Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 158 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2902
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 21841

استفاده از ظرفیت معتمدین مي‌تواند نقش مؤثري در پيشگيري از اعتياد داشته باشد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس بر لزوم استفاده از ظرفیت معتمدین محلي در اجتماعی شدن امر مبارزه با مواد مخدر تاكيد كرد.


به گزارش روابط عمومي دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس، محمدرضا ابراهيمي در همايش پيشگيري از اعتياد با حضور معتمدان و جمعي از بانوان شهرك سعدي كه در محل فرهنگسراي طاوسيه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر تشكيل شد، بيان داشت: تعامل هدفمند با مردم به ويژه با ریش سفیدان و معتمدان محلی از اولویت‌های مهم شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر در جهت كاهش آسيب‌هاي اجتماعي بويژه مُعضل مواد مخدر است.


وي افزود: ایجاد ارتباط موثر و هم افزایی و استفاده بهينه از ظرفیت معتمدین و علاقه‌مندان به فعالیت اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر از طريق سازمان‌هاي مردم نهاد مي‌تواند نقش مؤثري در پيشگيري از اعتياد داشته باشد.


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر استان فارس در ادامه سخنان خود گفت: معتمدان و ریش سفیدان باید در جهت آگاه‌سازی مردم نسبت به مُعضل اعتیاد فعالیت کنند و جوانان را به سوی معنویات و تقویت باورهای دینی سوق دهند تا شاهد كاهش آسيب‌هاي اجتماعي باشيم.


ابراهيمي در ادامه گفت: خانواده از ارکان مهم تربیت و تکوین شخصیت فرد است لذا برای پیشگیری از اعتياد ضروریست که والدین  ضمن نظارت صحيح و اصولي بر رفتار و عملكرد فرزندان خویش مهارت‌هاي زندگي را كسب نمايند.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس اضافه کرد: در محیط خانواده، والدین باید به تغییرات رفتاری، اُفت تحصیلی و مشکلات اخلاقی مثل افسردگی یا اضطراب ناگهانی فرزندان توجه داشته و پیگیری های لازم را در این زمینه انجام دهند.


وي همچنين نقش پیشگیری از اعتياد را در كاهش آسيب‌هاي اجتماعي مهم دانست و بيان داشت: والدين بايد با ايجاد احساس مسئوليت در خود نسبت به كسب آموزش مهارت‌های زندگی در خانواده‌ها تلاش کنند.


در پايان محمدرضا ابراهيمي خطاب به خانواده‌ها گفت: بايد همگي با عزمی راسخ و جدی در راستای مبارزه با مواد مخدر به خصوص مواد مخدر صنعتی و روانگردان‌ها تلاش کنیم.

اين همايش به همت جمعيت همياران سلامت روان شهرك سعدي به مناسبت گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدر در شيراز برگزار شد.

آموزش گسترده مهارت‌های فرزندپروری مهمترین عامل تاثیرگذار در کاهش آسیب‌های اجتماعی

همایش "فرزند پروری با رویکرد پیشگیری از اعتیاد" به همت واحد سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه با حضور داوطلبین سلامت و کارکنان معاونت بهداشت در سالن بعثت دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.


در این همایش دکتر جلال کریمی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی فسا در زمینه رفع مشکلات فرهنگی - اجتماعی و پیشرفت جامعه، گفت: مشکلات فرهنگی جامعه روی سیاست‌گذاری‌ها اثرگذار است و یکی از بهترین راه‌های رفع مشکلات فرهنگی، فرزند پروری اصولی و تحویل انسان‌های متعالی به جامعه است و اگر این کار به صورت موثر و مناسبی انجام شود اتفاقات خوبی در تمام زمینه های اجتماعی رخ خواهد داد.


در ادامه دکتر سیدمحمد حسین اجاقی مسئول واحد سلامت روانی – اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه فسا در خصوص این همایش و عوامل تاثیر گذار در حل مُعضل اعتیاد، گفت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی بخصوص معضل اعتیاد مهمترین عامل تاثیر گذار، آموزش گسترده مهارت‌های فرزند پروری می‌باشد، زیرا در زمان کودکی و نوجوانی شخصیت انسان شکل می‌گیرد و می‌توان گفت که آینده هر کشوری در گرو رشد خوب کودکان است.


دکتر اجاقی با اشاره به باورهای رایج نادرست در مورد تربیت کودکان، افزود: مقایسه کردن، انتظار وجود فرزند ایده آل، توقعات زیادی از کودکان و خودمان، تحقیر و سرزنش کودکان، امر و نهی زیاد کودکان، این باور که مشکلات خود بخود حل می‌شود، عدم توجه به جنبه‌های مثبت رفتار کودکان و تشویق‌های ناخواسته‌ی رفتارهای منفی کودکان از باورهای رایج نادرست در مورد تربیت کودک است که باعث آسیب و عدم رشد خوب کودکان می‌شود.


مسئول واحد سلامت روانی – اجتماعی و اعتیاد معاونت بهداشت دانشگاه فسا در خصوص چیستی اعتیاد و رویکرد نوین و نگاه نو به مقوله اعتیاد، گفت: اعتیاد دارای دو جنبه شامل: اثرات مستقیم مواد و اثرات رفتارهای اعتیادی می‌باشد و متاسفانه نگاه مردم و مسئولان بیشتر روی جنبه اثرات مستقیم مواد است، در صورتی که مشکل اصلی اعتیاد، رفتار اعتیادی می‌باشد که جنبه روانی دارد و باید این نگاه اصلاح شود.


برنامه‌های فرهنگی نقش بی‌بدیلی در کاهش گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد دارد
نمایشگاه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر به همت معاونت درمان دانشگاه و با مشارکت بهزیستی و نیروی انتظامی در مصلی نماز جمعه شهرستان فسا برپا شد.  


به گزارش روابط عمومي دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس، طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر توسط فرمانداری ویژه، دانشگاه علوم پزشکی و با مشارکت بهزیستی و نیروی انتظامی، نمایشگاه پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر در مصلای نماز جمعه فسا برپا شد.  


سليمان كرمي فرماندار و رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر در حاشيه بازديد از اين نمايشگاه بيان داشت: برپايي اينگونه نمايشگاه‌ها تلنگري جهت هوشياري و آگاه‌سازي مردم جامعه در برابر پديده شوم مواد مخدر خواهد بود.


وي با اشاره به لزوم تلاش بیش از پیش دستگاه‌های دخیل در امر مبارزه با مخدر، افزود: از تمامي دستگاه‌ها در این حوزه انتظار می‌رود با اتخاذ رویکرد پیشگیری، راه‌های مقابله با گسترش اعتیاد در شهرستان را در دستور کار داشته باشند.


كرمي با تاکید بر اهمیت استمرار برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در طول سال، گفت: برنامه‌های فرهنگی نقش بی‌بدیلی در افزایش آگاهی‌های عمومی و کاهش گرایش نوجوانان و جوانان به اعتیاد دارد.


فرماندار و رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان فسا، تصریح کرد: با تشکیل سازمان‌های مردم نهاد می‌توان بستری مناسب جهت کاهش ابتلای قشرهای یاد شده به این مُعضل اجتماعی و نیز بهبود بیماران فراهم کرد.


وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری مردم و مسئولان زمینه مبارزه با اعتیاد در شهرستان فراهم شده و این بلای خانمان سوز از بین مردم ریشه کن شود.


در این نمایشگاه کتابچه‌هایی در خصوص مهارت‌های زندگی و شناخت مواد مخدر جهت آگاهی بخشی به عموم مردم، توزیع شد.


منبع: روابط عمومي دبيرخانه شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس97.04.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است