Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 202 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14263
دیروز  ------------------دیروز ------------------21075
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

برگزاری همایش پياده‌روي‌ خانوادگي به مناسبت سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در شيراز

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی با شعار " نشاط و شادابي، جامعه سالم و عاري از اعتياد " به مناسبت گراميداشت ايام سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در باغ جنت شیراز با حضور اقشار مختلف برگزار گردید.


محمدرضا ابراهيمي دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس که از ابتدای مراسم در جمع مردم و مشتاقان به ورزش پیاده‌روی حضور یافته بود ضمن قدردانی از حضور پُرشور مردم در این پیاده‌روی، نفس این برنامه را در واقع انجام یک اقدام ورزشی و پیام آن را مقابله با پديده شوم مواد مخدر دانست و اظهار داشت: ترویج فرهنگ ورزش به ویژه در نوجوانان و جوانان باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی از اعتیاد به مواد مخدر و داروهای روانگردان می‌شود.


وي به پیامدهای ناگوار سوء مصرف مواد مخدر اشاره نمود و افزود: مصرف مواد مخدر در بین خانواده‌ها به ویژه جوانان بازتاب و بازخوردهای بسیار منفی خواهد داشت كه از مهمترين آنها مي‌توان به طلاق اشاره نمود.


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در استان فارس خواستار بسیج همگانی در برابر پديده شوم مواد مخدر شد و بیان داشت: مردم باید مسئولین را در جهت عاری نمودن جامعه از آسیب‌های اجتماعی ناشی از مُعضل مواد مخدر یاری رسانند.


ابراهيمي در پايان سخنان خود تصریح نمود: برای اینکه این بلای اجتماعی را از سطح جامعه بزداییم باید وارد یک جهاد اجتماعی شویم و با تمام توان در برابر آن ايستادگي كنيم.  


شرکت کنندگان در این مراسم پس از پیاده‌روی در باغ جنت شيراز، به نرمش صبحگاهی پرداختند و سپس با قيد قرعه جوايزي به شركت كنندگان اهدا شد.


تشکیل كارگاه آموزش پیشگیری از اعتیاد در آستانه هفته مبارزه با مواد مخدر
كارگاه پيشگيري از اعتياد در مرکز بهداشت شهدای والفجر شيراز برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، به همت واحد بهداشت روان مرکز بهداشت شهدای والفجر، كارگاه آموزشي پیشگیری از اعتیاد در سالن اجتماعات کوثر، با حضور رؤسا و نمایندگان سازمان‌های بهزیستی، شهرداری، صدا و سیما، ورزش و جوانان، تبلیغات اسلامی، امور بانوان دانشگاه آزاد و دولتی، فرمانداری، نیروی انتظامی، مراکز بهداشتی شیراز، آموزش و پرورش ناحیه‌هاي ۲ و ۴ ، تشکیل شد.


دکتر احمد رضازاده سرپرست مرکز بهداشت شهدای والفجر، با اعلام آمادگی این مرکز برای توسعه سطح آگاهی عموم مردم نسبت به بحران اعتیاد و پیشگیری از ابتلای قشر جوان و نوجوان جامعه، به توانمندی سازمان ها و ادارات در این زمینه اشاره کرد.


او همکاری ارگان‌ها را موجب دستیابی به دستاوردهای موثر در این زمینه عنوان کرد و گفت: آموزش مهارت فرزندپروری به والدین نقش به سزایی در مهار اعتیاد در جامعه دارد.


دکتر امین نعمتی معاون بهداشتی مرکز بهداشت والفجر نیز با بیان پیامدهای اعتیاد و جنبه‌های متفاوت تاثیر آن در جامعه، بر لزوم آگاه‌سازی عمومی در این زمنیه تاکید کرد.


او همچنین به بیان نحوه صحیح ارجاع افراد مبتلا به سوء مصرف مواد در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان‌ها و مراکز ترک اعتیاد پرداخت.


سیمین تاج دهقانی کارشناس بهداشت روان مرکز بهداشت شهدای والفجر نیز از مهمترین اهداف تشکیل این كارگاه را طرح برنامه‌های عملیاتی و کاربردی به مناسبت هفته پیشگیری از اعتیاد، برای استفاده بهینه از توانمندی های موجود در سازمان‌ها دانست.


منبع: شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس97.04.04

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است