Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 311 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 4874
دیروز  ------------------دیروز ------------------18116
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 40444

موفقیت در پيشگيري از اعتياد با مشارکت مردم ممکن است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان فارس گفت: موفقیت در مبارزه و پيشگيري از اعتياد بدون مشارکت مردم و تشکل‌های مردم نهاد، ممکن نیست.


به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري صدا و سيماي مركز فارس با اشاره به گرامیداشت سالروز جهانی مواد مخدر در کشور، از کشف ۹۰۰ تُن مواد مخدر در سال گذشته خبر داد و گفت: طرح زنجیره انسانی با شعار «نه به اعتیاد» در شیراز اجرا می‌شود.


وي با اشاره به اجرای برنامه‌های فرهنگی، افزود: باید در خانواده‌ها که به عنوان مهمترین نهاد اجتماعی هستند، حساس‌سازی شکل گیرد.


اين مقام مسئول در استان فارس با بیان اینکه در ۲۹ شهرستان برنامه‌های فرهنگی در خصوص مبارزه با مواد مخدر اجرا می‌شود، ادامه داد: ۲۹ همایش مشترک «پیشگیری از اعتیاد» در ۲۹ شهرستان‌های استان برگزار می‌شود.


دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس با اشاره به اینکه باید کاهش تقاضا را مد نظر قرار دهیم، افزود: سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه توسط فرمانداران شهرستان‌ها و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در فارس در نماز جمعه شهرستان شیراز را شاهد خواهیم بود.
ابراهيمي با اشاره به اینکه تجدید پیمان با شهدای عرصه مبارزه با مواد مخدر با حضور فرماندهی انتظامی استان و ساير مسئولين استاني از جمله برنامه‌های این ایام است، افزود: از خطبای جمعه خواسته شده در خصوص ضرر‌های اعتیاد صحبت کنند.


وي با اشاره به اینکه پیاده‌روی خانوادگی با شعار «نشاط و شادابي، جامعه سالم عاری از اعتیاد» در روز جمعه اول تیر ماه شاهد خواهیم بود، افزود: اجرای طرح زنجیره انسانی با شعار «نه به اعتیاد» در روز جمعه اول تیرماه ساعت ۶ و نیم صبح در باغ جنت از دیگر برنامه‌های هفته مبارزه با مواد مخدر است.


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان افزود: راه‌اندازی غرفه‌های پیشگیری از اعتیاد، اجرای کارناوال‌های شادی توسط تشکل‌های غیردولتی، راه‌اندازی نمایشگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در مترو و فرودگاه، اجرای تئاتر‌های خیابانی، پخش انیمیشن مبارزه با مواد مخدر و اجرای طرح «هر شهروند، یک مجری» از دیگر برنامه‌های این ایام است.


ابراهیمی با تاکید بر اینکه همانطور که مردم علیه بیماری‌ها بسیج می‌شوند باید علیه اعتیاد هم باید بسیج مردم شکل گیرد، اضافه کرد: از ابتدای انقلاب تا بیش از ۵۳ هزار نفر بر اثر استعمال مواد مخدر در کشور جان خود را از دست داده‌اند.


رييس كميته برگزاري مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر استان فارس با اشاره به اینکه همایش بزرگ «صیانت و گفتمان سازی امر مبارزه با مواد مخدر» با حضور سفیران پیشگیری از اعتیاد در تالار فرهنگیان در روز دوم تیرماه برگزار می‌شود، تاکید کرد: همایش زائرین حج تمتع در روز هشتم تیر ماه در ساعت هشت صبح در ورزشگاه شهید آيت‌اله دستغیب برگزار می‌شود.


وی با اشاره به اینکه تاکنون نتوانسته ایم نمایشگاه دائمی پیشگیری از اعتیاد را راه اندازی کنیم، گفت: امسال مکانی برای این نمایشگاه از آموزش و پرورش گرفته‌ایم که در میدان تیموری راه‌اندازی می‌شود.


ابراهیمی با اشاره به اینکه قبل از نوروز ۹۷ تعداد هزار و ۵۰ نفر معتاد کارتن خواب جمع آوری شد، افزود: از این تعداد معتاد کارتن خواب زن، ۳۱ نفر بوده است.


وی با اشاره به اینکه با جمع‌آوری معتادین پرخطر، ۳۱ درصد از جرائم کاهش پیدا کرده است، گفت: سرمنشاء جرم به خصوص جرائم خشن، مربوط به معتادین پُرخطر است.


به گفته دبیر شواری هماهنگبی مبارزه با مواد مخد فارس تریاک، هروئین، شیشه و گُل به ترتیب در صدر استعمال و استفاده معتادین در استان فارس قرار دارند.


26 ژوئن مصادف با پنج تیر ماه، سالروز مبارزه با مواد مخدر در جهان معرفی می‌شود.


منبع: روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.03.31

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است