبح به مروز زمان از بین رفت و استفاده از مواد مخدر سنتی و صنعتی به عنوان یک امر تفریحی در بین برخی از جوانان رایج شد.


هادي پژوهش‌جهرمي گفت: از سوی دیگر، کشور ایران در منطقه‌ای قرار گرفته که محل ترانزیت مواد مخدر به کشورهای دیگر است و در برخی کشورهای همجوار ما شاهد کشت مواد مخدر هستیم.


وی قاچاق مواد مخدر را یک مسئله سیاسی هدایت شده دانست و افزود: امروز در حوزه قاچاق مواد مخدر باندهای مخوف خرید و فروش و سوداگران مواد دخیل هستند و فعالیت دارند.


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استانداري فارس ادامه داد: از سوی دیگر، دولت‌های بزرگ استعماری نیز از مواد مخدر به عنوان یک ابزار و وسیله برای ضربه زدن به جوامع و خصوصاٌ جمهوری اسلامی استفاده کرده‌اند.


وی بیان داشت: امروز در کشور در حوزه مبارزه با مواد مخدر شاهد برخوردهای قضایی، انتظامی و اقدامات بازدارنده هستیم اما آنچه در راه مبارزه با مواد مخدر می‌تواند تاثیر بیشتری نسبت به سایر موارد داشته باشد، ایجاد احساس مسئولیت بیشتر در بین خانواده‌ها است.


پژوهش‌جهرمي گفت: اگر خانواده‌‌ها نسبت به این امر بی‌اعتنا باشند نمی‌توان امیدوار بود که سایر اقدامات نیز به نتیجه دلخواه برسد اما اگر خانواده‌ها و به دنبال آن سایر افراد جامعه با حساست و احساس مسئولیت بیشتری وارد عرصه شوند، نتایج خوبی حاصل خواهد شد.


رييس كميته توسعه مشاركت‌هاي مردمي و سازمان‌هاي مردم نهاد شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان افزود: خانواده‌ها نباید سیگار و قلیان را به عنوان یک امر تفریحی تلقی کنند چرا که این آغازی بر گرفتاری در دام اعتیاد خواهد بود.


وی اظهار داشت: اگر خانواده حساس باشد و در جامعه به اعتیاد به عنوان یک امر زشت و قبیح نگاه شود، روز به روز شاهد اصلاح جامعه در این زمینه خواهیم بود.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس ادامه داد: از طرفی قوانین و مقررات، دستگاههای متولی و بحث‌های فرهنگی هم جایگاه خود را دارند که دولت و دولتمردان باید به آن بپردازد تا بتوانیم جامعه‌ای سالم عاری از مواد مخدر داشته باشیم.
 

ديدار با خانواده‌ شهيدان "رحيمي" و "كشاورزي" در شيراز
معاون هماهنگ كننده فرماندهي انتظامي فارس به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با خانواده‌ شهيدان رحيمي و كشاورزي ديدار نمود.


به گزارش روابط عمومي دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس، سرهنگ ناصر كشاورز با هيات همراه با حضور در منزل شهيدان والامقام "محمدحسين رحيمي" و "كمال كشاورزي" با خانواده آن عزيزان ديدار و از نزديك در جريان مشكلات آنها قرار گرفت.


در اين ديدار معاون هماهنگ كننده فرماندهي انتظامي استان فارس، با اهدا لوح تقديري از خانواده آن شهيدان بزرگوار تقدير و تشكر نمود.
گفتني است شهيدان "محمدحسين رحيمي" و "كمال كشاورزي" در درگيري با سوداگران مرگ و قاچاقچيان مواد مخدر به درجه رفيع شهادت نائل آمدند، روحشان شاد و راهشان پُر رهرو باد.

فرازي از وصيت‌نامه شهيد نجف نيكو
"اي خداوندا...
رضاي تو بود كه باعث اين عشق شور در سرم شد. هم‌اكنون زبانم به ذكر تو مشغول و از اين كه دانستم «دشمنان» از راه ديگري مي‌خواهند وارد شوند و جوانان ما را از راه مواد مخدر خانمان‌سوز كنند، به اين فكر افتادم كه زن و بچه و مادر را ترك كنم. به اين نقطه حساس (سيستان و بلوچستان) كه بيشتر مواد مخدر وارد سر زمين جمهوري اسلامي مي‌شود بيايم. اگر خداوند متعال قبول كند خدمتي از اين راه به جمهوري اسلامي و مردم شهيد پرور ايران كنم تنها خواهشي كه از جوانان مومن و انقلابي ايران دارم اين است كه جبهه‌ها را گرم نگه دارند و سنگرها را خالي نكنند و هميشه امام امت را دعا كنند."  


شهيد والامقام سرهنگ دوم پاسدار نجف نيكو متولد شهرستان فسا بخش زاهدشهر در تاريخ 03/03/1340 ديده به جهان گشود و در تاريخ 17/04/1364 در درگيري با اشرار مسلح و قاچاقچيان مواد مخدر در سيستان و بلوچستان به درجه رفيع شهادت نائل آمد.


فرازي از وصيت‌نامه شهيد محمدرضا ابوطالب‌زاده
"اگر پيروز برگشتم با سرافرازي براي وطنم به تلاشم در گروه مقاومت ادامه مي‌دهم، اگر شهيد شدم به شما خانواده محترم مي‌گويم: مادرم و پدر و برادر و خواهرم براي من گريه و شيون نكنيد و براي كوري چشم دشمنان پرچم سبزي بالاي سر در خانه نصب كنيد. از شما بازماندگان تقاضا دارم بعد از شهادت من پيرو دين اسلام باشيد و افتخار كنيد كه چنين فرزنداني داشتيد كه در راه خدا و اسلام بدهيد و مادرم همين طور كه ما در جبهه مي‌جنگيم، شما هم پشت جبهه تلاش كنيد و پيرو امام و اسلام باشيد."


گفتني است شهيد والامقام گروهبان دوم وظيفه محمدرضا ابوطالب‌زاده متولد شهرستان شيراز در تاريخ 02/06/1345 ديده به جهان گشود و در تاريخ 11/12/1365 در درگيري با قاچاقچيان مواد مخدر مسلح در جزيره قشم به درجه رفيع شهادت نائل آمد.


منبع: روابط عمومي دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس97.04.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است