Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 111 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 226
دیروز  ------------------دیروز ------------------8969
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 9195

رسانه‌ها نقش بسزايي در معرفي آسيب‌هاي ناشي از اعتياد دارند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: رسانه‌ها نقش بسزایی در معرفی مواد مخدر و آسیب‌های پیرامون آن‌ها دارند كه باید بيشتر به این مهم بپردازند.


فریده اولاد قباد در گفت‌وگو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: وظیفه هر سه قواست که به حوزه مبارزه با مواد مخدر وارد شوند و هر یک سهم خود را در این مبارزه تعیین و از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالي) در این مسير استفاده کنند.


وي با بیان اینکه غالب سیاست‌های ایران در حوزه مبارزه مواد مخدر براساس سیاست کاهش تقاضا و عرضه است، گفت: ما چالش‌های زیادی را در رابطه با مبارزه با مواد مخدر داشته‌ايم اما هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده‌ایم .


نایب رییس مجمع نمایندگان استان تهران در ادامه بر تعامل با دانشگاهیان و استفاده از تحقیقات و پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در اين حوزه تاكيد كرد و گفت: متاسفانه هنوز یک خلا ملی و جهادی در مبارزه با مواد مخدر وجود دارد كه بايد پر شود.


اولاد قباد تصريح كرد: اگر بتوانیم این خلاها را پر کنیم و به عنوان یک باور و ارزش برای همه مردم جامعه نهادینه کنیم قطعا در این مبارزه به نتیجه مطلوب خواهیم رسید و شاهد کاهش مصرف و عرضه مواد مخدر خواهیم بود .


عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بيان داشت: رسانه‌ها نقش بسزایی در معرفی شفاف و روشن مواد مختلف مخدر و آسیب‌های پیرامون آن‌ها دارند كه باید بيشتر به این مهم بپردازند.


اولاد قباد گفت: نکته دیگر که حائز اهمیت است طرح انسداد فیزیکی مرزها به علت قرار گرفتن ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر از شرق به غرب است و باید مرزهای ورودی این مواد به داخل کشور مسدود شوند، همچنین بايد تعامل خوب و سازنده‌اي با کشورهای منطقه در حوزه مبارزه با مواد مخدر داشته باشیم و كار فرا ملی انجام شود تا با تعامل با این کشورها بتوانیم از روند پیشرفت ورود مواد مخدر به کشور جلوگيري كنيم.


وي بيان داشت: تصویب قوانینی که کاهش مجازات برای قاچاقچیان را در نظر دارد به علت سودآوری که مواد مخدر برای قاچاقچیان دارد خاصیت بازدارندگی ندارد و آنان دوباره به کارشان ادامه مي‌دهند.


اولادقباد تاكيد كرد: در کمیسیون قضایی بايد ابعاد و جزییات این طرح بیشتر و با دقت بررسی شود، چرا كه علي‌رغم وجود مجازات سنگين در جامعه باز هم شاهد قاچاق مواد مخدر هستیم كه اگر اين مجازات‌ها كاهش يابد معلوم نیست شاهد چه اتفاقاتی باشیم .


منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر 96.06.08

پربازديدترين خبرها طي هفته گدشته

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است