Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 159 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1495
دیروز  ------------------دیروز ------------------14611
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 89298

حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از طرح های نشاط اجتماعی

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با درک روشنی که در خصوص ضرورت توجه به مقوله نشاط اجتماعی دارد، حمایت از برنامه های نشاط اجتماعی به ویژه برنامه های همگانی را در دستور کار دارد.

به گزارش ایرنا، پرویز افشار، یکشنبه در دومین همایش کشوری کانون های دانشجویی همیاران با رویکرد اجتماعی شدن امر پیشگیری در شیراز افزود: سازمان برنامه و بودجه کشور نیز از اینگونه طرح ها حمایت جدی می کند.


وی ادامه داد: از آنجا که یکی از علت هایی که مصرف کنندگان مواد مخدر برای به دنبال مواد رفتنشان مطرح می کنند بحث تفریح و لذت است، به همین دلیل نیاز به اجرای برنامه های نشاط اجتماعی بیش از پیش احساس می شود.


او اظهار کرد: تاکنون در این زمینه اقداماتی در کشور انجام گرفته و یا در دست انجام است و این موضوع به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور قرار دارد.


افشار گفت: بر همین اساس به تمام استان های کشور ابلاغ شده که در مراکز استان ها، کلانشهرها و شهرهای بزرگ هر استان تا پایان سال یک برنامه پیاده روی خانوادگی و ورزش همگانی برگزار شود.


معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: نگاه ما در راه اندازی این تفریحات بزرگ به جمعیت دانش آموزی، دانشجویی و خانواده های آنها است و در این راه نیازمند همراهی کانون های دانشجویی همیاران هستیم.


وی بیان کرد: امیدواریم بتوانیم این برنامه ها را به سمتی ببریم که از طریق ایجاد نشاط اجتماعی، نیاز کاذب به ایجاد تفریح و نشاط غیر موثر و غیر مولد را که باعث اشاعه سوء مصرف مواد مخدر و گرایش به سمت مصرف این مواد می شود را کنترل کنیم.


سرپرست دانشگاه شیراز هم در این همایش، فعالیت کانون های دانشجویی همیاران را یک اقدام موثر، فراگیر، پویا و کارآمد دانست و گفت: این کانون ها می توانند با کمک سایر عوامل از جمله دانشجویان، به حل مشکلات و آسیب های اجتماعی در فضاهای دانشگاهی بپردازند.


حمید نادگران افزود: با گسترش علم و تکنولوژی و دسترسی سریع و آسان بشر به تحصیلات دانشگاهی، اینگونه فضاها به تناسب رشدشان در معرض مسائل پیچیده ای همچون آسیب های اجتماعی قرار می گیرند که لازم است ساز و کارهای مناسبی برای کاهش و حذف این آسیب ها اتخاذ شود.


وی، با اشاره به اینکه همه به دنبال سالم سازی فضای دانشگاهی هستیم ادامه داد: از آنجا که تاثیرات این آسیب ها متوجه همه است و همه ما به نوعی در معرض این آسیب ها قرار داریم بنابراین برای همه برای کاهش آنها چاره اندیشی و اقدام کنیم.


او اظهار کرد: کانون های دانشجویی همیار نیز با همین هدف تشکیل شده تا به بتوانند به کاهش این آسیب ها کمک کنند و دانشگاه شیراز در این حرکت جلودار است.


به گزارش ایرنا، در این همایش که با حضور معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده برگزار شد، معصومه ابتکار در پاسخ به تقاضای دانشجویان مبنی بر حمایت این معاونت از کانون های دانشجویی همیاران گفت: در تفاهم نامه ای که به زودی با وزارت علوم امضا خواهیم کرد، بند حمایت از این کانون ها را نیز اضافه خواهیم کرد.


منبع: ایرنا 96.11.08

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است