Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 135 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1442
دیروز  ------------------دیروز ------------------14611
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 89245

توجه ویژه به سلامت زنان جزو مهمترین محور رویکرد مبارزه اجتماعی با اعتیاد قرار گیرد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


 
یک کارشناس آسیب های اجتماعی، مهمترین امر مقابله با مواد مخدر صنعتی و شیمیایی را توجه ویژه به زنان جامعه دانست و گفت: با توجه به اینکه امروزه برخي زنان جوان نیز مانند مردان، مخدرهای صنعتی و روان گردان‌ها را به دلایلی مختلف مصرف می‌کنند، باید مهمترین رویکرد مبارزه اجتماعی با اعتیاد توجه ویژه به سلامت زنان باشد.


فاطمه قصیری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: توجه ویژه به زنان باید به گونه‌ای باشد كه در صورت تلاش برای تربيت آنها، بر تربيت يك جامعه نیز اهتمام شود زیرا سلامت اين قشر، سلامت جامعه را تضمين مي‌کند.


وی با ابراز تاسف از اینکه مصرف مواد دخانی از جمله سیگار و قلیان در میان زنان جوان جامعه افزایش یافته و در اماکن عمومی بیشتر مشاهده می شود، اظهار کرد: مواد دخانی سرآغاز مصرف مخدرهای صنعتی و شیمیایی است و بسیاری از متخصصان فقدان تفريحات مناسب، مشكلات اقتصادي، بي‌اخلاقي به زندگي زناشويي، آگاهي نداشتن و اطلاع‌رساني كافي را از دلایل اعتياد زنان معرفي مي‌كنند، اما آنچه مهم است معضلات ناشي از موضوع اعتياد زنان و تاثيرگذاري منفي اين بلاي خانمانسوز از نظر فردي، اجتماعي و خانوادگي، ضرورت پرداختن به اين آسيب اجتماعي را كه خود سرمنشا و عامل به وجود آمدن ساير معضلات است را دو چندان مي‌كند.


قیصری ادامه داد: همه می‌دانند که نقش زن در حفظ صيانت خانواده بي‌‌بديل است و مسئوليت زنان در پيشگيري از نفوذ اعتياد به خانواده نسبت به مردان بسيار بيشتر است، چراكه مادران تنها پناهگاه فرزندان داراي پدر معتاد هستند، در اين ميان زناني كه خود مركز اصلي يك خانواده‌ هستند و شيرازه دوام ستون‌هاي يك زندگي محسوب مي‌شوند، با اعتياد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی  همه اطرافيان را تحت‌تاثير قرار مي‌دهند و اين موضوع ضربه مهلكي را به جامعه مي‌زند.


این کارشناس آسیب های اجتماعی تصریح کرد: اعتیاد زنان زنگ خطري براي سلامت جامعه محسوب می شود و همچنین مفاسد اخلاقي و زنجيره‌اي از بيماري‌هاي مهلك مانند ايدز و هپاتيت درپي مصرف مواد برای  زنان به‌وجود مي‌آيد كه در كنار زشت كردن چهره جامعه، نهاد خانواده را دچار خدشه مي‌كند.


به گفته قصیری ، با توجه به آسیب های جبران ناپذیر اعتیاد زنان و اهمیت و نقش آنان در خانواده و جامعه ، ضروری است برنامه‌ریزان و دست‌اندکاران امر مبارزه با مواد مخدر، تمهیداتی را برای آموزش و آگاهی زنان در خطرات مصرف مخدرهای صنعتی و روان گردانها بصورت گسترده فراهم کنند.


وی افزود: برای تحقق رویکرد مبارزه اجتماعی با مواد مخدر، زنان در اولویت قرار دارند و باید جلوی تبلیغات گسترده ای که برای لاغری و زیبایی ، تناسب اندام و سایر موارد ، مواد صنعتی و شیمیایی مصرف شود، گرفته شود.


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر96.11.14

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است