Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 123 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 196
دیروز  ------------------دیروز ------------------8969
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 9165

نوجوانان مهارت "نه گفتن" در مقابل مواد مخدر و سيگار را بياموزند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


يك بازیکن بازنشسته فوتبال ایران گفت: نوجوانان از دوران مدرسه باید با روش‌های پیشگیری از اعتياد مطلع شوند و از همان دوران مهارت "نه گفتن" به انواع موادمخدر یا حتی سیگار را بياموزند.


علیرضا انصاریان در گفت و گو با روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره نحوه کمک ورزشکاران به طرح اجتماعی شدن مبارزه با مخدر گفت: کنار گذاشتن اعتیاد و جدا شدن از مواد مخدر به ذات انسان برمی‌گردد، فرد معتاد اگر به درجه‌ای برسد که واقعا قصد ترک مواد را داشته باشد، می تواند با کمک اطرافیان و بالاخص خانواده به جامعه برگردد.


وي تاكيد كرد: در راستای کمک به این معتادین و بازگشتشان به جامعه می‌توان از هنرمندان و ورزشکاران و اقشار تاثيرگذار جامعه بهره جست.


بازیکن بازنشسته فوتبال ایران با باين اينكه در جامعه امروز باید به دنبال روش‌های پیشگیرانه برای مبارزه با مواد مخدر بود، گفت: متاسفانه روش‌های اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی در جامعه امروز اصلا مناسب و کافی نیست اینکه مواد مخدر با قیمت‌های مختلف به راحتی در دسترس می‌باشد و اینکه در گوشه‌ و كنار برخي خیابان‌ها و اتوبان‌ها شاهد حضور معتادین هستیم، نشاندهنده این عدم آگهی و عدم داشتن اطلاعات کافی درباره زیان‌های جبران‌ناپذیر انواع مواد مخدر است.


انصاريان افزود: مواد مخدر باعث و بانی فروپاشی بسیاری از خانواده‌ها شده است و عوارض آن تا سال‌ها بعد هم بر روی خانواده فرد معتاد اثر خواهد داشت.


وي بيان داشت: نوجوانان از دوران مدرسه باید با روش‌های پیشگیری از اعتياد مطلع شوند تا به سمت این مواد گرایش پیدا نکنند و بتوانند از همان دوران توانايي "نه گفتن" به انواع موادمخدر یا حتی سیگار را داشته باشند.


اين بازیکن بازنشسته فوتبال ایران گفت: اکثر کسانی که مصرف‌کننده مواد مخدر شده‌اند گذشته‌های بدی نداشتند و برعكس زندگی خوبی داشته‌اند اما در یک برهه از زندگی به دلیل فشارهای روحی، اقتصادی و...و همچنين برای فراموش کردن شرایط خودشان ناخواسته به موادمخدر روی آورده‌اند و وقتی به خودشان آمده‌اند كه مصرف کننده شدید موادمخدر شده‌اند.


انصاريان افزود: متاسفانه در قشر ورزشکار و هنرمند بعضا ما شاهد این مسئله هستیم که شخصی روزی اسمش سر زبان‌ها بوده و حالا به هر نحوی از ورزش یا هنر کنار گذاشته شده است و سرانجام این فرد به خاطر صدمات روحی شدید، به مصرف مواد روی آورده است.


وي در پايان گفت: اگر آموزش‌های لازم و اطلاع رسانی‌های صحیح و به موقع در جامعه صورت گیرد و مجازات سخت برای واردکننده‌های مواد مخدر و کسانی که باعث معتاد شدن افراد شدن اعمال شود، مي‌توان اميدوار بود كه ریشه این مواد خشکیده خواهد شد در اين صورت جلوی اتفاقات بد و فروپاشی بسیاری از خانواده ها گرفته خواهد شد.


منبع: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر96.06.19

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است