Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 164 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 14156
دیروز  ------------------دیروز ------------------17455
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 31611

بايد آسيب‌شناسي در حوزه مبارزه با مواد مخدر به روز باشد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري شيراز گفت: روش‌های سنتی و خالی از ابتکار و نوآوری در زمینه مقابله با مواد مخدر نمی‌تواند پاسخگوی وضعیت جامعه باشد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، دكتر سعيدي در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شیراز عنوان داشت: عدم آگاهی خانواده‌ها از آسیب‌های مختلف مواد مخدر یکی از علل افزایش اعتیاد در جامعه است، از این‌رو باید مشکلات جامعه را شناخت و نیازهای آن را مورد بررسی قرار داد.


وی همچنین با اشاره به این موضوع که برای پیشگیری و برخورد با مواد مخدر می‌بایست همه ادارات با هم همکاری نمايند، گفت: هر چند برای برخی ادارات ذاتاً در قانون وظیفه‌ای مشخص گردیده لیکن ادارات به تنهایی نمی‌توانند در این خصوص موفق عمل نمایند، لذا ضروری است همه ادارات و دستگاه‌ها با یک وحدت، همدلی و تعامل مؤثری در این راستا قدم بردارند.


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري شيراز  خانواده را ركن مهمي در پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي دانست و بيان داشت: یکی از مشکلات عدیده حوزه اجتماعی  بنیان ضعیف خانوده‌هایی است که فرزندان آنها بیشتر تحت تاثیر آسیب‌های اجتماعی قرار می‌گیرند.


سعیدی افزود: از این‌رو مشخص کردن جامعه هدف و ارائه آموزش از طریق روش‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و نهادینه کردن فرهنگ مبارزه با اعتیاد از ضرورت‌هایی است که باید به آن به توجه داشت. لذا لازم است ادارت آموزش و پرورش، بهزیستی  حوزه معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری  بصورت هماهنگ برنامه‌های فرهنگی و پیشگیری در محلات آسیب‌پذیر اجرا و نتیجه را اعلام نمایند.


وی تصریح کرد: روش‌های سنتی و خالی از ابتکار نمی‌تواند پاسخگوی مشکلات این حوزه باشد لذا باید متناسب با شرایط و به روز حرکت نمود.


معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي فرمانداري شيراز گفت: جامعه‌ای می تواند در زمینه هر مشکلی و از جمله اعتیاد قدم بردارد که حل آن دغدغه مردم و مسئولان باشد.


در پایان جلسه دکتر سعیدی تاکید کرد: با توجه به اعلام آمادگی شهرداری شیراز در خصوص راه اندازی مركز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده 16 زنان معتاد متجاهر، می‌بایست اداره بهزیستی نسبت به فعال نمودن مرکز مذكور اقدام و نتیجه را به فرمانداری اعلام نماید.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.02.29

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است