Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 176 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10283
دیروز  ------------------دیروز ------------------16389
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 42081

اعتياد خانواده را که عالي‌ترین نهاد اجتماعی است، به شدت متزلزل مي‌كند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


رئیس دفتر تحقیقات کاربردی پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: مصرف مواد مخدر مي‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری را به حوزه‌های فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي و سرمايه‌هاي انساني جوامع وارد نمايد و خانواده را که عالي‌ترین نهاد اجتماعی است، به شدت متزلزل كند.


دکتر تهمینه باهری اسلامی در گفت‌وگو با روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره رویکرد اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر گفت: فعالیت‌های خوبی در عرصه مبارزه با مواد مخدر انجام شده است يكي از نمونه‌هاي آن در حوزه مشاركت‌هاي مردمي افزایش چشمگير مشارکت NGO ها طي چند سال اخیر است، همچنین در حوزه پیشگیری و درمان تلاش‌های بسیار خوبی را شاهد هستیم، البته در حوزه مقابله با عرضه مواد مخدر هنوز جای کار بسیاری وجود دارد و باید اقدامات بیشتری صورت بگیرد.


وي افزود: سطح اطلاع‌رسانی‌ها توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر طي چند سال اخير خوب بوده است؛ مخصوصا برگزاری همایش صيانت و اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر در سال گذشته بسیار مفید بود و حتما کمک شایانی به فراگیری رویکرد مبارزه اجتماعي با مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی در جامعه خواهد کرد.


مدیر گروه موادمخدر دانشگاه علوم انتظامی یادآور شد: متاسفانه جوانان به دلایل مختلف از جمله هيجان‌طلبي و تأثیرپذیری از گروه دوستان، کنجکاوي، لذت‌جویی، هویت‌یابی و فرار از مشکلات و مسئوليت‌ها به سوي مصرف انواع مواد مخدر گرایش پیدا مي‌کنند که این موضوع مي‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری را به حوزه‌های فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي و سرمايه‌هاي انساني جوامع وارد نمايد و خانواده را که عالي‌ترین نهاد اجتماعی است، به شدت متزلزل كند.


باهري در ادامه گفت: بنابراین نیاز به آموزش و اطلاع رسانی به مردم به ویژه جوانان توسط همه ارگان‌های مسئول به ويژه صدا و سيما در این زمینه بسیار مهم و ضروری می‌باشد.


وي افزود: امروزه با ورود انواع مخدرهای صنعتی و با توجه به اثرات تخریبی شدیدی که دارند آگاهی بخشی و اطلاع رسانی‌های به موقع می‌تواند یکی از علل کاهش مصرف مواد مخدر و جلوگیری از آلوده شدن اقشار آسیب پذیر به مواد مخدر در کشور باشد.


باهري در انتها از شناسایی مواد مخدر صنعتی جدید خبر داد و گفت به زودی درباره این مخدر جدید اطلاع رسانی انجام می‌شود.


منبع: روابط عمومي ستاد مبارزه با مواد مخدر96.04.21

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است