Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 182 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10295
دیروز  ------------------دیروز ------------------16389
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 42093

خرم‌آباد پایلوت طرح پاک‌سازی محلات آلوده به مواد مخدر می‌شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: یکی از محلات خرم‌آباد پایلوت اجرای طرح پاک‌سازی محلات آلوده به مواد مخدر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار علی مؤیدی صبح امروز در جلسه شورای هماهنگی مواد مخدر استان که در سالن جلسات استاندار برگزار شد، با اشاره به لزوم مشارکت دستگاه‌های متولی درزمینهٔ پاک‌سازی محلات آلوده به مواد مخدر اظهار داشت: وقتی طرحی اجرا می‌شود اگر در ابعاد مختلف نقش همه دستگاه‌ها در آن دیده شود قطعاً اثر ماندگاری دارد و رضایتمندی مردم را به دنبال دارد.

وی افزود: در لرستان بیشترین پاک‌سازی محلات آلوده به مواد مخدر صورت گرفته اما به دلیل اینکه دستگاه‌هایی که در این فرآیند هریک سهمی دارند ورود پیدا نمی‌کنند ماندگاری کمتر دارد بر این اساس نقش شهرداری، آموزش‌وپرورش، بهزیستی و کمیته امداد در این زمینه محسوس است.

قائم‌مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به پرداخت هزینه‌های ابتدایی این طرح عنوان کرد: این ستاد آمادگی دارد برای ماندگاری و حفظ پاک‌سازی و کاهش تجمعات و درخواست برای خرید مواد مخدر طرحی منظم با نظارت استانداری لرستان تنظیم کند که سهم ستاد مبارزه با مواد مخدر در آن تعریف شود تا به‌عنوان پایلوت یکی از محلات خرم‌آباد پاک‌سازی شود.

وی به لزوم اقدامات محله محور اشاره و بیان کرد: در شورای اجتماعی کشور به‌صورت محله محور جلو می‌روند چراکه به‌صورت عمومی نمی‌توان همه محلات را پاک‌سازی کرد بنابراین باید در طول سال 4 نقطه پاک‌سازی شود و سهم سمن‌ها و خیرین نیز در اجرای این طرح‌ها دیده شود.

مؤیدی تصریح کرد: پلیس مبارزه مواد مخدر و اطلاعات با حمایت‌های دستگاه قضایی شبکه‌های بسیار پیچیده و گسترده‌ای را در کشور متلاشی کرده که اثرات آن در غرب کشور مدت‌ها ماندگار است اما در حوزه ضربه زدن به باندهای بسیار پیچیده و مافیایی استان لرستان در زمره استان‌هایی است که باندهایی را متلاشی کرده که اثرات آن را در استان‌های دیگر قابل‌مشاهده است.

وی با اشاره به وجود مشکلاتی درزمینهٔ شناسایی و مصادره اموال این باندها گفت: در جرائم سازمان‌یافته باید ضربه به اموال مجرمان زده شود که قدرت تحرک جدیدی نداشته باشد که در این زمینه مشکلاتی وجود دارد و باید رفع شود تا این اقدامات اثربخش باشد.

منبع: تسنیم 96.04.21

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است