Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما بدون مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 9437
دیروز  ------------------دیروز ------------------13354
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 9437

قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خبر داد: ایجاد اشتغال برای 4 هزار معتاد بهبود یافته در سال جاری

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

 


قائم‌ مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: در سال جاری برای چهار هزار معتاد بهبود یافته ی کشور، اشتغال ایجاد شده است.
 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان‌شرقی، علی مویدی در جمع خبرنگاران در تبریز با بیان اینکه اصحاب رسانه در بحث پیشگیری از اعتیاد و مبارزه با مواد مخدر نقش بسزایی دارند، اظهار کرد: اصحاب رسانه همواره امن و شفاف ترین مسیر را برای افکار عمومی ترسیم می‌کنند تا مردم را از تهدیدات و حوادث مصون بدارند و بخش اعظم وظیفه پیشگیری از اعتیاد بر عهده ی رسانه است، چرا که آگاهی مردم را ارتقاء می‌بخشند.
 
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه آذربایجان شرقی دارای ظرفیت‌ها و افراد متخصص و کارآمد در حوزه های اجتماعی است، افزود: با استفاده از این مولفه‌ها ستاد مبارزه با مواد مخدر برنامه های هدفمند و بی نظیری در استان عملیاتی کرده است و این اقدامات موثر به خصوص در بحث پیشگیری از اعتیاد در حوزه ی فرهنگی، علمی و دانشگاهی یک رویکرد هدفمند داشته است و بر همین اساس شاهد کاهش اعتیاد در این استان بوده ایم. امیدواریم اقدامات این استان برای سایر استان ها نیز به عنوان الگو قرار گیرد.
 
وی با اشاره به اینکه مردم و خیرین آذربایجان شرقی مشارکت زیادی در نهاد های اجتماعی دارند، افزود: در بحث صیانت از بهبود یافتگان اقدامات خوبی انجام گرفته و در آذربایجان شرقی با به کارگیری کارفرمایان دلسوز برای صدها نفر از بهبود یافتگان اشتغال ایجاد شده است.
 
مویدی با بیان اینکه در آذربایجان شرقی در بحث ساماندهی معتادان شاهد یک اتفاق بزرگ هستیم، اظهار کرد: این استان عاری از هر معتاد متجاهر است و این اقدام نیاز به عزم و اراده ی قوی دارد که در مرکز ماده 16 آذربایجان شرقی تحقق یافته و نزدیک به 500 نفر معتاد متجاهر در این مرکز نگهداری می شوند.
 
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار کرد: در حال حاضر استفاده از مواد مخدر سنتی از مواد مخدر صنعتی گسترده‌تر است و نباید از هر دو موضوع غافل شویم، چرا که سرمایه‌های اجتماعی از این تهدیدات آسیب می‌بینند.
 
وی افزود: نگرانی ما در حوزه ی مواد روان گردان است و در این خصوص باید آگاهی جامعه نسبت به پدیده ی اعتیاد افزایش یابد و شیب اعتیاد در جامعه کم شود.
وی ادامه داد: برای جلوگیری و پیشگیری اعتیاد کارگران با وزارت کار و بهزیستی و دستگاه های مرتبط تفاهم نامه های خوبی امضاء شده است.بر این اساس هر شرکتی که بیش از 50 کارگر داشته باشد متعهد می شود، آموزش های لازم برای کارگران در زمینه ی اعتیاد ارائه شود.
 
وی با بیان اینکه بیش از 75 درصد کشفیات مواد مخدر در مرزها و جوار مرزهای کشور انجام می شود، افزود: طرح مقابله از ورود مواد مخدر در شرق و خروج مواد از سایر مرزها با حساسیت زیادی کنترل می شود.
 
قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه برای چهار هزار نفر معتاد بهبودیافته در کشور اشتغال زایی شده است، اظهار کرد: با توجه به اینکه یکی از نگرانی‌های ما ایجاد اشتغال برای بهبود یافتگان است، این آمار تا پایان سال افزایش می یابد. مردم باید نگرش خود را نسبت به این قشر آسیب پذیر جامعه تغییر دهند و این افراد را مورد محبت و حمایت خود قرار دهند.
 
وی با تاکید بر اینکه یکی از رویکردهای اساسی در کشور تمرکز روی خانواده، مدرسه و مربیان است، افزود: آموزش معلم، اولیاء و دانش‌آموز را برنامه اساسی خود قرار دادیم و با توزیع کتاب در زمینه تنفر از اعتیاد در سه مقطع تحصیلی، گام موثری برای مبارزه با مواد مخدر برداشته شده است.باید دانش‌آموزان را از ابتدا آموزش داده و حتما نیاز به سرمایه‌گذاری در این بخش ضروری است.
 
وی در خصوص کشفیات انواع مواد مخدر در کشور، یادآور شد: سال جاری در سطح کشور نزدیک به 367 تن انواع مواد مخدر کشف شده است که این آمار نسبت به مدت زمان مشابه گذشته، 11 درصد افزایش یافته است، چرا که نگرش ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور در این زمینه برخوردی است.
 
  مویدی در خصوص آزاد سازی و ارائه کوپن سهمیه برای تریاک در کشور، گفت: توزیع مواد مخدر کوپنی در کشور قابل قبول نیست، چرا که در کشور ما سلامت جوانان از اهمیت زیادی برخوردار است و آزاد سازی کوپن تریاک تنها حرف خامی بود که توسط افراد ناآگاه بیان شد.

منبع: ایسنا 96.06.20

 

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است