Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 137 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2584
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 21523

با آموزش‌هاي صحيح می‌توان از پيشروي آسيب‌هاي اجتماعي جلوگیری کرد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: مهلك‌ترين ضربه مواد مخدر از هم پاشيدن كانون خانواده و در ادامه آن بروز آسيب‌هاي اجتماعي گسترده در سطح جامعه خواهد بود.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي با بيان اين مطلب در كارگاه آموزشي پيشگيري از اعتياد و آسيب‌هاي اجتماعي ويژه متصديان صنف آرايشگران زنانه كه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي استان تشكيل شد، اظهار داشت: خانواده به عنوان كوچكترين و البته اثر گذارترين واحد اجتماعي نقش قابل توجهي را در شكل‌گيري جامعه سالم و هدايت آن در مسير صحيح ايفاء مي‌كند.


وي افزود: زنان نقش تاثيرگذار و بسزايي در جهت حفظ كيان خانواده دارند.


دبير شورا در ادامه گفت: بايد با اشاعه آموزش‌هاي صحيح و مبتني بر اصول علمي از پيشروي برخي جرائم اجتماعي از جمله اعتياد به مواد مخدر كه مي‌تواند منشاء وقوع بسياري از اتفاقات ناگوار اجتماعي و از بين رفتن قُبح مصرف مواد مخدر بويژه در بين زنان باشد جلوگيري كنيم.  


ابراهيمي اظهار داشت: با آرايشگاه‌هايي كه مروج افكار غلط در لواي تناسب اندام و زيبايي كاذب مي‌باشند و سعي دارند زمينه مصرف مواد مخدر در قالب قرص‌هاي لاغري را ترويج دهند از طريق دستگاه‌هاي ذيربط برخورد قاطعانه صورت خواهد پذيرفت.


وي به خطرات ناشي از مصرف مواد مخدر اشاره نمود و گفت: مهلك‌ترين ضربه مواد مخدر از هم پاشيدن كانون خانواده و در ادامه آن بروز آسيب‌هاي اجتماعي گسترده در سطح جامعه خواهد بود.  


ابراهیمی در پايان ضمن قدرداني از حاضرين و دست‌اندركاران‌ برگزاري كارگاه آموزشي، بيان داشت: مشاركت و همراهي عموم مردم در مسير مبارزه با مواد مخدر نوعي دلگرمي براي متوليان امر خواهد بود.


كارگاه مذكور به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر با همت سازمان مردم نهاد سبز پارسه و با همكاري اداره كل تعاون، كار و رفاه اجتماعي در شيراز برگزار شد.


ورزش سهم بزرگي در پيشگيري از اعتياد دارد
دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس در كارگاه آموزشي ويژه مسئولين باشگاه‌هاي ورزشي كه به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در شيراز برگزار شد با اشاره به سهم بزرگ ورزش در پیشگیری از اعتیاد، خواستار افزایش اطلاع‌رسانی از عوارض مواد نیروزا و محرک‌های صنعتی شد.


وی اظهار داشت: ورزش یکی از مهمترین بخش‌های است که در رابطه با کاهش آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد نقش پُر رنگی دارد.


وي افزود: در صورتی که مردم به فواید ورزش آشنا باشند، آن را در سبک زندگی خود جای داده و به طریقی می‌توانند خود را از بلیه خانمان سوز اعتیاد مصون سازند.


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: کسی که اهل ورزش باشد از آلودگی به مواد مخدر دور می‌ماند و ورزش با اعتیاد به هیچ عنوان کنار هم قرار نمی‌گیرند.


ابراهيمي بيان داشت: ورزشکار نه تنها دارای زندگی سالم است بلکه از اعتیاد نیز محفوظ و مصون است. لذا توجه به مسئله ورزش به ویژه میان نوجوانان و جوانان هم از لحاظ پُرکردن اوقات فراغت آنها و هم به لحاظ مصونیت از اعتیاد بسیار حائز اهمیت استفاده از آن است.


دبير شورا افزود: ورزشكاران و قهرمانان ورزشي تنها متعلق به خودشان نیستند و برای جامعه و کشور اهمیت زیادی دارند، این افراد دارای مسئولیت اجتماعی هستند و همیشه مورد توجه مردم و رسانه‌ها بوده‌اند؛ لذا باید در اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر سهیم باشند تا تاثیرات مثبت فراوانی را در جامعه برجای گذارند.


وي در پایان ضمن ابراز امیدواری به رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر که توسط وزیر کشور و دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح شده است، گفت : قطع به یقین با ورود همه دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی به بخش پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر به نتایج بسیار مطلوبی در کاهش اعتیاد به ویژه میان جوانان دست خواهیم يافت.


آشنایی با عوارض انواع موادمخدر، آشنایی با مهارت های زندگی، اعتماد به نفس، دوست یابی، مهارت بین فردی، مهارت نه گفتن و سایر موارد آموزشی پیشگیری از اعتیاد از مباحث و سرفصل های این كارگاه آموزشی بود


زنجيره انساني «نه به اعتياد» در شيراز تشكيل شد
به مناسبت گراميداشت ايام سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر، زنجيره انساني «نه به اعتياد» در شيراز تشكيل شد و دبير شورا در حاشيه اين مراسم به خطرات ناشي از سوء مصرف مواد مخدر اشاره کرد و گفت: پدیده شوم مواد مخدر هویت انسانی، اخلاقی، اعتقادی و اجتماعی فرد را دچار آسيب می‌کند.


ابراهیمی افزود: مواد مخدر یکی از مُعضلات و آسيب‌هاي اصلى و جدی جامعه بشرى امروز است، که می‌تواند از فردی به فرد دیگر و از نسلی به نسلی دیگر سرایت کند و ابعاد وسیع عوارض ناشی از مصرف آن، زندگی جسمی و روانی فرد و همچنین خانواده، فرهنگ، اقتصاد و اجتماع را به شدت متاثر و متضرر نمايد.


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در فارس، گفت: تشكيل حلقه‌ انساني، نمادي از انزجار مردم بويژه نوجوانان و جوانان در برابر مُعضل مواد مخدر خواهد است كه اميدواريم با همت و تلاش مسئولين و همراهي مردم فهيم بتوانيم نسبت به كاهش آسيب‌هاي ناشي از اين پديده شوم گامي مثبت برداريم.  


ابراهيمي یادآور شد: بهسازی درونی افراد جامعه، تقویت بنیان خانواده و انجام کارهای فرهنگی مؤثر در جلوگیری از گرایش افراد به مواد مخدر بسیار ضروری است.


اين اقدام به مناسبت گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدر با همكاري دستگاه‌هاي ذيربط از جمله هلا‌ل احمر، سازمان‌هاي مردم‌نهاد و ساير اقشار فهيم شهر شيراز در محل باغ جنت شيراز برگزار شد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.05

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است