Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

کتابخانه دیجیتال

شهداي مبارزه با مواد مخدر

استفتائات حضرات مراجع و علما اعلام

پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد

ما 358 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 18174
دیروز  ------------------دیروز ------------------23681
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 67531

مواد مخدر ريشه انسانيت و معرفت را در افراد مي‌خشكاند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شوراي اسلامي گفت: بدترین تجارت در دنیا که آثار مخرب آن شامل همه مردم جهان می‌شود تجارت مواد مخدر است که باعث خشکاندن ریشه انسانیت و معرفت در افراد می‌شود.


معصومه آقاپور علیشاهی در گفت‌وگو با روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر با بيان اين مطلب گفت: موادمخدر، عاملي مخرب است و اثرات مخرب آن از طريق معاملات موادمخدر باعث پولشویی و اختلال در سیستم‌های بانکی كشور می‌شود و از طرفی نیروی کار جوان را مسموم می‌کند و موجب می‌شود از منابع انسانی موثر و كارآمدي بهره‌مند نباشيم.


وي ادامه داد: طبق آمار رسمی هزینه نگهداری یک زندانی 150 برابر هزینه یک دانش‌آموز یا دانشجو در حین تحصیل می‌باشد، لذا نگهداري زندانيان مرتبط با جرايم مواد مخدر كه تعداد آنها كم نيست، هزينه سنگینی را به نظام وارد مي‌کند.


اين عضو كميسيون اقتصادي مجلس بيان داشت: جلوگیری و پیشگیری از این آسیب‌ها مقدور نیست جز اینکه ما بتوانیم فضای فرهنگی شادی و نشاط و اشتغال جوانان و ارتقا سطح آموزش کشور از سنتی به مدرن را با تکنولوژی روز تغییر دهیم تا جوانان به مواد مخدر به عنوان سرگرمی نگاه نکنند.


عليشاهي با بيان اينكه دو گروه از جامعه به شدت از مواد مخدر آسیب می‌بينند، گفت: یکی گروهي از مرفهين جامعه كه به دنبال سرگرمی اجتماعی هستند و دیگری قشر فقیر جامعه که به علت نداشتن اشتغال و کار مناسب ، هدف سرشاخه‌های موادمخدر برای مبادله مواد مخدر قرار مي‌گيرند.


وي ادامه داد: مافیای مواد مخدر برای اینکه این افراد را زيرسلطه خود قرار دهد، به مواد مخدر وابسته مي‌كند، بنابراين این قشر آسیب‌پذیر نقش پل‌ ارتباطی برای قاچاقچیان مواد مخدر را ایفا می‌کنند.


عليشاهي اظهار اميدواري كرد كه با رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در شاخه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و همه سازمان‌ها و نهادهای زی‌ربط و همچنين مشاركت مردم و ارائه آموزش‌های پیشگیرانه از دوران مدرسه تا دانشگاه در مبارزه با مواد مخدر موفق شويم و روزی شاهد ریشه کن شدن این سم مخرب از کشور عزیزمان و مصون ماندن جوانان و سرمایه ‌ای کشور از این آسیب باشیم.


منبع: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر96.09.11

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است