Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour

ما 123 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

آمار بازدید کنندگان

امروز  -------------------  امروز ------------------- 10912
دیروز  ------------------دیروز ------------------12299
اين هفته  ------------------  اين هفته ------------------ 56898

معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی استان تهران: عدم پذیرش 5000 معتاد متجاهر توسط بهزیستی صحت ندارد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

 

معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی استان تهران انتشار آماری مبنی بر عدم پذیرش 5000 معتاد متجاهر توسط بهزیستی تهران در سال 1395 را رد کرد.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا شمسی انتشار آمار مربوط به عدم پذیرش 5 هزار نفر از معتادان متجاهر در سال 95 توسط بهزیستی که از سوی رئیس کل دادگستری استان تهران اعلام شده است را رد کرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای اسفند ماه 95 مسئولیت غربالگری معتادان متجاهر به بهزیستی واگذار شده است، گفت: پیش از این، وظیفه غربالگری معتادان متجاهر بر عهده شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بوده است که بر همین اساس در سال 95 و پیش از واگذاری مسئولیت به بهزیستی، تعداد 10 هزار و 109 معتاد متجاهر پس از غربالگری توسط شورای هماهنگی جهت طی روند درمان در مراکز بهزیستی تهران پذیرش شده‌اند.

شمسی با اشاره به روند غربالگری معتادان متجاهر افزود: غربالگری معتادان فرآیندی است که پس از جمع‌آوری معتادان توسط نیروی انتظامی از سطح شهر به مراکزی برای غربال ارجاع می‌شوند و پس از احراز اعتیاد و تجاهر با حکم قاضی به مراکز بهزیستی جهت درمان معرفی می‌گردند.

به گفته معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی استان تهران از ابتدای اسفند 95 که مسئولیت غربالگری معتادان متجاهر به بهزیستی واگذار شده است، تعداد 4 هزار و 79 فرد توسط نیروی انتظامی به مراکز غربالگری بهزیستی ارجاع شدند، خاطر نشان کرد: پس از انجام فرآیند غربالگری از این تعداد، 155 نفر بدلیل عدم اثبات تجاهر، 669 نفر به دلایل پزشکی و عدم اعتیاد، و 205 نفر نیز بدلیل داشتن تابعیت غیر ایرانی توسط بهزیستی پذیرش نشدند.

وی با اشاره به آمار 669 نفری که به دلایل پزشکی در مراکز بهزیستی پذیرش نشدند، گفت: این افراد بدلیل عدم داشتن اعتیاد بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته و همچنین داشتن بیماری‌هایی نظیر HIV مثبت که تحت درمان دارویی هستند، زخم باز عفونی، بیماری‌های قابل انتقال مانند گال، بیماری‌های پوستی و سل ریوی، بیماری‌های حاد نظیر دیابت، بیماری‌های نیاز به اعمال جراحی و دیگر بیماری‌هایی که بر مشکل اعتیاد اولویت دارند و همگی نیازمند به دریافت خدمات بیمارستانی می‌باشند، در مراکز بهزیستی پذیرش نشدند.

حمیدرضا شمسی افزود: در غربالگری انجام شده 205 نفر نیز اتباع بیگانه بودند که جهت طی مراحل قانونی به نیروی انتظامی معرفی شدند.

معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی استان تهران با بیان اینکه در مجموع از زمان واگذاری مسئولیت غربالگری معتادان متجاهر به بهزیستی که ابتدای اسفند 95 بوده است، تعداد 3 هزار و 50 معتاد متجاهر در 87 مرکز اقامتی میان مدت بهزیستی استان تهران جهت طی درمان پذیرش شده‌اند، گفت: از مسئولان بخش‌های مختلف که در روند پیشگیری، درمان و مداخله در امر اعتیاد دارای مسئولیت هستند، انتظار می‌رود با حساسیت و دقت بیشتر و به صورت مستند نسبت به اطلاع‌رسانی در این زمینه بپردازند.

منبع: ایسنا 96.01.30

کليه حقوق پورتال متعلق به ستاد مبارزه با مواد مخدر است