Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

کتابخانه دیجیتال

شهداي مبارزه با مواد مخدر

استفتائات حضرات مراجع و علما اعلام

پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد

ما 378 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18211
دیروز  ------------------دیروز ------------------23681
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 67568

لزوم افزایش ظرفیت نگهداری از معتادان متجاهر تا ۱۲ هزار نفر

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 

استاندار تهران گفت: تاکنون برای ۵ هزار معتاد متجاهر فضای نگهداری و ساماندهی در نظر گرفته شده است و این فضا باید به ظرفیت ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر برسد .

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران ، جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست استاندار و با حضور علی مویدی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، فرمانداران تهران،ری و شمیرانات و اعضای شورا هماهنگی برگزار شد.
 
مقیمی استاندار تهران در این جلسه با بیان اینکه موضوعات مواد مخدر و اعتیاد از مسائل مهم اجتماعی است که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) نیز به رفع آن در جامعه تاکید دارند، گفت: وزیر کشور نیز بر پیگیری این موضوع به طور جدی‌تر تاکید دارد و لازم است مراکزی که برای نگهداری معتادان ماده ۱۶ نیاز به تجهیز دارند شناسایی و به سرعت قابل بهره برداری شوند.
 
وی افزود: هر سه ماه یکبار عملکرد دستگاه‌های مسئول در حوزه آسیب‌های اجتماعی از جمله موضوع معتادان بررسی می‌شود تا به نتایج مشخص دست یابیم.
 
مقیمی با بیان اینکه معتادان متجاهر پس از جمع آوری باید در مسیر درمان و بازگشت به زندگی عادی قرار بگیرند، گفت: در این زمینه نیاز به اراده خود معتادان برای درمان و نیز همکاری دستگاه‌های متولی داریم.

استاندار ادامه داد: حرفه‌آموزی و ایجاد کسب و کار برای جلوگیری از بازگشت معتادان به اعتیاد از برنامه‌های مهمی است که در برنامه پیش‌بینی شده است.
 
وی با بیان اینکه تاکنون برای ۵ هزار معتاد متجاهر فضای نگهداری و ساماندهی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: این فضا باید به ظرفیت ۱۰ تا ۱۲ هزار نفر برسد .
 
مقیمی گفت: شهرداری تهران، دانشگاه علوم پزشکی، دستگاه قضایی و نیروهای انتظامی و بهزیستی خدمات خوبی تاکنون در جمع آوری و ساماندهی معتادان متجاهر ارائه داده‌اند.
 
وی به نیاز اساسی مرمت ساختمان برخی مراکز نگهداری از معتادان براساس استانداردها نیز اشاره کرد.

علی مویدی قائم مقام دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز در این جلسه با بیان اینکه معتاد در بدنه جامعه است و معتاد متجاهر در خیابان ها است، گفت: رسیدگی به وضعیت معتادان متجاهر که در ملا عام و خیابان‌ها حضور دارند و ساماندهی و نگهداری از آنها و بازگشت به زندگی عادی از اولویت‌ها است.
 
وی ادامه داد: طی چهارسال گذشته تاکنون شاهد تحرک و شتاب گسترده در جهت ساماندهی معتادان متجاهر در کشور هستیم و اوج این حساسیت در تهران است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: ظرفیت‌سازی برای نگهداری و ساماندهی معتادان در استان تهران طی چهار سال اخیر به بیش از ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.

گفتنی است، در این جلسه موضوع واگذاری مرکز شفق محل نگهداری معتادان ماده ۱۶ به بهزیستی مطرح شد و با دستور استاندار مقرر شد تا پایان آذرماه پس از مرمت و بازسازی ساختمان مرکز شفق کار واگذاری و استقرار نیروهای دانشگاه علوم پزشکی، بهزیستی و دستگاه های مرتبط در مجموعه انجام شود.


منبع: روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران96.09.16

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است