Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

کتابخانه دیجیتال

شهداي مبارزه با مواد مخدر

استفتائات حضرات مراجع و علما اعلام

پیام‌های پیشگیری از سوءمصرف مواد

ما 410 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 8577
دیروز  ------------------دیروز ------------------26690
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 63639

عراقچی: ایران درخط مقدم مبارزه با دومعضل جهانی قاچاق مواد مخدر و تروریسم قرار دارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون امورحقوقی و بین الملل وزیرامورخارجه گفت: ایران در خط مقدم مبارزه با دو معضل جهانی قاچاق مواد مخدر و تروریسم قرار دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل دیپلماسی و رسانه ای وزارت خارجه، سیدعباس عراقچی در دیدار با یورگن اشتاک دبیرکل اینترپل که برای شرکت در اجلاس کشورهای عضو کالکان در ایران حضور دارد، با ابراز خرسندی از همکاری های نزدیک پلیس ایران و سازمان اینترپل، از آمادگی وزارت امور خارجه برای کمک به توسعه همکاری های دو طرف در این زمینه خبر داد.


وی با بیان اینکه ایران درخط مقدم مبارزه با قاچاق مواد مخدر و تروریسم قراردارد، افزود: این دومشکل تهدیدات بزرگی نه تنها برای ایران بلکه برای منطقه و کلیه کشورها بوده و مبارزه با این تهدیدات نیازمند همکاری های بین المللی و استفاده از ظرفیت های اینترپل است.


عراقچی با اشاره به سیاسی شدن برخی از موضوعات از جمله پرونده اعلان های قرمزعلیه چند نفر ازمقامات ایرانی، حل و فصل نشدن این پرونده را به دلیل ورود دست های آشکار و پنهان که دارای اغراض و منافع سیاسی خاص بوده دانست و با اشاره به حسن نیت طرف ایرانی و آمادگی برای همکاری های دو جانبه با اینترپل و طرف آرژانتینی، بر نقش سازنده اینترپل در این میان و در حل و فصل مناسب آن تاکید کرد.

**تاکید دبیرکل اینترپل بر نقش مهم ایران در مبارزه با جرایم بین‌المللی
یورگن اشتاک دبیرکل سازمان جهانی اینترپل نیز دراین دیدار با اشاره به همکاریهای خوب و نزدیک اینترپل و ایران در زمینه های تروریسم و مبارزه با قاچاق مواد مخدر بر نقش مهم کشورمان در مبارزه با جرایم بین‌المللی مذکور تاکید و استفاده از تجربیات ارزشمند ایران در موضوعات مورد اشاره توسط اینترپل را ارزشمند ارزیابی کرد.


منبع: ایرنا 96.04.19

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است