Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 136 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1910
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 20849

مواد مخدر موجود هراس‌آوری است که قدرت و اندیشه نوآوری را از جوانان مي‌گيرد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی معاون فرماندار شهرستان سروستان تاکید کرد: کلیه ادارات موظف به همکاری با نیروی انتظامی در امر مقابله با مواد مخدر هستند، ریشه کنی مواد مخدر ممکن نیست ولی می توان با پیشگیری آسیب‌ها را کم کرد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، احمدرضا کمالی‌سروستاني در جمع خبرنگاران ضمن گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدر، اظهار داشت: امسال نیز همانند سال‌های گذشته، می‌بایست ضمن تدارک برنامه‌های نوآورانه و خلاقانه، برنامه‌های پُر باری برای هفته مبارزه با مواد مخدر در نظر گرفته شود.


وی افزود: این برنامه‌ها می‌تواند برنامه‌های آموزشی و پیشگیری، برپای نمایشگاه‌ها و همایش‌های تخصصی برای اقشار مختلف به ویژه جوانان و نوجوانان و همچنین استفاده از ظرفیت روحانیت در آموزش و آگاه‌سازی توده مردم در امر مبارزه با بلای خانمان‌سوز اعتیاد باشد.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان سروستان با بیان اینکه مواد مخدر موجود هراس آوری است که قدرت و اندیشه نوآوری را از جوانان ما گرفته، تاکید کرد: بحث ریشه‌کنی درامر مبارزه با مواد مخدر ممکن نیست ولی می‌توان با پیشگیری، آسیب ها را کم کرد.


وی با اشاره به آمار چشمگیر کشف مواد مخدر و دستگیری خرده‌فروشان با همت نیروی انتظامی، تاکید کرد: همه وظیفه داریم در این نظام مشارکتی و مردمی به نیروی انتظامی و ساير دستگاه‌هاي مرتبط در امر پيشگيري و مقابله با مواد مخدر کمک کنیم.


کمالی ادامه داد: بهزیستی می‌تواند ضمن شناسایی افراد بهبود یافته، با همکاری فنی و حرفه‌ای شهرستان در جهت برگزاری کارگاه‌های آموزشی شغلی اقدام و با آموزش این افراد برای آنان زمینه اشتغال را فراهم کرده تا به آغوش جامعه برگردند.


در این نشست خبري رؤسای کمیته‌های سه گانه مقابله با عرضه، فرهنگي و پیشگیری و درمان و حمايت‌هاي اجتماعي برنامه‌های خود را برای برگزاری هفته مبارزه با مواد مخدر اعلام و برای هر گونه همکاری با ادارات جهت آموزش و تنویر افکار عمومی اعلام آمادگی کردند.


همايش دوچرخه‌ سواري در بخش كرديان جهرم برگزار شد

در راستاي توسعه و نهادينه‌سازي ورزش دوچرخه سواري در بخش كرديان شهرستان جهرم همايش دوچرخه‌سواري در شهر قطب‌آباد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، وحيد غلامي نماينده اداره ورزش و جوانان در بخش كرديان، همايش دوچرخه سواري با شعار «نه به اعتياد» و «ورزش سلامت روح و جسم» با همراهي ورزشكاران نوجوان و جوان بخش كرديان و مسئولين آن بخش از جمله بخشدار كرديان، شوراي شهر قطب‌آباد به مناسبت گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدر از مجموعه‌ي ورزشي قطب‌آباد تا گلزار شهدا برگزار شد.
در اين همايش تعداد 30 نفر از ورزشكاران شهر قطب‌آباد به ركاب‌زني و دوچرخه‌سواري در اين مسير پرداختند.


برگزاري كارگاه آموزشي فرهنگی و پیشگیری از اعتياد در شهرستان لامرد
به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر كارگاه آموزشي فرهنگي و پيشگيري از اعتياد در شهرستان لامرد برگزار شد.  


حسین‌زاده کارشناس سیاسی و امنیتی فرمانداری شهرستان لامرد با اشاره به تاکید وزیر کشور و دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر برای تلاش در زمینه کاهش تقاضا و عرضه و همچنین درمان و مبتلایان به مصرف مواد مخدر، بيان داشت: مبارزه با مواد مخدر دارای پنج اولویت است که به ترتیب می‌توان به مقابله با عرضه کنندگان خرد و کلان، تاکید بر مسائل فرهنگی و آموزشی با رویکرد پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر، درمان و کاهش آسیب‌های بهداشتی و اجتماعی، استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و جلوگیری از آسیب‌های تبعی مثل آسیب‌های خانواده‌های افراد معتاد اشاره کرد.


حسین‌زاده از اعضای کارگروه کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان خواست در قدم اول مواد قانونی در ارتباط با مبارزه با مواد مخدر در حوزه کاری خود را مطالعه کنند و در قدم بعد وضعیت فعلی را مطالعه کرده و برای وضعیت آینده برنامه ریزی کنند.


وی مهمترین اولویت در عرصه مبارزه با مواد مخدر را بحث فرهنگی و پيشگيري دانست و از مسولین فرهنگی خواست با احداث اماکن تفریحی و فرهنگی مثل کتابخانه و مراکز بازتوانی در عرصه درمان و پیشگیری از مواد مخدر تلاش کنند.


اين كارگاه آموزشي به همت فرمانداري، اداره تعاون، كار و رفاه اجتماعي و اداره بهزيستي لامرد به مناسبت گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدر در آن شهرستان برگزار گرديد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.03

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است