Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 115 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 1463
دیروز  ------------------دیروز ------------------12333
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 86940

نماینده مردم تهران در مجلس: بحث مبارزه با مواد مخدر باید به فرهنگ عمومی و مردمی تبدیل شود

امتیاز کاربران
ضعیفعالی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث مبارزه با مواد مخدر باید به فرهنگ عمومی و مردمی تبدیل شده تا نتایج مثبتی در کاهش عرضه و تقاضا و کنترل آن داشته باشد.


سید فرید موسوی در گفت و گو با روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر افزود: برای رفع معضلات اجتماعی از جمله اعتیاد به مصرف انواع مواد مخدر صنعتی و شیمیایی و روانگردان ها که در راس آسیب ها قرار دارد ، به مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر نیاز داریم.


وی با اشاره به اینکه در کشورهای مختلف از تشکل های مردمی بیشترین بهره وری در زمینه مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی می شود، اظهار کرد: ما نیز باید از تجربه کشورهای موفق در راه مقابله با اعتیاد استفاده کنیم و حضور فعالیت تشکیل های مردمی نیز در کشور فراهم شود.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی از فعالیت تشکل های مردمی برای تحقق رویکرد مبارزه اجتماعی با مواد مخدر استقبال می کند و این تشکل ها می توانند با مجلس همراه شده و اگر به وضع قوانینی در این زمینه لازم دارند، به نمایندگان اطلاع دهند .


موسوی تصریح کرد: تشکل های مردمی نقش نهادهای مکمل را در کشور ایفا می کنند که می توانند در کنار دستگاههای دولتی برای مبارزه با مواد مخدر کارآمدتر باشند.


به گفته وی ،اعتیاد به مصرف مواد مخدر صنعتی و شیمیایی با توجه به اینکه سلامت بخشی از سرمایه انسانی کشور را از بین می برد ، به عنوان مانع توسعه به شمار می رود و ضروری است برای رفع آن برنامه مشخصی در چارچوب مفاد برنامه های توسعه کشور تدوین تا در تحقق اهداف توسعه تسریع شود.


نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: در حال حاضر سازمان‌های مردم‌نهاد و فعال در امر اجرای برنامه‌های مبارزه با مواد مخدر به طور قابل توجهی گسترش یافته اند و نقش آفرینی مهمی در این ارتباط دارند ، استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های بالقوه و بالفعل این سازمان ها و گروه های فعال مردمی امری مهم است و می توانند کمک بزرگی به اجرای راهبردها و سیاست های برنامه های اجرایی مقابله با اعتیاد باشند.

منبع: روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر96.02.02

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است