Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 158 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 6946
دیروز  ------------------دیروز ------------------14540
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 80090

جمع آوری و نگه داری معتادان متجاهر و کارتن خواب در قزوین ادامه می یابد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 


معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: با هدف سالم سازی و ایمن بخشی به جامعه، جمع آوری و نگه داری معتادان متجاهر و کارتن خواب در سطح استان همچنان ادامه می یابد.


به گزارش ایرنا، سید سعید شاهرخی عصر چهارشنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین افزود: براساس ارزیابی ملی، عملکرد و اقدام های شورای مبارزه با مواد مخدر قزوین رو به رشد بوده و گزارش ها و آمارهای ارائه شده در استان نیز این موضوع را تایید می کنند.


وی ادامه داد: امیدواریم در آغازین نشست شورای مبارزه با مواد مخدر در سال جاری همه مسئولان به دنبال برنامه های کمی و کیفی با کار کارشناسی و شناسائی معضلات در این حوزه باشند و تنها به افزایش تعداد جلسات و مصوبات آنها اکتفا نشود.


این مسئول افزود: امیدواریم دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نیز با فهرست کردن معضلات این حوزه به دنبال اجرایی کردن برنامه های تدوین شده در این زمینه باشند و از ارائه برنامه های غیر قابل اجرا و شعارگونه خودداری نمایند.


شاهرخی با بیان اینکه در سال 95 اقدام ها و عملکرد خوبی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان صورت گرفت، افزود: نباید در این موضوع مهم تنها به وضع موجود قانع باشیم بلکه باید با افزایش جدیت و همت نسبت به کشف و شناسائی و درمان معتادان متجاهر و غیر متجاهر اقدام کنیم.


معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین اضافه کرد: باید بررسی های لازم برای اعلام قزوین به عنوان شهر بدون معتاد متجاهر صورت گیرد.


وی خاطرنشان کرد: اجازه نمی دهیم معتادان متجاهر به صورت علنی احساسات مردم را جریحه دار کرده و چهره شهر را مخدوش سازند.


این مسئول با اشاره به اقدام های کمیته فرهنگی و پیشگیری شورای مبارزه با مواد مخدر، اضافه کرد:در سال گذشته این کمیته اقدام های خوبی را در آموزش نزدیک به 80 هزار نفر انجام داد که باید در سال جاری با نظارت محتوای دوره های آموزشی و اقدام هدفمند به صورت پر رنگ تر در این زمینه وارد عمل شد.


شاهرخی ادامه داد: آموزش و پرورش با داشتن 700 هزار نفر جامعه هدف، از ظرفیت بسیاری خوبی برای کمیته فرهنگی و پیشگیری برخوردار بوده و باید با افزایش تعامل و ارتباط با این دستگاه از این فرصت به خوبی بهره برداری کرد.


وی با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در کمک به دستگاه های مسئول و شورای مبارزه با مواد محدر برای کاهش معضل اعتیاد، خاطر نشان کرد:امیدواریم در سال جاری با تقویت سمن ها و جلب مشارکت های مردمی بتوانیم پیشگیری و درمان اعتیاد را جدی تر از قبل پیگیری کنیم.


وی در پایان خاطر نشان کرد: از صدا و سیما نیز توقع می رود باهمکاری موثر و جدی تر با کمیته پیشگیری وارد عمل شود و با برنامه ریزی دقیق نسبت به فرهنگ سازی مبارزه با مواد مخدر عمل نماید.


در ادامه این نشست دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان قزوین نیز گفت: 90 درصد مصوبات سال قبل این شورا اجرایی شده و تنها 10 درصد آن در حال پیگیری است که امیدواریم هر چه سریعتر برخی موانع پیش روی اجرا شدن آنها مرتفع شود.


اردشیر صفاپور با تاکید برخورد با معتادان متجاهر و غیر متجاهر در استان، افزود:درسال گذشته یکی از وظایف دبیرخانه شورا جمع آوری معتادان متجاهر از سطح شهر بود که در این راستا نزدیک به 100 از معتادان متجاهر جمع آوری و به مراکز ترک اعتیاد منتقل شدند.


وی ادامه داد: می توان اذعان کرد که معتاد متجاهر در سطح استان و شهر قزوین وجود ندارد و اگر نیز گزارشی مبنی بر وجود آنها دریافت شود به صورت جدی نسبت به جمع آوری آنها اقدام خواهد شد.


وی اضافه کرد:اکنون حدود60 معتاد متجاهر مرد و 17 معتاد متجاهر زن در مراکز نگهداری معتادان استان در حال نگهداری برای پاکسازی هستند اما این آمار به دلیل ورودمواد مخدر وایجاد مواد صنعتی مخدر جدید با ریزش و رویش در سطح جامعه همراه است.


در ادامه این نشست، سایر اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان به ارائه گزارش عملکرد و بحث و گفت و گو درخصوص رفع معضلات این بخش پرداختند.


در سال 95 ، 128 معتاد متجاهر در سطح استان قزوین شناسائی شد که این افراد پس از جمع آوری و پاکسازی به سطح جامعه بازگردانده شدند.

منبع: ایرنا 96.01.30

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است