Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 137 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1323
دیروز  ------------------دیروز ------------------15077
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 1323

برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از اعتیاد در شهرستان زرین‌دشت

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


در راستای آگاهی عمومی از مضرات مصرف مواد مخدر سنتی و صنعتی کلاس آموزش آشنایی با مواد مخدر و روش‌های درمانی اعتیاد و نتایج سوء مصرف آن جهت اعضای شرکت تعاونی دامداران شهر حاجی‌آباد برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، نعمتی از کارشناسان بهزیستی شهرستان زرین دشت با ضروری خواندن آگاهی خانواده‌ها به خصوص جوانان نسبت به مواد مخدر و عوارض و تبعات آن در خانواده و جامعه گفت: دستگاه‌های فرهنگی، رسانه‌ها و همچنین خانواده‌ها در حوزه پیشگیری نقش تعیین کننده دارند که باید برای کاهش آسیب‌ها در این حوزه نقش مؤثرتری ایفا کنند.


وی؛ هدف از برگزاری این کلاس‌ها آشنايی نسل جوان با روش‌های پیشگیری از اعتیاد برشمرد و افزود: بحران اعتیاد در حال حاضر در جامعه رو به افزایش است و آمارهای تکان دهنده تعداد مصرف کنندگان به مواد مخدر در بین جوانان و نوجوانان نشان از حساسیت موضوع می‌باشد.


در ادامه کارشناس بهزیستی به معرفی انواع مختلف مواد مخدر پرداخت و گفت: مواد مخدر شامل دو نوع سنتی و صنعتی می‌باشد که مواد مخدر صنعتی در حال حاضر در بین جوانان شایع شده و گرایش نسل جوان به این نوع مواد مخدر را افزایش داده است.


نعمتی ضمن ارایه تاریخچه‌ای از مصرف مواد مخدر درجهان و ایران به شناسايی روش‌های مصرف انواع مختلف مواد پرداخت و در خصوص عوارض و مضرات هر یک از انواع مواد مخدر توضیحاتی برای حاضرین ارايه کرد.


وی به بیان روش‌های پیشگیری از اعتیاد پرداخت و افزود: خانواده‌ها نقش بسیار مهمی در این زمینه می‌توانند ایفا کنند و با کنترل فرزندان خود می‌توانند تاثیر زیادی بر عدم روی آوری نسل جوان به مواد مخدر داشته باشند.


در حاشیه این دوره آموزشی شاکری رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی از برگزاری دوره‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی جهت کارگران شرکت‌ها و تعاونی‌های فعال بصورت ماهیانه خبر داد.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.03.06

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است