Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 186 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10364
دیروز  ------------------دیروز ------------------16389
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 42162

10 درصد جمعیت معتادان کشور زن هستند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 


مشاور امور زنان و خانواده قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر گفت: 10 درصد از جمعیت 2 میلیون و 800 هزار نفری معتادان کشور زن هستند. ظرف پنج سال اخیر این آمار ثابت مانده است.

دکتر فیروزه جعفری روز دوشنبه در حاشیه مراسم گشایش نخستین مرکز گذری، کاهش آسیب زنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: شیوع اعتیاد در بین زنان کمتر از یک درصد و حدود 6 دهم درصد است.


وی ادامه داد: میانگین سنی زنان معتاد نیز بین 25 تا 40 سال بوده که تغییری نکرده است. توجه به حوزه زنان معتاد در سالهای اخیر افزایش یافته و مراکز تخصصی متعددی در سراسر کشور برای درمان و مشاوره روانشناسی به زنان معتاد راه اندازی شده اند.


مشاور امور زنان و خانواده قائم مقام دبیرکل ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر پیشگیری از آسیبهای ناشی از اعتیاد را از جمله انتقال ویروس عامل بیماری ایدز و درمان با متادون از جمله اهداف راه اندازی این مراکز ذکر و بیان کرد: امکانات پیشگیری از انتقال بیماریها به این افراد داده می شود.


وی همچنین گفت: طبق آمار خراسان رضوی 135 هزار معتاد دارد که 80 هزار نفر آنها در شهر مشهد سکونت دارند و 10 درصد این جمعیت را زنان تشکیل می دهند.


نخستین مرکز گذری، کاهش آسیب زنان دانشگاه علوم پزشکی مشهد در منطقه بلال واقع در خیابان خواجه ربیع این شهر فعال شد.

منبع: ایرنا 96.04.26

 

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است