Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 280 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4473
دیروز  ------------------دیروز ------------------19175
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

همه‌ مردم و مسئولان نسبت به خطرات پدیده شوم اعتیاد باید آگاه و هوشیار باشند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


فرماندار و رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان داراب گفت: مشکلات خانوادگی و بحران‌های عاطفی بر شعله ور شدن دامنه‌های اعتیاد موثر هستند.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، عبدالرضا قاسم‌پور پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه ضمن گراميداشت هفته مبارزه با مواد مخدر، گفت: اعتیاد بلای خانمانسوزی است که در کمین افراد جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان نشسته است.


وي افزود: باید همه‌ي مردم و مسئولان نسبت به این پدیده شوم آگاه و هشیار بوده و از آن غفلت نکنند.


فرماندار و رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان داراب بيان داشت: مبارزه با اعتیاد یک اصل ضروری برای همه اقشار جامعه است و هر چه در این زمینه بیشتر حساس باشیم نتایج ماندگاری را شاهد خواهیم بود.


قاسم‌پور ادامه داد: همکاری همه‌ي مردم و دستگاه‌هاي دولتي در این راستا ضرورت دارد و همه باید در یک جهت گام بردارند.


رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان داراب گفت: از آنجایی که علت اصلی اعتیاد و خرده‌فروشی مواد مخدر، بیکاری جوانان است توجه به رفع این مشکل در سطح شهرستان بسیار حائز اهمیت است و ایجاد اشتغال و در کنار آن ایجاد فضاهای ورزشی و فرهنگی برای پُر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان می‌تواند در کاهش آمار اعتیاد بسیار موثر باشد.


وي افزود: مشکلات خانوادگی و بحران‌های عاطفی بر شعله ور شدن دامنه‌های اعتیاد موثر بوده لذا همه دستگاه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، امنیتی و... لازم است عنایت ویژه‌ای نسبت به این مسئله داشته باشند.


فرماندار شهرستان داراب بيان داشت: خانواده محور اصلي جامعه است لذا اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر را بايد از خانواده شروع کرد و می‌توان با اجرای برنامه‌هاي آموزشي و مهارتي آنان را توانمند كرد و نبايد آگاه‌سازي خانواده را فراموش كرد، زيرا اين نهاد ‏پايه‌هاي اصلي مبارزه را تشكيل مي‌دهد.


برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از دخانیات و مواد مخدر صنعتی در شهرستان داراب
دوره آموزشی، پیشگیری از دخانیات و مواد مخدر صنعتی ویژه مقرری بگیران بیمه بیکاری برگزار شد.


کیومرث راستی سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان داراب گفت: اعتیاد به عنوان یکی از مهمترین آسیب‌های اجتماعی امروز جامعه شناخته شده و ما باید نگرش خود را مبنی بر این که اعتیاد جرم نیست بلکه بیماری است تغییر داده و با روحیه یاری رسانی با این افراد برخورد نماییم.


وی خاطر نشان كرد: پیشگیرى از اعتیاد بر درمان آن مقدم است و در این راستا باید برنامه‌ریزی مدونی در خصوص فرهنگ‌سازی و ارتقاء سطح آگاهى اقشار مختلف جامعه داشته باشیم و در این مسیر گام‌های مؤثری برداریم.


راستی افزود: آگاهی کارگران از آثار و عوارض سوء مصرف انواع مخدر، رفتار های پُرخطر و پیامدهای منفی و جسمانی و روانی و ارتقاء آگاهی در مورد عوامل زمینه ساز و آشکار کننده اعتیاد به مواد بمنظور پیشگیری از آسیب‌های رواني - اجتماعی در محیط کار را ضروری دانست.


در این دوره تعداد 25 نقر از مقرری بگیران شهرستان حضور داشتند كه در مورد پیشگیری از دخانیات و معرفی و آشنایی در خصوص مواد صنعتی آموزش‌های لازم به مقرری بگیران داده شد.


گلباران قبور مطهر شهدای مبارزه با مواد مخدر در داراب
به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر، قبور مطهر شهدا به خصوص شهدای مبارزه با مواد مخدر در داراب گلباران شد.


قاسم‌پور فرماندار و رييس شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان به اتفاق اعضاي شوراي تامين و ساير مسئولين در گلزار شهداي آن شهرستان حضور يافته و باري ديگر با شهيدان تجديد پيمان نمودند.


قاسم‌پور در حاشيه اين آيين بيان داشت: تکریم مقام شهدا، جانبازان وظیفه‌ای ملی است که بر عهده ما نهاده شده و ما وظیفه داریم در مناسبت‌های مختلف ضمن تجلیل از رشادت‌های آنان، خاطراتشان را برای نسل جوان جامعه بازگو کنیم.


فرماندار داراب ضمن گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر و یاد و خاطره شهدای عرصه مواد مخدر اظهار داشت:  فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر از جمله عوامل پیشگیری از بلای خانمانسوز اعتياد هستند.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.04.03

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است