Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

شعار ستاد مبارزه با موادمخدر

***یاری گر هم باشیم*** یاری گر هم باشیم***یاری گر هم باشیم***

ما 161 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 2617
دیروز  ------------------دیروز ------------------18940
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 21556

در برابر اعتياد و آسيب‌هاي اجتماعي باید ديوار مقاومی ايجاد كنيم

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر فارس گفت: باید یک جهش، نهضت عمومی و دیوار بلند مقاوم در برابر اعتیاد و آسيب‌هاي اجتماعي ایجاد کنیم.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي با بيان اين مطلب اظهار داشت: بحث مواد مخدر و اعتیاد برای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) جزو اولین آسیب‌ها به حساب می‌آید و رییس جمهور و وزير كشور و دبيركل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در این موضوع تاکید بسیار دارند.


وي با اشاره به انجام نظرسنجی‌های اجتماعی و مطالعات مردمی افزود: مبارزه با پديده شوم مواد مخدر اولین درخواست مردم است لذا باید یک جهش، نهضت عمومی و دیوار بلند و مقاوم در برابر اعتیاد و آسيب‌هاي اجتماعي ایجاد کنیم.


دبير شورا گفت: مواد مخدر از مخرب‌ترین موضوعات کشور است و تهدید بسیار جدی برای هر کشوری محسوب می‌شود؛ چرا که امنیت و سلامت کشورها را مورد هدف قرار می‌دهد.


اين مقام مسئول در استان فارس بيان داشت: وقتی کسی وارد حیطه اعتیاد شود، یکسری شرایط روحی، جسمی و مکانیزم بدن اتفاق می‌افتد که جدا شدن از آن بسیار سخت بوده و به همراه آن آسيب‌هاي ديگر نيز شكل مي‌گيرد.


ابراهيمي افزود: باید همه مردم را در امر مبارزه با مواد مخدر درگیر کنیم و یک جریان‌سازی ایجاد شود؛ صرفاٌ با کارهای دولتی نمی‌شود کاری از پیش برد؛ هر موضوعی را اگر بخواهیم پایه‌دار در جامعه ثبت کنیم، باید تبدیل به باور و اعتقاد شود و بهترین ظرفیت ایجاد باور در جامعه ما، استفاده از ظرفیت دینی و اخلاقی جامعه است.


وي به ابلاغ طرح ملي مبارزه همه جانبه با مواد مخدر، روانگردان‌ها و پيش‌سازها با رويكرد اجتماعي در برنامه ششم توسعه در فاصله زماني سال 1396 تا 1400 اشاره نمود و گفت: اجرای طرح ملي يكي از مهم‌ترين برنامه‌هاي ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور است که باید تمامي دستگاه‌ها مطابق مفاد آن نسبت به اجراي وظايف خود در سطح جامعه اقدام کنند.


دبير شورا اضافه کرد: وقتی به اسناد بالادستی نگاه می‌کنیم هیچ خلاء قانونی و هیچ عذری برای کار نکردن وجود ندارد و زمینه برای تلاش وافر یکایک دست‌اندركاران وجود دارد.


ابراهيمي گفت: انتظار مي‌رود که به طرح ملی مبارزه با مواد مخدر توجه بیشتری شود؛ چرا که این طرح، پایه و اساس برنامه‌ریزی‌ها در سال‌جاري خواهد بود و دستگاه‌های استانی نیز سهم خود را در مبارزه با مواد مخدر مشخص کنند، همچنين بايد کمیته‌های تخصصي شورا به صورت منظم برگزار و میزان اثربخشی اقدامات صورت پذيرفته توسط دستگاه‌هاي مرتبط در كميته‌‌ها مورد بررسی قرار گيرد.  


وی در پایان تاکید کرد: اجرای دقیق و موثر برنامه‌های حوزه مبارزه با مواد مخدر، باید منجر به کاهش دسترسی مواد مخدر، کاهش نرخ بروز و شیوع اعتیاد شود و امیدواريم بتوانیم با دانش و اطلاعات بیشتری، برنامه‌های سال‌جاری را به پیش ببریم.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس97.02.24

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است