Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

کتابخانه دیجیتال

شهداي مبارزه با مواد مخدر

استفتائات حضرات مراجع و علما اعلام

پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد

ما 384 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18119
دیروز  ------------------دیروز ------------------23681
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 67476

نشست "گروه کارشناسی همکاری های مرزی در چارچوب ابتکار میثاق پاریس" برگزار مي‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


نشست "گروه کارشناسی همکاری های مرزی در چارچوب ابتکار میثاق پاریس" 20 آذرماه جاری به مدت دو روز در هتل همای تهران برگزار می‌شود.


به گزارش روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ "ابتکار ميثاق پاريس" به ابتكاري اطلاق مي‌شود كه با مشاركت بیش از 55 کشور درگیر در مساله جهانی مواد مخدر (کشور مبدا، کشورهای در مسیر ترانزیت و مقصد) و دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم ملل متحد (UNODC) به منظور جلب مشارکت بین المللی برای مقابله با قاچاق و مصرف مواد افيوني با منشاء افغانستان در سال 2003  طرح شد.


در مکانیزم ابتکار میثاق پاریس نشست‌هایی در سه سطح "کارشناسی"، "مشورتی – سیاست‌گذاری" و "وزرا" برای بررسی جوانب مختلف معضل مواد مخدر پیش بینی شده است.


نشست گروه کارشناسی همکاری‌های مرزی تهران در واقع يكي از حلقه‌هاي مكمل اقدامات ابتکار ميثاق پاريس در افغانستان مي‌باشد که با شرکت هیات های نمایندگی حدود 30 کشور و سازمان منطقه ای و بین المللی در تاریخ های 21-20 آذرماه جاری در هتل همای تهران برگزار مي‌شود.


نشست تهران دارای سه هدف "بررسی آخرین روندهای کشت و تولید مواد افیونی در افغانستان"، "بررسی شیوه های ارتقاء همکاری‌های منطقه‌ای و بین‌المللی دستگاه‌های مقابله‌ای کشورهای ذینفع"، بررسی فعالیت‌های نهادهای منطقه‌ای تبادل اطلاعات" مي‌باشد.


منبع: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر96.09.16

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است