Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 150 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 7403
دیروز  ------------------دیروز ------------------17048
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 100001

برگزاری همایش گفتمان‌سازی مبارزه با موادمخدر در شیراز

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

پنجمين همايش سازمان‌هاي مردم نهاد، صيانت و گفتمان‌سازي اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر با رويكرد توسعه و اشتغال بهبوديافتگان و خانواده‌هاي آسيب ديده با ظرفيت بخش گردشگري منطقه 2 كشور با حضور مسئولان ملی و استانی در شیراز برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس دوشنبه 18 آذر در پنجمین همایش گفتمان‌سازی و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر از نگرش ویژه و هدفمند دولت تدبیر و امید در راستای رفع مُعضلات اجتماعی و حل معضل اعتیاد قدردانی کرد.


محمدرضا ابراهیمی ایجاد یک جُنبش فراگیر اجتماعی و حرکت عمیق مدنی و در پی آن بهره‌گیری از سازمان‌های مردم نهاد را در راه مبارزه با مواد مخدر لازم و تاثیر گذار دانست.


وی با یادآوری اینکه مواد مخدر برای جامعه تهدیدی بزرگ است، جمهوری اسلامی و پلیس ایران را سردمدار مبارزه با مواد مخدر در جهان به شمار می‌روند، مهمترین ضعف در مبارزه با مواد مخدر را نبود حساسیت عمومی در این عرصه ارزیابی كرد.


ابراهیمی گفت: زمانی که یک بیماری مثلا وبا در کشور شیوع پیدا می‌کند، همه دستگاه‌ها و مسئولان و خانواده‌ها، احساس مسئولیت می‌کنند و عزمی ملی ایجاد می شود تا در برابر گسترش آن مقاومت شود.


وي گفت: امروز در ایران ۵۲۳ هزار جوان که می‌توانستند موتور محرک جامعه باشند به دلیل مصرف مواد مخدر از دنیا رفته‌اند و آنها را از دست داده‌ایم و تعداد زیادی نیز به این بلا گرفتار هستند و هنوز بعد از گذشت سالیان طولانی این حساسیت به میزان کافی وجود ندارد.


دبير شورا از تخصیص سه میلیارد ریال بودجه در راستای مبارزه با اعتیاد خبر داد و با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵۲ سمن در فارس فعال است، گفت: رویکرد اجتماعی این سمن‌ها صیانت از بهبود یافتگان و حمایت از خانواده آنان است.


ابراهيمي از هنرمندان و ورزشکاران و روزنامه‌نگاران دعوت کرد که به واسطه جایگاه فردی و اجتماعی، به‌عنوان سفیران پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با موادمخدر، در حساس‌سازی جامعه همراه شوند.


گفتني است؛ همایش یک روزه‌ی گفتمان‌سازی و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر، با حضور مسئولان کشوری در محل تالار شهر شیراز صبح دوشنبه آغاز به‌کار کرده و تا پایان امروز با برگزاری پنل‌های تخصصی، ادامه خواهد داشت.

منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر فارس96.10.18

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است